Teraz jest piątek, 21 września 2018, 08:07

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Trochę o Z2 
Autor Wiadomość

Post Trochę o Z2
Na pierwszy rzut oka nie widać specjalnie róznic w DiMAGE Z2 w stosunku do Z1 jednak sporo się zmieniło pod 'maską'.
Ilość megapikseli zwiększona do 4.o milionów, udoskonalono także obiektyw (nie zmieniając przy tym wymiarów aparatu) , zwiększono też dwukrotnie pamięć buforową z 15mb na 32mb.
Aparat jest jeszcze szybszy niz poprzednik, np. jest gotowy do wykonania zdjecia juz po 1.8 sekudny (dotychczas 3 sekundy)

Ostrość
Jedną z najbardziej efektownych zmian w Z2 jest prawdopodobnie 'przewidujący' autofocus ktory umożliwia ustalić ostrosc poruszajacych sie obiektow. (Predictive Focus Control )
Aparat 'łapie' ostrość w czasie tylko 0.2 sekundy (0.3 sekundy przy uzyciu zooma)

Filmy super jakosci
Z2 jest jedynym obecnie aparatem pozwalającym zapisać bardzo wysokiej jakości film w rodzielczosci 800x600 (w Z1 bylo 640x480)

Kolejną zmianą jest opcja wyświtlania online histogramu który pozwala lepiej ocenic warunki świetlne. (w Z1 taki historgram byl dostepny tylko dla wykonanych zdjec)

Obrazek
Obrazek

tekst jest moim 'wolnym' tlumaczeniem materiałow promocyjnych z minoltaphotowolrd.com

Ostatnio edytowano poniedziałek, 16 lutego 2004, 12:56 przez rasta, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 15 lutego 2004, 13:42
Moderator

Nie rozumiem, dlaczego robisz przyklejony temat, podając tak nieistotne informacje i na dodatek powtarzając je za innymi (np. mną, bo już o tym pisałem)... Poza tym podajesz nieścisłe informacja, bo Z1 uruchamiała się w 2,2 sekundy a nie w 3, a np filmy SVGA w Z2 są tylko przy 15fps, a to trzeba zaznaczyć.

Jednym słowem, nie napisałeś nic nowego ani ciekawego, wprowadzając nawet w błąd. Następnym razem polecałbym najpierw poszukać na forum podobnych tematów, tym bardziej, że mój o Z2 znajduje się dość wysoko i jest dobrze widoczny.

PS. Proponuję i proszę, abyś edytował swój temat i usunął status "przyklejony", zanim zrobi to admin. Takie tematy są dopuszczane, wyłącznie wtedy, gdy chcemy coś ważnego przekazać i nie jednorazowo, czyli np, gdy chcemy, aby korzystali z niego ludzie przez cały czas. A ten temat taki nie będzie.

Pozdrawiam.

niedziela, 15 lutego 2004, 16:35

Dorzuce jeszcze swoje 3 grosze. Bez sensu jest pisanie, że aparat prawdopodobnie będzie coś miał. I nie wierzę, że ani w to, że af się ustawi w 0,2s, ani w te 2,2s (3s odpala się 300d, a tam nie trzeba obiektywu wysuwać)...

niedziela, 15 lutego 2004, 20:59
Moderator

Nie mierzyłem dokładnie, ale takie są dane producenta. Jednak działa rzeczywiście szybko.

niedziela, 15 lutego 2004, 22:04

Hm no faktycznie troszke sie spoznilem z tym info :( ale wszystko co napisalem jest zgodne z specyfikacja minolty (nic nie pisali za video w svga ma tylko 15fps) a czepialscy do slowa 'prawdopodobnie' powinni jeszcze raz przeczytac tekst.
Mam ten aparat 2 miesiace i dosc ostro nim sie bawie, dalej uwazam ze jak za ta cene jest bardzo dobry. Poprostu nalezy poznac wady i zalety i odpowiednio je wykorzystac. Zapraszm do mojej galeii zdjec na http://www.mtk.pl (Zdjecia zimowe sa robione Z1, jesienne moim starym soniaczem)
Pozdrawiam

poniedziałek, 16 lutego 2004, 13:01
Moderator

Hmm... No najwyraźniej Ty też powinieneś czytać dokładniej informacje, bo wyraźnie jest napisane, że w SVGA można robić tylko z 15 fps:

"The DiMAGE Z2 can record high-quality 30 frames per second VGA (640 x 480) movies - as clear and as smooth as the moving image on a television. Also available is the world's first 15 frames per second SVGA (800 x 600) movie option."

To przykładowy link z http://www.dpreview.com

Piszesz, że masz ten aparat 2 miesiące. Z tej wypowiedzi wynika, iż masz Z2 od 2 miesięcy, bo tego dotyczy temat i Twoja wypowiedź. A dobrze wiemy, że nie może tak być :).

Pozdrawiam.

poniedziałek, 16 lutego 2004, 15:48

Vendeur bez komentarza,.... czasem jak czytam 'twoje mądre wypowiedzi' to nie zastanawiam sie ile ty masz lat, wygladasz mi na 10 latek.
Nie napisales jeszcze nic sensownego na tym forum. instrukcji nie czytales, filtr chcesz kupic ale nie masz czasu i inne tego typu brednie.. zastanawiam sie czy ty wogle masz ten aparacik "z ktorejgo jestes nadzwyczaj zadowolony' a teraz 'z1 the best ale sa lepsze .. czy jakos tak'

poniedziałek, 16 lutego 2004, 19:12
Moderator

Jesteś pewien? A może jednak ja miałem w tym wypadku rację?

Nie będę juą tego komentował, bo nie chcę się tu kłócić; nawet nie wypada.

Pozdrawiam.

PS. Wcale nie uważam, że Z1 jest "the best" i gdybyś tak dokładnie studiował moje posty, jak piszesz, to wiedziałbyś także, że wytykałem jej wady. Ale skoro już przestudiowałeś moje wszystkie wypowiedzi, to pewnie lepiej wiesz...

poniedziałek, 16 lutego 2004, 21:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]