Teraz jest piątek, 27 kwietnia 2018, 03:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
 Szybkość karty pamięci w D80 
Autor Wiadomość

Post Szybkość karty pamięci w D80
Witam, czy szybkość karty pamięci ma jakieś znaczenie w przypadku D80. Testy nie opisują tego jasno. W D70 zauważyłem, że nie ma to specjalnie znaczenia, poza ilością zdjęć seryjnych, ale w D80 ilość zdjęć seryjnych jest 100 niby bez względu na szybkość karty. Jak to się ma w praktyce. I jeszcze jedno, testy D80 wykazały szybkość zdjęć seryjnych 2 kl/s, a nie 3, jak jest naprawdę, bo testy były wykonywane na prototypie. Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć?
Pozdrawiam

czwartek, 23 listopada 2006, 19:38

A planujesz robić serie dłuższe niż 100 zdjeć? Jesli tak to trzymaj o Panie w opiece migawke Twojego aparatu...

niedziela, 26 listopada 2006, 01:43

Dzięki za odpowiedź, ale proponuję lepiej przeczytać pytanie. Chodzi o to, czy karta np. 150x spowoduje szybszą pracę aparatu od karty 50x i jak wygląda w praktyce ilość zdjęć seryjnych, czy jest faktycznie 3kl/s, czy jak w testach 2kl/s, ale to drugie pytanie jest zdecydowanie do posiadaczy D80.

niedziela, 26 listopada 2006, 05:39

Nie mam porównania pracy z wolniejszymi kartami na lustrzankach, ale niegdyś na kompakcie (Canon S1) była oszałamiająca różnica po założeniu szybszej karty, więc domyślam się że na D80 również bedzie duża różnica, to w końcu 10mpix, pliki RAW+JPG mają pewnie po ok 10MB, jak robisz zdjęcia seryjne przy takiej opcji zapisu musisz miec szybką karte...

A co do drugiego pytania, mysle ze nawet posiadacze D80 (swoją drogą ciekawe czy jest jakis na tym forum) nie są w stanie zmierzyć ile klatek zrobi na sekunde. Moj 20D ma niby 3fps ale wydaje mi sie ze tyle nie zrobi, a mam szybką karte...

niedziela, 26 listopada 2006, 11:53

Jako, że całkiem niedawno zostawiłem nikona d70 w pociągu, postanowiłem kupić d80 dla odmiany i zakup ten cieszy mnie bardzo.
Właśnie zmierzyłem ile robi fotek w ciągu 10 s, na ile dało się dokładnie... zrobił 22 fotki. Używam karty sandisk extreme III.

sobota, 2 grudnia 2006, 23:10
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ]