Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 23:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 konwertery do Z-1 
Autor Wiadomość
Post konwertery do Z-1
witam wszystkich!
to mój pierwszy post, więc pół zdania o sobie - zajmuje się fotografią lotniczą, dość często ostatnio odwiedzam wasze forum i zawiodłem się na C-720 ;)
z tego szumu informacyjnego, który jest w necie na temat cyfrówek, wyszukałem z-1 jako ten aparat, który ma / musi/ sprostać w 100% moim potrzebom - długa ogniskowa, szybki czas uzbrojenia i zapisu, dobra jakość filmów.
aparat pewnie będę miał już w następnym tygodniu, więc zacząłem zbierać akcesoria... i tu mam pytanko.
- mam konwerter 1,45 ale firmy olympus na 46 mm. mam już tulejkę i reduktor z 52 na 46. czy pomimo fizycznej kompatybilności sprzętu, może np "optycznie" sprzęt nie pasować? chodzi mi o to, że konwerter jest innej marki, niż aparat? może to głupie pytanie, ale wcześniej praktycznie siedziałem w fotografii tradycyjnej, więc o cyfrach nie wiem za dużo...

piątek, 13 lutego 2004, 14:26
Moderator

Oczywiście! W sumie do do każdego aparatu najlepiej dostosowywać konwerter osobno. Ale może się okazać, że akurat ten będzie dobrze współpracował, choć biorąc pod uwagę, że ma on mniejszą średnicę, niż tuleja, może się okazać i powstanie efekt winietowania w rogach (zaciemnione). Ale warto popróbować. Jak nie, to sprzedać ten i kupić inny. Na forum jest temat właśnie o konwerterach (zresztą mój :) ), gdzie jest przedstawionych dość dużo modeli z linkiem do sklepu - poszukaj na forum i poczytaj tam coś.

piątek, 13 lutego 2004, 18:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]