Teraz jest sobota, 21 kwietnia 2018, 08:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 Proszę o pomoc w serwisie Minolty Dimage Z1 
Autor Wiadomość
Post Proszę o pomoc w serwisie Minolty Dimage Z1
Zakupiony aparat cyfrowy w grudniu 2003r. uległ uszkodzeniu mechanicznemu/pękł i odpadł częściowo przycisk Zoom/ przez co nie mogę skorzystać z gwarancji.Naprawa jest bardzo kosztowna,ponieważ w Serwisie Minolty nie wymienią tylko przycisku, ale całą tylną obudowę oznaconą numerem 2724012201.Jeżele ktoś ma w sprzedaży tą część bądź mogłby naprawić aparat, to bardzo proszę o pilny kontakt.Jeżeli nie ma szans,na inny sposób naprawy tej usterki, jak tylko w serwisie Minolty, to również proszę o poinformowanie mnie o tym,pod nr.kom.606 703 205
Beata

czwartek, 26 lutego 2004, 13:36
Moderator

Witam. Przykro mi słyszeć o takiej usterce tego aparatu. Rozumiem, że jest ona następstwem nieodpowiedzniej działalności ludzkiej...

Czy mógłbym się dowiedzieć w jakich okolicznościach doszło do tego wypadku?

Jeśli chodzi o samą naprawę, to wątpię, aby coś dało się zrobić... Ile kosztuje wymiana tej obudowy w Minolcie? Dużo? Ponad 500zł?

Ja bym to spróbował zrobić samemu, jeśli się ma "złotą rączkę", albo dał komuś - może elektronikowi/elektrykowi... Wydaje mi się, że wystarczy zamontować jakiś zamienny przełącznik (nie do końca idealny) i powinno wystarczyć. Może dolutować jakiś rodzaj niewielkiego bolca, który lekko by wystawał i umożliwiał manewrowanie :)

Myślę, że samemu można to zrobić i ja bym przynajmniej próbował.

Pozdrawiam i powodzenia!

czwartek, 26 lutego 2004, 15:03
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]