Teraz jest środa, 26 września 2018, 13:39

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 UWAGA NIKONOWCY ! ! ! 
Autor Wiadomość

Post UWAGA NIKONOWCY ! ! !
Witam!
Chciałbym przestrzec wszystkich posiadaczy Nikonów D70s (a może też i innych modeli) przed zakupem Sigmy EX 70-200/2,8 APO DG HSM ! ! ! Taki zestaw nie współpracuje w 100% :(
Problem polega na tym, że przy fotografowaniu na długiej ogniskowej i z odległości od około 50m i więcej, obiektyw błędnie ostrzy! ! ! Jeśli ustawicie ostrość na jakiś obiekt, na zdjęciu wyjdzie on nie ostry, a ostre będą obiekty położone o kilka metrów dalej. Nie wiem dokładnie czym jest to spowodowane ale myślę, że chodzi o nie precyzyjną współpracę HSM tego szkła z AF korpusu (a może i nawet o błąd optyki). Serwis Sigmy tłumaczył to nie precyzyjnością działania AF w moim korpusie, cyt: "Generalnie powodem fluktuacji punktu ostrości jest nieprecyzyjność układu AF
w body. Sprzęt Sigmy opuszcza fabrykę przechodząc przez kontrolę techniczną
spełniającą najwyższe światowe standardy."
Jednak ja miałem wcześniej starą Sigmę 70-210/2,8 APO (której musiałem się jednak pozbyć ze względu na nie wystarczejące powłoki na tylniej soczewce i występowanie na zdjęciach tzw duszków i flar), a teraz Nikkora 80-200/2,8D ED i z nimi wszystko jest OK! Testowałem też kilka egzemplaży Sigmy EX 70-200/2,8 APO DG HSM z kilkoma Nikonami D70s i taki sam błąd niestety zawsze występował. Nie wiem jak współpracuje z Canonami, Minoltami, itd.
Krótko mówiąc, posiadacze D70s nie łakomcie się na HSM tego szkła, bo co z tego, że cicho i szybko chodzi jak itak fotki są nie ostre. Lepiej dołóżcie kilka stówek do markowego Nikkora, naprawdę warto :)
Jeśli macie jakieś pytania, walcie śmiało.
Pozdrawiam.[/i]

wtorek, 1 listopada 2005, 00:51

klauzi guzik prawda z tego co piszesz wynika, ze masz back focus :) proponuje udac sie na regulacje tego do serwisu :). Na forum.nikon.org.pl kilka osob posiada ten obiektyw sigmy i aja nawet odmienne zdanie jesli chodzi o to ktory jest lepszy nikkor czy sigma.

wtorek, 6 grudnia 2005, 00:51

Saint, skoro mam "back focus" to w takim razie jak wytłumaczysz fakt, że to zjawisko nie zachodziło z moją starą Sigmą 70-210/2,8 APO i nie zachdzi z nowym Nikkorem 80-200/2,8D ED, a jedynie z Sigmą EX 70-200/2,8 APO DG HSM? Poza tym ten problem występował również w innych (w sumie 3szt), przeze mnie testowanych Nikonach D70s. Nie piszę tego złośliwie, żeby dowieść że Sigma robi "buble". Sam używałem, używam i mam nadzieję, że jeszcze długo będę używał innych szkieł Sigmy, bo są dobre. Piszę informacyjne, jakby ktoś kupował ten obiektyw do Nikona D70s, to niech go dokładnie sprawdzi.
A wogule to masz możę tą Sigmę i Nikona D70s, że taki pewny jesteś swojej wersji :?: Bo jeśli nie, to może lepiej się nie wypowiadaj skoro nie masz o tym pojęcia :!:
Pozdrawiam :wink:

wtorek, 6 grudnia 2005, 16:41

klauziprzeczytaj swoj pierrwszy post ... robisz krucjate prawie w zstylu jakie aparaty sa lepsze canon czy nikon weic nie ma to najmniejszego sensu.

wtorek, 6 grudnia 2005, 21:30

Oj Saint, nie wiem czy interesuje Cię temat mojego postu czy stylistyka? Ręce mi opadły :( Życzę Ci dobrej nocy. Papa :|

wtorek, 6 grudnia 2005, 22:44

klauzi mnie opadaja jak czytam nie madre rzeczy jakie piszesz.

http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=14715

wtorek, 6 grudnia 2005, 23:24

Jak sie okazalo kolega nawet nie znal specyfikacji obiektywu i nie wiedzial tego, ze obiektyw ostrz z wiekszej odleglosci niz usilowal to robic.

niedziela, 25 grudnia 2005, 01:04

Nie bardzo rozumiem Saint o co Ci chodzi w ostatnim poście. Możesz mi to wyjaśnić?

niedziela, 25 grudnia 2005, 02:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]