Teraz jest sobota, 22 września 2018, 19:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Czyszczenie obiektywu 
Autor Wiadomość

Post Czyszczenie obiektywu
Witam.
Podczas standardowego przeglądu obiektywu 18-70 (kit d70s) zauważyłem kawałki zanieczyszczeń po wewnętrznej stronie soczewki (tej od strony korpusu). Jak można to wyczyścić? Czy niezbędna jest wizyta w serwisie czy mogę próbować "domowymi" sposobami - jest tam kilka śrubek więc wydaje się do możliwe. :wink:
Pozdrawiam.

niedziela, 18 grudnia 2005, 19:00

jest tam kilka śrubek więc wydaje się do możliwe

to nie jest wigry3, że jak łańcuch spadnie to się samemu go założy - ja bym nie ryzykował i udał się to servisu w którym wykonują takie rzeczy - a jak nie wpływa to na zdjecia to wogóle bym nie przejmował się tym narazie.i Obrazek

niedziela, 18 grudnia 2005, 21:57

Tez mysle, ze lepiej do serwisu sie udac, szkoda by bylo tracic gwarancje albo przypadkiem cos uszkodzic. Tak na margnesie jesli ten paproszek nie wplywa w znaczacy sposob na jakosc zdjec to raczej nie ma wzglednego sensu brac obiektywu do serwisu.

niedziela, 25 grudnia 2005, 00:59

Post .
Mi sie zacinał AF tzn na silniczku chodził ale słychac było glosny szum ewidetnie ocierało cos przy recznym ustawianiu ostrosci miraka ostrosci zaczymywa la sie i nie przesowała wiec nie namislajac sie dlugo rozebrałem obiektyw wlasnie te kilka srubek okaząło sie ze cos sie poprzestaiwąło wzgledem srednicy po nastawieniu i zlozeniu obiektyw smiga ale powiem szczerze mialem stracha przed tym ze jak rozbiore to juz nie zloze chociaz pracuje w serwisie autoryzowanym sprzetow elektronicznych i mam wszystkie niezbedne narzedzia i tak sie bałem ale na moje szczescie udalo sie i jestem zadowolony jak sie rozkreci te srubki nic tam nie ma bardzo zlozonego trzeba uwazac na tasmy i laczenia jak nigdy nikt nie rozbierał podobnych rzeczy to lepiej sie nie zabierac za to

czwartek, 29 grudnia 2005, 18:21

woykr jak paprochy nie mają wpływu na zdięcia to ich nie ruszaj. Bo teraz wyczyścisz a za kilka dni będziesz miał nowe, tak to bywa jak obiektywy nie mają uszczelnień, a czasami i uszczelnienia nie pomagają.

piątek, 30 grudnia 2005, 11:08

woykr jak paprochy nie mają wpływu na zdięcia to ich nie ruszaj. Bo teraz wyczyścisz a za kilka dni będziesz miał nowe, tak to bywa jak obiektywy nie mają uszczelnień, a czasami i uszczelnienia nie pomagają.

Dokładnie, u mnie w tym samym obiektywie nassało się pyłków ale nie widać ich na zdjęciach. Generalnie troche się zdziwiłem, że tak szybko zassał ale jak jest ok to ok. Generalnie mocny obiektyw :)

czwartek, 3 sierpnia 2006, 00:29
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]