Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 05:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 MINOLTA A1 - ZALETY I WADY !!! - ANKIETA 
Autor Wiadomość

Post MINOLTA A1 - ZALETY I WADY !!! - ANKIETA
Jeżeli jesteś użytkownikiem MINOLTY A1 podaj 3 zalety i 3 wady (najistotniejsze twoim zdaniem) tego modelu.

ZALETY:
1...
2...
3...

WADY:
1...
2...
3...

I bardzo proszę nie rozpisuj się zbytnio. Dzięki.

niedziela, 8 lutego 2004, 18:48

Nie jestem właścicielem A1, ale robiłem nią trochę zdjęć (zresztą z tego co pamiętam, na tym forum nikt nie ma A1). Jeśli po 3 zady i walety, to chyba tak:

ZALETY:
1. Dobra optyka z naprawdę dobrym szerokim kątem.
2. Dobra stabilizacja obrazu
3. Bardzo dobra obsługa - rozmieszczenie przycisków, "leżąca w ręce" mocna obudowa.

WADY:
1. Mały fizyczny rozmiar matrycy => szumy.
2. Stała optyka.
3. Cena niezasadnie sporo wyższa od Minolty 7Hi (jak na nieco lepsze zdjęcia z "siódemki").

niedziela, 8 lutego 2004, 20:27

niedziela, 8 lutego 2004, 23:14

Fakt nie ma tu nikogo z A1, lecz może niedługo się pojawią :D

ZALETY:
1.szeroki zakres ogniskowych (Matryca sie nie zabrudzi przy zmianie obiektywu)
2.Dużo funkcji
3. Mniejsza od DSLR, a wciąż wygodna i solidna

WADY:
1.Beczkowanie przy szerokim kącie
2.Szumy!! Ale matryca nie jest mniejsza od "przeciętnej"
3.cyfrowy wizjer. Dobry jak na cyfrowy, ale daleko mu do luster.

poniedziałek, 9 lutego 2004, 00:14

środa, 25 lutego 2004, 21:54
Nareszcie mam A1, trochę się nią pobawiłem a ponieważ jestem kompletnym amatorem moje uwagi są następujące:
ZALETY
1 prostota obsługi (mówię oczywiście o ustawieniach automatycznych bo przy manualu trzeba mieć "trochę" wiedzy fotograficznej; kiedy już taką wiedzę posiądę obsługa nie powinna sprawiać problemu bo aparat naprawdę jest przejrzysty nawet dla takiego laika jak ja)
2 jakość zdjęć, nie jestem wymagający ale na zdjęciach zrobionych w pomieszczeniu jakoś nie widziałem szumów- oczywiście bez robienia powiększeń- chociaż obraz przeglądałem na telewizorze, abberacji też nie dostrzegłem, no ale to może jest subiektywna opinia :lol:
3 Układ antywstrząsowy, jak dla mnie rewelacja i rzecz jak najbardziej potrzebna szczególnie przy robieniu powiększeń zdjęcia
4 solidne wykonanie, magnezowa obudowa robi jednak swoje no i plus ten czarny kolor aparatu 8)
WADY
1 cena, 3100 to troche za dużo jak na nasze warunki
2 niewymienny obiektyw, ale przy takim zoomie to w końcu można to przeboleć
3 LCD nie odkłada się na bok a odchylenie 20° w dół jest trochę za małe, choć da się z tym żyć
A poza tym podpisuję sie pod tym co napisali moi przedmówcy jeśli chodzi o zalety :D a co do wad przez nich podnoszonych to jeszcze nie wyrobiłem sobie o tym zdania :idea:

sobota, 28 lutego 2004, 23:31

Gucio, prześlij mi prszę kilka zdjęć na maila!! Chcę kupić ten aparat, więć interesują mnie zdjęcia zrobione przez "zwykłych" ludzi.
Gdzie kupiłeś tak tanio A1??????????

niedziela, 29 lutego 2004, 00:11
Post autofokus
Ciąg dalszy zalet A1. Sprawdziłem autofokus w ciemnym pomieszczeniu i okazało się, że nie miał najmniejszych problemów z ustawieniem ostrości. Warunki w pokoju: wyłączone światło, włączony telewizor, więc generalnie rzecz biorąc chyba ciemno :lol: Ustawienie ostrości zostało zasygnalizowane przez aparat jako poprawne.

poniedziałek, 1 marca 2004, 00:42

Gucio, test w ciemnym pomieszczeniu skończył się na sygnalizacji przez aparat poprawnego ustawienia ostrości, czy zrobiłeś zdjęcie, przegrałeś na kompa i sam oceniłeś że jest ostre?
GUCIO PRZEŚLIJ MI KILKA ZDJĘĆ PLEAAAAASEEEE :!:
Im mniej artystyczne tym lepiej! Może być stół, lampa, pokuj, czy widok z okna! PLEAAAAASEEEE :!:

poniedziałek, 1 marca 2004, 17:13

Dobra, wypchajcie się Wy wszyscy którzy nie przysłaliście mi zdjęć z waszych A1. Zaryzykowałem i zakupiłem ten aparat. Niedługo prześlę coś na forumową stronę.

wtorek, 9 marca 2004, 21:02

wtorek, 9 marca 2004, 21:56

W necie, z Allegro, ale poza nim :D Jak chcesz to napisze Ci na maila, na razie nie chce zachwalać..

wtorek, 9 marca 2004, 23:03

Mam A1 od niedawna. Przesiadłem się z Nikona C2500.
A1 to bardzo dobry i "twórczy" aparat. Jednak jakość zdjęć jest chyba trochę poniżej przeciętnej wyznaczanej przez MARKOWE aparaty PROSUMERSKIE.
Moja ocena A1 - wszystko super, naprawdę klasa, nie ma się do czego przyczego przyczepić... oprócz... szumów na zdjęciach :!: Ja kupując ten aparat wiedziałem co robię, i świadomie wybrałem ten model, godząc się z szumami. Ale ja przesiadłem się z Nikona 2500, który jest TYLKO małpką :!:
Fotek na stronę jednak na razie nie mogę dać :( Net mi chodzi tragiczine :( Nie dam rady przesłać takich dużych zdjęć. Sorki.

niedziela, 14 marca 2004, 23:14
1... Bogactwo manualnych ustawień oraz dostęp do nich za pomoca 50.000 guziczków, suwaków, pokręteł...
2... Przydatny "bajer" to znaczy antishake, szpanerskie efekty dźwiekowe dające miłe wrażenia słuchowe podczas obsługi i robienia zdjęć.
3... optyka, zoom, dobra wbudowana redukcja szumów, bateria, która w ogóle się nie rozładowuje :-)

WADY:
1... guzik "power" bez blokady - mnie to naprawdę denerwuje...
2... kiepska jakość mocowania osłony swiatła i "tandetne" opakowanie obiektywu...
3... kiepski wizjer i monitor (brak kontroli ostrości) ale to chyba tak ma każdy aparat cyfrowy z LCD

czwartek, 26 sierpnia 2004, 21:42

Ja co prawda nie jestem posiadaczem tego modelu ( moze kiedyś, jak stanieje:D )
ale moim zdaniem:
ZALETY
1. Wąski i długi obiektyw
2. stabilizacja
3 errgonomia
WADY
1 Cena
2. Udawanie lustrzanki ( mialem w reku i ogniskowanie nie specjalnie mi przypadlo do gustu
3. Nie standardowe zlacze lampy ( swoj standard ma minolta)

Canon A60 kingston 256mb 4x 2400 forever + energizer + Velbon dx-888 + macro edar 2.8/100mm ( niedlugo 1.8/400mm)+ tulejka CHWILOWO BEZ APARATU karta kingston cf 256 trup. I pomyslec ze za ten szajs dalem niedawno ponad 200zl :(

czwartek, 26 sierpnia 2004, 21:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona