Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 00:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 nikon D40 
Autor Wiadomość

Post nikon D40
Witam.
Szukam obiektywu do mojej 40tki bo kitowy nie zawsze wystarcza, na pierrwszy rzut chce coś z teleobiektywów (później może stalke jasna ale to przyszłość) i tu mam problem
ściągnąłem tablice zgodności obiektywów i teoretycznie jest ich bardzo dużo ale jak już szukam konkretnego to okazuja się ze mocowanie ma 62 lub 72 mm
nie wiem na pewno ale wydaje mi się że nie mogę zamocowac takiego obiektywu na D40 (52mm) w żaden sposób a jak tak to czy ktoś powie jaki byłby dobry i w miare tani (tak do ok 2000) obiektyw i na domiar dość jasny jakby się udalo to jak w Erze by było...
na razie myśle o taki,: Nikon AF-S DX VR 55-200mm F/4-5.6G IF-ED

wtorek, 4 grudnia 2007, 12:07

Post Re: nikon D40
Ja proponowałbym do twojego nikonaD40 obiektyw sigmy17-70mm. Ma dużą jasność (f/2.8-4.5), ogniskuje już przy 20cm, ma funkcję makro. Bardzo fajny obiektyw i dobrze wykonany, posiada 3 soczewki asfreryczne, 1 ze szkła ED, metalowy bagnet i metalowe elementy. Miałem różne obiektywy, z tego jestem najbardziej zadowolony. Nadaje się do portretu, krajobrazu i reportażu. Jeśli chodzi zaś o twoje obawy co do 63mm lub 72mm, to są zupełnie niepotrzebne. Gwint dotyczy jedynie filtru, który nakładasz, by chronić szkło obiektywu. Ty masz 52mm filtr w obiektywie kitowskim, nie chodzi tu o średnicę mocowania obiektywu do body aparatu. pozdrawiam. ciekawe obiektywy sigmy możesz zobaczyć na stronie www.digimania.pl

niedziela, 18 stycznia 2009, 20:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]