Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 11:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Na śluby z nikonem D50 czy D70 
Autor Wiadomość

Post Na śluby z nikonem D50 czy D70
Chcę kupić nikona i focić na ślubach kościół , plener itd. , czy D50 mi wystarczy , czy lepiej zakupić D70s, jaka może być kolosalna różnica pomiędzy tymi aparatami w fotografi ślubnej.
Poproszę o doradę , jak ustawić parametry robiąc w kościele , jaki czas , jakie ISO , dopalenie lampą itd.
Z góry dziękuję.

poniedziałek, 31 października 2005, 21:50
Administrator

SwiatObrazu.pl

poniedziałek, 31 października 2005, 22:05
Moderator

Większość klientów nie zauważy różnicy raczej. Ani nie będą narzekać na jakość fotek i nie odróżnią ich od tych, robionych powiedzmy D2X.

wtorek, 1 listopada 2005, 00:44

i tu należy zgodzić się z Vendeurem. Większość ludzi nie zna się na szumach, kadrach, balansach bieli i tym podobnych parametrach, którymi podniecaja się sprzetowi onaniści na forach fotograficznych. Dla par młodych liczą się zdjęcia jako takie, najlepiej żeby było ich dużo, cos tam sobą przedstawiały, były ostre, ale najważniejsze aby uwidoczniały ten jeden z najważniejszych momentów w ich życiu.
Widziałem już trochę naprawdę fatalnych zdjęć ślubnych pod względem technicznym (tak sie skłąda że w tym roku obleciałem z sześć wesel znajomych) i musze powiedzieć że młodzi płacili grube pieniądze bez szemrania za cos co na wielu forach zostałoby zrównane z błotem, a oni byli zachwyceni.
Im podobały sie nawet zdjęcia które ja robiłem w ramach zabawy i treningu moją a200 (oczywiście za darmo - może właśnie dlatego im się podobały :wink: )
Reasumując myslę że d70 spokojnie wystarcza na początek do fotografowania ślubów, do tego dobra lampa zewnetrzna, jasny obiektyw (weile osób poleca do koscioła stałkę 50) i trochę pomysłow na dobre kadry.
Oczywiście zawsze istnieje ryzyko że trafisz na kogoś kto zna się na fotografii i potem może mieć pretensje .. no ale to juz zupełnie inna bajka. :)

wtorek, 1 listopada 2005, 09:00
Moderator

Im podobały sie nawet zdjęcia które ja robiłem w ramach zabawy i treningu moją a200 (oczywiście za darmo - może właśnie dlatego im się podobały )

Ja robiłem nawet moją starą Z1 zdjęcia z komunii i także bardzo się podobały. Ująłem zdecydowanie więcej ciekawych momentów i sytuacji.

wtorek, 1 listopada 2005, 10:15

Rozmnożyło się ostatnio psełdo-pstrykaczy-ślubnych.. na ich tle nawet kiepskim sprzętem, ale z odrobiną talentu można zabłysnąć.. minka jednak smutnieje kiedy wreszcie porówna się swoje wypociny z PROFESJONALISTĄ przez duże P R O F itd.

wtorek, 1 listopada 2005, 12:57

ja od wiosny używam d70+kit+sb60 ogólnie jestem zadowolony z jakości która daję sie osiągnąć, jeżeli raz jeszcze miałbym kupować d70 to pewnie nie z tym szkłem - na początek wystarczy :)

wtorek, 8 listopada 2005, 20:06

pietka100 nie body się liczą lecz obiektywy, dolicz sobie do obojetnie jakiego body jasny szeroki zoom (f2.8 ) i jasne (f2.8 )tele i na jaki system będzie ciebie stać taki sobie kup. Nie zapomnij o lampie z liczbą przewodnią co najmniej 50.

powodzenia

wtorek, 8 listopada 2005, 20:12

a znacie może adres pod którym można by było obejrzeć portfoilo jakiegoś profesjonalisty ślubnego, którego zdjęcia wywołują opad szczęki na posadzkę ?

wtorek, 8 listopada 2005, 22:18

widziałem kilka zdjęć które stanowiły dla mnie niedościgniony wzór, ale:
młodzi za jedno takie zdjęcie musieli by zapłacić kilka set złotych, zdjecia były pozowane - co nie każdy lubi
ja stanowczo za cel postawiłem oddać charakter ludzi którym robiłem zdjęcia, żadko prsiłem ich o pozowanie a nawet jeśli to zdjęcia starałem się robić w czasie pomiędzy - wielu ludziom moje zdjęcia się podobały - a profesjonalisci?? nigdy bym się tak nie określił a wielu takich co twierdziło że są profesjonalistami robili taką kiłę że szkoda gadać. poza tym w fotografi ślubnej to co doceniają klienci to nie tylko same zdjęcia, ale również to jak sie ich obsługuje - nie można robiąc takie zdjęcia być gburem, klienci lubią na końcu zapłacić troszkę mniej niż sięumawiali albo dostać troszkę wiecej niż oczekiwali - czasem trzeba poudawać że się robi zdjęcia by młodzi nie denerwowali się żę się ich robi za mało a jednocześnie trzeba wiedzieć gdzie jest twoje miejsce żeby nie stać się główną postacią na ślubie :) a jesli chodzi o moje prace to cóż - zapraszam na moją stronę oceńcie sami czy wam się podobają

wtorek, 8 listopada 2005, 23:32

A ja ci odpowiem tak - zamiast Nikona - kup Canon 350D lub drozszego Canona EOS 20D - pstrykalem nimi i z reka na sercu powiem ci ze zaden z aparatow ktory chcesz zakupic nie robi takich zdjec...

środa, 9 listopada 2005, 00:14

to nie aparat robi zdjęcia - na szczęście robi je fotograf a dobry fotograf tak samo dobrą fotę zrobi nikonem d50 d70 eos350, eosem 300 i wyższymi modelami lustrzanek a pewnie i wieloma gorszymi aparatami osiągnęli dobre efekty - jeżeli nie wiedzisz różnicy pomiędzy tymi modelami - kup tańszy a za zaoszczędzone pieniązki kup przedewszystjkim dobrą książkę, zapisz siędo kółka fotograficznego, kup dobry obiektyw, lampę, statyw i naucz sie fotografować zanim zrobisz zdjęcia na ślubie - bo tych chwil nie da sie powtórzyć - będzie tylko jedna okazja na zrobienie dbrych zdjęć

środa, 9 listopada 2005, 00:45

1:profesjonaliści/fotoreporterzy(mają swoją działalność, robią zdjęcia i z tego utrzymują siebie i swoją rodzine),
2:artyści-ludzie którzy mają talent który sprawia że ich fotografie wystawia się na wystawach-jakby byli profesjonalistami to by nie mieli czasu na twórczość artystyczną gdyż marnwali by czas na pstrykanie zdjęć do dowodów, legitymacji, komuni, ślubów, chrztów i innych dupereli, foceniu modelek itp... totalna komercha
3:amatorzy zawansowani-ludzie dysponujący wiedzą i praktyką na temat fotografowania i posługiwania sie sprzętem, fotografia to dla nich hobby z którym eksperymentują - raz to sfotografują robaczka w makro a raz to coś innego z ciekawej perspektywy, śledzą z uwaga nowinki ze świata foto - poprostu interesują się tym,
4:amatorzy totalni-aparat służy im do focenia głównie na imieninach, imprezach itp... nie ważne co to za aparat- ważne żeby pstrykał zdjęcia.

P.S. Ja się szukuje do świąt-odkładam w skarpecie kase na D50 raczej-to jest aparat który do następnych świąt powinien mnie zadowolić... zobaczymy co to z tego wyjdzie :) Pozdr

środa, 9 listopada 2005, 01:39

no bo wywar dobry fotograf obojętnie amator czy profesjonalista zrobi dobre zdjęcie nawet za pomocą pudełka od zapałek i kawałka negatywu a kiepski nawet gdyby mu dać sprzęt za kilkanaście baniek i tak nic ciekawego nie pokaże... pietka sorki za ostrą wypowiedź wcześniej - ale naprawdę widziałem ludzi którzy przychodizli do mine bo im ktoś sp...ł zdjęcia i naprawdę nie chciała byś pewnie być na miejscu tego kogoś - zresztą robiłem fotki kilka lat a i tak za każdym razem bałem się czy wszystko będzie ok i czy zdjecia się spodobajądlatego może na początku porobić trochę zdjeć za darmo żeby zobaczyć co z tego wyjdzie.
P.S. wywar super fotki samochodów masz -wstaw je gdzieś tutaj no i anna też fajna - dlaczego tylko jedno??

środa, 9 listopada 2005, 09:19

wywar super fotki samochodów masz -wstaw je gdzieś tutaj no i anna też fajna - dlaczego tylko jedno??

dzięki stary, samochody fotografowałem głównie na potrzeby ogłoszeń w necie, mam jeszcze tego dużo - pozostało mi jeszcze z okresu jak z kumplami bawiliśmy się w ściąganie aut z zachodu, niestety teraz przysiadło wszystko i ciężko coś zepchnąć. Kiedyś jak miałem więcej wolnego czasu to pstrykałem dużo fotek - teraz dosłownie aparat leży i się marnuje, więc narazie nie kupuje lustra bo po co - ma leżeć i się kurzyć... PO nowym roku jak mi wszystkie moje plany wypala i zmienię prace na taką co się pracuje 8g dzienie a nie jak teraz 8 a w rzeczywistości 10 albo 11 :( to bede miał czas na moje hobby, i wdedy zapodam sobie nikosia d50 z jakimiś szkiełkami, wyjade na jakieś fajne wakacje i przywiozę cały dysk ciekawych zdjęć :lol:

środa, 9 listopada 2005, 09:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]