Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 03:27

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Nowa Konica Minolta Dynax 7 Digital - OFICJALNIE??? 
Autor Wiadomość
Moderator

Post Nowa Konica Minolta Dynax 7 Digital - OFICJALNIE???
Więcej info: http://www.fotopolis.pl/index.php?gora=4&lewa=1&e=1759

Szkoda, że trzeba będzie na nią poczekać troszkę :( Choć to i tak sprzęt nie dla mnie.

Ostatnio edytowano sobota, 8 maja 2004, 12:21 przez Vendeur, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 13 lutego 2004, 18:33

O kurde, szykuje się wydatek... Dynaxa 7 Digital już chyba nie uda mi się odmówić. Zwłaszcza, że będą pasowały obiektywy od mojej lustrzanki (jeżeli dobrze rozumiem, to nie będzie żadnego mnożnika!), do tego stabilizacja obrazu i to wszystko oparte na znakomitym korpusie "siódemki". Ciekawe tylko, jak będzie wyglądała cena... To chyba niestety będzie niemiłe zaskoczenie (spodziewam się czegoś rzędu 8-10 tys.).

sobota, 14 lutego 2004, 12:04
Moderator

No na pewno na początku będzie droga, choć pokaże się dopiero pod koniec lata, więc może konkurencja wymusi obniżenie ceny...

Chyba uraczysz nas jakimiś ładnymi testami :) I ciekawymi :)

No to będzie niezła przeciadka z C-350 na takie cacko :)

PS. Dawno (2 dni) Cię tu (na forum) nie było...
Pozdrawiam.

sobota, 14 lutego 2004, 19:48

APS-C to rozmiar taki sam, jak w 300d czyli będzie mnożnik 1,6x :(

niedziela, 15 lutego 2004, 00:10

Enzo - a od czego to jest skrót? Zawsze warto się czegoś nauczyć... Zmylił mnie trochę założony na korpus Dynaxa 7D obiektyw 24-100. W takim razie przesiadka nie jest już tak pewna - jak będzie wypadało zmienić optykę, to zawsze można zmienić np. na Nikona. Jednak Minolta ma tę przewagę, że łatwiej najpierw wymienić korpus, a potem optykę, niż wydać tyle kasy naraz. Obecnie jednak wstrzymuję się od dłuższego czasu z wszelkimi zakupami do lustrzanki (no, może oprócz filmów :), bo wiem, że będę chciał się przesiąść na cyfrową lustrzankę, tylko na razie nie wiem w jakim standardzie... Czy Minolta czy Nikon, czy mnożnik 1x czy 1.5-1.6x.
Vendeur - 2 dni to długo? Ja tu nie nocuję :) A przesiadka raczej będzie z Dynaxa 505si Super niż z C-300. Zdecydowaną większość zdjęć robię analogiem. Przesiadanie się co chwila na nieco lepszą cyfrówkę uważam za bezsensowną. C-300 musi mi starczyć do momentu gdy kupię porządną cyfrową lustrzankę.

niedziela, 15 lutego 2004, 14:08

Nic :) Wiem tylko, że APS oznacza mnożnik 1,3 i stosuje go Canon w 1D

A tak poz tym trochę dziwne to posunięcie Minolty. Zmieniają topowy model lustrzanki analogowej na cyfrową i montują tak mały sensor?!. Dla mnie to zaskakujące, bo tej wielkości matryc używa 300D (bazujący na 300v za 1000zł), Fuji s2 pro (bazujące na Nikonie f80 za 2300zł), Pentax *ist D (bazujący na analogowym *ist za 1500zł). Dlaczego więc Minolta przerabiając Dynaxa 7 (za 3600zł) użyła tak małego sensora? Nie planują mocniejszej lustrzanki?

niedziela, 15 lutego 2004, 20:50

Nie wiem, jak to jest w tej chwili, ale swego czasu topowy model Minolty to był Dynax 8 albo 9 (a na pewno jeszcze wcześniej były modele 8000si i 9000si). Szczerze mówiąc też spodziewałem się nieco mniejszego mnożnika. A na Dynaxa 9D stać mnie raczej nie będzie... Ale wkrótce może się po prostu okazać, że mnożnik 1.5x (jest w miarę rozsądny) będzie standardem i tyle - wszystkich będzie czekała wymiana optyki...

poniedziałek, 16 lutego 2004, 18:36

Szczerze-to wątpie, bo bardzo trudno przy takim mnożniku uzyskać szeroki kąt. A mało kto będzie skłonny płacić za 12-24L Canona (bo kosztuje ponad 1200usd).
A jeśli chodzi o Dynaxa, to z pewnością są lepsze modele. Mnie zdziwiło, że tak drogiego analoga zaopatrzono w taką mała matrycę (abstrahując trochę od tego czy to topowy model czy nie).

wtorek, 17 lutego 2004, 01:51

Są dwie sprzeczne tendecje - z jednej strony trudniej jest produkować optykę o krótszych ogniskowych, z drugiej strony trudniej jest produkować matryce większych rozmiarów. Konieczne będzie znalezienie kompromisu. Nikt nie powiedział, że 35mm to optimum. Może właśnie z badań wychodzi, że optymalne połączenie to właśnie mnożnik 1.6x? Bo myślę, że z pewnych względów wielka trójka (Canon, Nikon i Konica-Minolta) zdecyduje się na wspólny standard. Zresztą optimum może być tylko jedno...

wtorek, 17 lutego 2004, 21:43

"24mm - Advanced Photo System (APS) - 0.6 x wymiar klatki filmu standardowego 35mm"
Masz rację, choć nie wydaje mi się, żeby te trzy firmy wypracowaly kiedys jeden standard. Minolta jest bardzo do tyłu, Canon jest niewątpliwie liderem tej brańzy. Myślę, że będa skupiać wokół siebie mniejszyhc graczy (choć Sigma i Fuji już współpracują z Olym i niewiele tych mniejszych zostało)

środa, 18 lutego 2004, 03:19
Wedlug informacji prasowej obviektywy NIE BEDA MIALY MNOZNIKA.
czyli przekladajac obiektyw ze analoga do cyfry bedzie ta sama aogniskowa.

środa, 18 lutego 2004, 09:38

Mnożnik będzie. Na fotopolis podaja, że aparat bęzie miał matrycę wielkośći APS lub w innnym miejscu APS-C. Na http://www.dpreview.com podają, że APS.
APS (Advanced Photo System) to format fotografii analogowej.

Jako ciekawostka:
"APS zasadniczo różni się od dotychczasowej technologii, opierającej się na filmie o szerokości 35 mm.
Nowe filmy są węższe i umieszczone w zamkniętych kasetkach, z których się ich w ogóle nie wyjmuje.
Klatka ma rozmiary 16,7 x 30 mm, zamiast dotychczasowych 24 x 36 mm. Poprzez zmianę proporcji boków uzyskano nieco korzystniejszy wymiar klatek, identyczny (proporcjonalnie) z obrazem telewizyjnym w technologii HDTV.
Dodatkowo, użytkownik może określić zmianę formatu klatki, przez co wpływa na skadrowanie obrazu. Wprawdzie na filmie obraz jest zawsze naświetlony w standardowym rozmiarze, ale odbitki mogą być wykonane jako typ C ("klasyczny" o proporcji boków filmu 135, czyli 2:3). P ("panoramiczny, o proporcji boków 1:3) i H (typowy dla APS format HDTV o proporcji "telewizyjnej" 9:16). Wyboru kadru użytkownik dokonuje podczas robienia zdjęcia, ustawiając odpowiedni przycisk w aparacie. Film w APS-ie wkłada się bardzo prosto, wrzucajac w otwieraną kieszonkę z boku aparatu, bez obawy o nieprawidłowe włożenie.
Na odwrotnej (nie światłoczułej) stronie filmu naniesiona jest przezroczysta ścieżka magnetyczna, na której kodowane mog± być różne informacje. Przede wszystkim są to informacje dla laboratorium, umożliwiające polepszenie jakości odbitek. Ten system nazywany jest PQI (Print Quality Improvement). W procesie robienia odbitek, maszyna odczytuje informacje zapisane przez aparat i odpowiednio ustawia parametry pracy. Następnym etapem jest zapisanie przez maszynę na filmie danych o wykonanych odbitkach, które zostaną wykorzystane przy - ewentualnych - następnych zamówieniach z tej samej błony. W ten sposób gwarantowana jest praktycznie identyczna jakość dowolnej liczby odbitek, robionych z jednego filmu w różnych odstępach czasu."

Jeśli policzymy powierzchni klatki APS to okazuje się, że jest to 0,57 powierzchni klatki filmu 35mm. Dłuższe boki mają się w stosunku 5:6, krótsze 7:5.
Teraz jeśli założymy, że matryca w cyfrowym Dynaxie jest ustwaiona tak, że ściąga cały obraz z obiektywu, to otrzymujemy (chyba) coś takiego:
....../|
..../..|
../|...|
/..|...|
\..|...|
..\|...|
....\..|
......\|
to niby obrazek drogi światła z obiektywu na matrycę. Pierwsz pionowa kreska to matryca w formacie APS, druga to matryca pełnoklatkowa (albo film 35mm). Matryca w formacia APS daje format 9:5 i mnożnik odpowiedznio 1,2 oraz 1,4. Dlatego pewnie po przystosowaniu jej wielkości do aparatu cyfrowego (jakieś przycięcie pewnie na jednym boku i rozszerzenie na drugim, bo dostajemy na koncu format 4:3) mnożnik jest coś koło 1,3. I tak zdaje się gdzieś czytałem...

środa, 18 lutego 2004, 12:14

Ceny spadnana łeb , od maja wchodzimy do Unii i musi się wyrównać , bo inaczej nikt nic już od nas nie kupi .
Co do Minolty 7 D to bedzie ona odpowiedzią i na Canona i na Nikona 70 D więc będzie na pewno lepsza ( będzie miała stabilizator obrazu - więc wiecie co to znaczy przy zdjęciach z wolnej ręki i przy słabym oświetleniu ) Poza tym pasowała będzie cała optyka z Minolt . Minolta 7 D ile bedzie kosztowała nie wiemy jeszcze. Jej premiera ma być niedługo w marcu na Cebit 2004 w Hannowerze . Sądzę ze cena musi być coś na poziomie Nikona 70 D którego wycenili już w Nikon Polska na 7000 zł razem z obiektywem ( samo body 5700 ) Tak więc wyluzujcie i uzbrojcie się w cierpliwość . Jak już kupować lustrzankę cyfrową i za takie pieniadze , mozna jeszcze dać se na wstrzymanie i poczekać co mają do powiedzenia wszyscy najważniejsi gracze na tym rynku a jest ich tylko albo aż 3 ech : Canon , Nikon, Minolta ......

Pozdrowienia.... :lol: . Everybody pomarańcze .....wszyscy stojaa ja tańczę .

poniedziałek, 23 lutego 2004, 16:17

Stabilizacja?! Równie dobrze można kupić do 300d obiektyw IS. Nie wiem czy to aż taka ogromna zaleta....

poniedziałek, 23 lutego 2004, 18:17
Fotografujesz Canonem rozumiem ....... :roll:

to po co zaglądasz na strony Minolty ?

Ktoś kto ma Minoltę wymieni ją wiadomo .....na Minoltę . A ktoś kto fotografuje Canonem niech przeniesie się do działu Canon

sobota, 28 lutego 2004, 17:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona