Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 03:57

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Nikon gorszy od Canona? 

Który aparat byś wybrał(-a)?
Nikon D70 (body) 72%  72%  [ 41 ]
Canon EOS 350D (body) 28%  28%  [ 16 ]
Liczba głosów : 57

Nikon gorszy od Canona? 
Autor Wiadomość
Post Nikon gorszy od Canona?
Stanąłem przed wyborem lustrzanki cyfrowej. Do tej pory używałem lustrzanki analogowej nikona, mam kilka obiektywów. Nie chcąc zmieniać pasującego mi systemu, wstępnie wybrałem oczywiście Nikona D70. Tylko tyle, że wyszedł teraz niedawno Canon 350D. Postanowiłem jednak na wszelki wypadek poszperać troche w internecie na temat tych aparatów, no i już mam taki mętlik w głowie, że sobie nawet tego nie wyobrażacie :) .
Co użytkownik, to inna opinia (albo i dwie sprzeczne:D). Tak więc pytam teraz was: Jak to w końcu jest z tymi aparatami? Który faktycznie jest lepszy? (kurczę, wiem, że na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie nikon, albo jednoznacznie canon... różne systemy, różne wady i zalety... a jednak pytam :? ) Tylko proszę was, abyście patrzyli obiektywnie, a nie przez pryzmat tego, jakim aparatem pstrykacie zdjęcia i do jakiego jesteście przyzwyczajeni.
Jeżeli jednak Canon jest lepszy, to pytanie brzmi: Czy warto zmieniać system? Czy różnica jest tak duża? No bo z tych obiektywów co mam to do Canona chyba by tylko teleobiektyw Tamrona pasował, a reszta do niczego :roll: ...
:arrow: Co mi na to powiecie? :?

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 00:22
Moim zdaniem jezeli posiadasz juz kilka obiektywow Nikona nie warto zmieniac systemu. Jednak wez pod uwage fakt ze ogniskowa wydluza sie o 1.5x . Body Canona moze Ci nie odpowiadac nawet Panasonic FZ5 jest od niego wiekszy. Sa rozne opinie na ten temat. Jedni twierdza ze jest za maly i jego uzywanie przez pare godzin moze meczyc, innym to pasuje. Nikon ma inny typ matrycy, ktora wytwarza tzw. more. Warto zajrzec chociazby na dcresource i o tym poczytac, jedna z wiekszych wad D70tki. Na twoim miejscy pozostalbym przy Nikonie.

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 00:54

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 08:06

Ja, subiektywnie, uważam, że 350D jest wyraźnie lepszy od D70, ale na pewno nie należy zmieniać systemu. Czy zmienisz żonę, jak zobaczysz laskę z dłuższymi nogami na ulicy :?: :shock: (Chociaż... :wink: )

Po pierwsze - lustrzanka to nie body, tylko szkła. Szkła się posiada, chroni, dba, czyści i wielbi. Body się miewa, coraz to inne. :D

Po drugie - masz już wyrobione nawyki. Łapa idzie Ci instynktownie w stronę właściwego guzika. Coś o tym wiem, bo jak focę D70 to klnę jak szewc, bo nic nigdy nie jest na swoim miejscu. Takie przyzwyczajenia niełatwo zmienić.

Po trzecie - Nikon na razie cienko stoi z innowacyjnością, ale przecież oni tam nie śpią. Niedługo być może pokażą coś, co każe tym razem Canonowi przestać spać :lol: A na tym wyścigu zyskujemy my - użytkownicy :D

Weź D70s i dokup nowe szkło :!:

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 09:33
D70s... ale czym on sie właściwie różni? :?
Przeglądając specyfikację to wielkich zmian nie widzę, za to cena się zmieniła 8) .

No muszę wam powiedzieć, że mam dylemacik... eh. :roll:
Dzisiaj jadę do sklepu, obejrzę oba aparaty i coś pomyślimy...
Pomimo wielkiego przywiązania i uwielbienia dla Nikona, zdaję sobie sprawę, że D70 jest już "wiekowym" aparatem. Za chwilę wypuszczą coś nowszego, a ja będę żałował, że się pospieszyłem.
Po powrocie ze sklepu postaram się coś jeszcze napisać - może mi się coś rozjaśni :wink: .

:arrow: Pozdro dla wszystkich użytkowników!!!

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 10:30

a ja będę żałował, że się pospieszyłem.

A jak nie kupisz teraz, to nie będzie Ci żal tych zdjęć, których nie zrobiłeś :?: :?:

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 10:53
Moderator

Ja bym brał D70 teraz i tyle. Ziemna dobrze pisze.

Jak się pojawi coś nowszego, to wymienisz sobie body a szkła zostawisz. Zresztą nie sądzę, aby D70 był aż tak wiekowy. Wielu ludzi nim foci i bardzo sobie chwali.

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 12:44

Pod ponizszym linkiem znajdziesz bardzo interesujący test
link

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 12:50
Tak jak napisałem wyżej, pojechałem do sklepu obejrzeć te dwa modele. Sprzedawca na początku był mocno nieśmiały, lecz po pewnym czasie, zaczęło się nam dobrze gadać (spędziłem tam ok. 1,5h).

Pierwsze wrażenie.
Pierwsze wrażenie, przez niektórych określane jako najważniejszy czynnik pomagający w wyborze, wypadło jak najbardziej na korzyść Nikona.
Może napiszę to co już inni pisali wiele razy, ale różnic w wykorzystanych materiałach nie da się pominąć. W Canonie od razu kłuje w oczy dosyć na mój gust tandetny plastyk - pomijając wszystko jest to przecież aparat dosyć wysokiej klasy.
Druga sprawa to wyświetlacz... nie jest aż tak źle jak piszą niektórzy, tzn. że nic nie widać przy świetle dziennym. W każdym razie jest gorzej niż u Nikona.

Wielkości aparatów.
Canon zrobił... nie wiem jak to nazwać... lustrzankę kompaktową. :| . Aparat bardzo mały, źle mi leżał w dłoni, trudno było sterować przyciskami. Największe kłopoty sprawiło mi ustawianie przysłony. (możne dlatego, że używam Nikona).
Za to Nikon ma wymiary normalniejsze - tzn. bardziej dostosowane do męskiej dłoni. Troszke chropowata powłoka zapobiega ślizganiu się aparatu w dłoni (co może mieć znaczenie podczas pstrzykania w cieplejsze dni, kiedy ręce mogą być nieco spocone 8) ). No to tyle uwag praktycznych.
Poza tym zrobiłem kilka zdjęć, których jakość oceniam jako "porównywalną". Przy wyższych wartościach ISO na korzyść Canona.
Ale osobiście dyskusje na temat szumów traktuję jako bardzo abstrakcyjną, gdyż dla większości użytkowników te różnice będą raczej niezauważalne. Ponadto każdy cyfrak będzie, przynajmniej na ten czas, "szumiał". Jeśli komuś to aż tak bardzo przeszkadza, to przecież są jeszcze analogi. Zawsze jest wybór.

No i na koniec sprawa tych 2 mpix... Dla mnie osobiście to nie jest aż tak duża różnica. Przy wywoływaniu odbitek 10x15 tej różnicy nie zauważymy. Przy formacie A3 - ta róznica będzie znaczna. Ale czy dużo razy będziemy takie odbitki robić? :?
Ta różnica będzie jeszcze zauważalna przy obróbce graficznej zdjęcia. Mnie przynajmniej tutaj będzie troszke brakować tych pixeli.

Podsumowując, po dzisiejszym dniu wybieram zdecydowanie D70.
I na koniec dobra rada - jeśli macie wątpliwości co do wyboru pomiędzy dwoma zbliżonymi modelami, to zawsze idźcie do sklepu i "pomacajcie" oba aparaty. To naprawdę pomaga :wink: .

pozdrowienia z Wawy :D

PS. Jeśli w moim tekście, może troszkę chaotycznym, są jakieś nieścisłości wydające się wam rażące, to piszcie do mnie - postaram się poprawić. Mogło się tak zdarzyć, gdyż tekst pisałem szybko.
Dzięki.

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 15:54

TO BYŁ NAJKRÓTSZY NA ŚWIECIE, (NIE LICZĄC ZAMKNIĘTYCH PRZEZ MODERATORÓW) TEMATÓW O WYBORZE 350D I D70.
DOSTANIEMY SIĘ DO KSIĘGI GINESA

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 17:31

Bo my wszystkie kumate i poćciwe jesteśwa :D To je bez to, panocku :D

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 17:39

no i cena - D70 można kupić w sklepie za:
sklep... napisał(a):
2870.00 PLN z VAT

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 18:00
Nie cieszcie się za szybko - jeszcze go nie kupiłem!!!
he he he... :D :D :D :D :D :D

A no i jeszcze taka historyjka z dzisiejszego dnia:
Wchodzę do Saturna, patrzę i nie widzę lustrzanek cyfrowych, są tylko kompakty. (W rzeczywistości były, tylko że w gablotce, za szybą).
Podchodzę do gościa obsługującego ten dział i pytam:
-Gdzie mogę znaleźć lustrzanki cyfrowe?
-Eee... Co? Nigdy o czymś takim nie słyszałem... (z wyraźnym zmieszaniem)
Wyjaśniłem, że jest to wyglądem podobne do zwykłych lustrzanek analogowych - musiał o nich słyszeć. Niestety... nie słyszał... dopiero jak wspomniałem, że jest to aparat w wymiennymi obiektywami to coś mu zaświtało i powiedział:
-A... te duże kompakty? No to na końcu tego działu za szybką. Tylko nie rozumiem czemu je nazywasz lustrzankami... co one tam jakieś lustra mają, czy co?(zaczął się smiać)

Po tej odpowiedzi grzecznie podziękowałem i odszedłem. Po paru krokach zacząłem się śmiać i tak już zostało przez następne 10 minut. (ha ha ha :lol: )
KONIEC
A jednak tacy też są na świecie... dacie wiarę?

Może wy też mieliście jakieś śmieszne "przygody" ze sprzedawcami?

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 19:05

Pracuję sobie spokojnie w Saturnie, a tu przychodzi taki jeden i pyta się o jakieś qrna lustrzanki :shock:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Dobre...

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 21:25

ja w MM rok temu kupowałem 64mb xD do mojego C-160..
-Dzieńdobry. Są karty xD 64 mb?
-Tak są już daję.
ja tak patrzę a kobieta mi daje 64 SD.
-Przepraszam do jest SD a nie xD jak chciałem
-Ale przecież czegoś takiego jak xD nie ma! są tylko SD!
I tak zerkam kątem oka a tam leży obok dokładnie ta co chciałem.
Uprzejmie przeprosilem schyliłem się i poszedłem do faceta który też tam obsługiwał i poprosiłem o papier do kasy ;)

poniedziałek, 27 czerwca 2005, 21:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona