Teraz jest niedziela, 22 kwietnia 2018, 06:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
 Nikon F75 czy F65? Co polecicie 
Autor Wiadomość

Post Nikon F75 czy F65? Co polecicie
Mam pytanie, zamierzam w końcu kupić na raty aparat, po tym jak odstawilem moją Parctice B100 bo szlag trafił jej optykę. Zastanawiam się nad Nikonem. Co kupić F 75 czy F65, a może coś z innej marki ale w granicach 1000-1800 zł.
Nadmienie, że jestem człowiekiem obeznanym z fotografią i wiem co to jest i do czego służy ciemnia i światłomierz, ale niestety nie stać mnie na Nikona F 80, czy coś w tym guście.

Pozdrawiam:

Wojciech
Gajewski

poniedziałek, 2 lutego 2004, 20:49

Czy mógłbyś napisać (skoro jesteś obeznany), jaką chcesz optykę (jeden czy dwa obiektywy, jaki/jakie) i czy zamierzasz później unowocześniać swój sprzęt i jeśli tak, to w jaki sposób (dokupienie obiektywów czy raczej wymiana korpusu na lepszy)? Łatwiej będzie coś doradzić.

poniedziałek, 2 lutego 2004, 22:17
nie znam nikona f 75, ale mam od 2 lat f 65. dla mnie rewelacja i naprawde nie ma sensu przepłacać np za f 80 bo różnicy w zdjęciach nie ma żadnej za to w cenie jest. a przede wszystkim to zdjęcia robi obiektyw i to on w gruncie rzeczy jest najważniejszy ! polecam f 65 i odradzam aparat innej marki. nikon to mercedes wśród aparatów !!!!!!!!!!!!!!

niedziela, 15 lutego 2004, 22:55
hej!!! mam mozliwosc zakupu NIKONA F-65 z obiektywami 28-80 i 80-240 z mozliwoscia zaproponowania ceny.bede wdzieczny jak powiecie mi czy ten typ nikon bedzie dobry na roznego rodzaju imprezy koscielne z niezalezna lampa oraz zdjecia artystyczne przy pelnym manualu.nie wiem jaka moge zaproponowac cene i czy ten aparat jest warty zakupy?poz....

niedziela, 26 września 2004, 21:09

F65 to jednak bardzo niska półka. F75 jest już zdecydowanie lepszy - pod względem możliwości, obsługi i jakości. Na imprezy kościelne pewnie wystarczy (nie wiem, jak w F65 wygląda współpraca z zewnętrznymi lampami, pamiętam, że Nikon ciął możliwości któregoś modelu, czy nie F65 właśnie?), choć lepszy byłby albo dobry zoom 28-80/2.8 albo jakiś stałoogniskowe, jasne standardzik i krótkie tele (Nikkor ma fajne 50/1.4 i 80/1.4, ale ile to kosztuje, mogę się tylko domyślać niestety). Teleobiektyw raczej nie przyda Ci się do zdjęć kościelnych. Do artystycznych już prędzej.

poniedziałek, 27 września 2004, 18:27
zlotowki to nie zaproponuje bo glupio.a jesli chodzi o zakup aparatu to wiesz boje sie troszkie kupic aparat z alegro a ten F 65 jes prawie nowy i z pewnej reki.lepszy bym kupil ale nie ma pewniakow i powstaje wielke ryzyko.zanim cos zrobie chce byc pewny ze z danym modelem jest wszystko ok.dzieki za wszelke informacje.poz...

poniedziałek, 27 września 2004, 23:18
Ja osobiście doradzam ci Canona EOS 50e, robiłem zdjęcia również Nikonem i stwierdzam że Canon jest o klasę lepszy

środa, 13 października 2004, 13:43

Ja osobiście używałem F65 jak również F75. W zasadzie jeżeli chodzi o obsługę, to niczym się nie różnią, jednak F75 jest nowszym aparatem.

Za kasę, którą posiadasz możesz wybrać, czy kupić F75 z obiektywem (najszęściej 28-80 Nikkora), czy F65 i resztę kasy przeznaczyć na lepszą optykę.

Osobiście polecam F75 z dobrą optyką :)

A może Cyfrę za tę kasę kupisz, odchodzą ci koszty zakupu filmów ...

wtorek, 19 października 2004, 10:11

Mam F75 z obiektywem Nikkor typu G, i jestem zadowolony, dobrze ostrzy obraz ma 5 pól AF i przełącznik z tyłu korpusu na dynamiczny, centralny, i wolny wybór .
Pozytywną opinię o tym aparacie wyraził kolega oglądając moje fotki.

wtorek, 5 lipca 2005, 22:32

pietka100 :lol: :lol: :lol: ten tenat wyga sł już w zeszłym roku!!

wtorek, 5 lipca 2005, 23:45
bonnum .Jeśli popatrzeć na ilość wyświetleń , to temat jest ciągle żywy.
pietka100 .F65 + lepsza optyka.

środa, 6 lipca 2005, 09:40
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ]