Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 09:45

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 z1 czy nikon 4300 
Autor Wiadomość
Post z1 czy nikon 4300
Już wstawiałem ten temat ale zaniknął... Co wybrać - z1 czy nikona 4300?
Czy macie jakieś uwagi na ten temat?

piątek, 27 lutego 2004, 21:36
Moderator

No i weź oczywiście Z1 - żadnych uwag :)

piątek, 27 lutego 2004, 21:39
Post z1 czy nikon 4300
Juz poooszło do "co lepsze" ale dziękuję z góry za wszystie opinie 8)

piątek, 27 lutego 2004, 22:09
Post minolta czy nikon?
Bardzo proszę użytkowników i fanów minolty o asy z rękawa na temat z1 i jej wyższości nad nikonem 4300. Może nie ma tych asów a może są? Mam straszny dylemat - spór przyjacielski :shock: Vendeur liczę na Ciebie :lol:

poniedziałek, 1 marca 2004, 08:19

Przede wszystkim to inna kategoria zdolnościowa - Z1 to przecież UZ... A nie wiem, czy większy zoom optyczny można rozpatrywać jako przewagę?

poniedziałek, 1 marca 2004, 11:27
Post z1 czy nikon 4300
Dzięki Ginty, dla mnie jest to atut - na rzecz minolty. Co prawda nikon ma te kilka sztuk więcej pixeli i dla mojego Kargula to argument nie do podważenia. Poza tym nikon jest na tańsze karty CF, ale ich się przecież nie kupuje codziennie. Please o dalsze sugestie...

poniedziałek, 1 marca 2004, 12:05

Różnic jest sporo, ale wypadałoby zacząć od faktu, że - jak dla mnie - to nieco inna klasa aparatu - i wynika to właśnie z faktu posiadania przez Z1 zoomu optycznego, który stawia ją w grupie UZ; z 4300 sensowniej byłoby porównać Olympusa C-4000 bądź Minoltę S414, to te okolice.

O co mi chodzi - nie porównywałbym aparatów z różnych grup, dla jednej osoby może być ważna matryca (i spojrzy łaskawym okiem na 4300), dla innej zoom optyczny (i stąd zainteresuje się Z1). To nie tyle przewaga, co podstawowa cecha i kwestia subiektywnego wyboru. Dla przykładu: zależało mi na posiadaniu UZ; uważam, że świetnym aparatem jest Olympus C-4000 (cena a możliwości!), ale dałem sobie spokój z rozpatrywaniem tej kandydatury.

Zatem - Twój Przyjaciel Kargul (jak to o nim sympatycznie piszesz) może zwyczajnie nie potrzebować dużego zoomu, więc takowy argument o wyższości Z1 nad 4300 w tym momencie zupełnie Go nie przekona. Natomiast argumentem istotnym może być np. zakres czułości ISO (w Z1 już od 50, Nikon od 100), brak stopki pod lampę błyskową w Nikonie, inne zasilanie, makro (tu akurat Nikon jest lepszy, o ile mi wiadomo), itd.

Pozdrawiam.

poniedziałek, 1 marca 2004, 13:04
Post z1 czy nikon 4300
Dzięki Ginty,
Widzisz, spór dotyczy akurat tych dwóch aparatów, chociaż być może trudno je porównywać. Teraz to juz sprawa honoru. Mnie sie wyczerpują argumenty i dlatego też szukam wsparcia :oops: Doszło do kryzysu, oby nie doszło do zimnej wojny :roll:
Pozdrawiam!!

poniedziałek, 1 marca 2004, 17:24

Post Miałem !!
Miałęm Nicona w ręku 4300 i był kiepski trudny w obsłudze nie maił prawie manualnych ustawień.

poniedziałek, 1 marca 2004, 18:07

Rozumiem. ;) No to te wymienione na końcu postu cechy jednak generalnie świadczą na korzyść Z1. I jeżeli tak to rozpatrywać - zoom optyczny też można potraktować jako przewagę, skoro, dajmy na to, jakość zdjęć jest porównywalna. Zasadnicza przewaga Nikona, jaka przychodzi mi do głowy, to makro.

No i filmy - o ile dobrze pamiętam 4300 rejestruje je w rozdzielczości 320x240 i to z limitem czasowym. Tutaj różnica zdecydowanie na plus Z1.

Coś by się jeszcze pewnie znalazło... Ale czy w sumie to takie ważne? Sam posiadam C-740, ale nie zwalczam Z1, bo po co? ;)

Pozdrawiam.

@Kamoreks
To zdeczko dziwne, bo jednak 4300 trochę ich ma. Pozdrawiam.

wtorek, 2 marca 2004, 08:54
Post z1 czy nikon 4300
Dzięki Ginty,
Szykuję się do wytoczenia dział. Trudno jest mi się konkretnie odnosić do argumentów, ponieważ obydwoje nie mamy jeszcze tych aparatów, dlatego proszę o pomoc na forum :lol: Wiedzę na razie teoretyczną, czerpiemy z artykułów, informacji i plotek. Moim nr. 1 jest jednak Z1! Nie znam nikogo kto używa nikona i zna jego konkretne zalety. A najlepiej byłoby gdyby ktoś używał ich obu i opisał swoje wrażenia. Estetycznie minolta też kładzie nikona na łopatki :lol:
Pozdrawiam!!!
Opiszę nasze starcie.

środa, 3 marca 2004, 20:43

No, wiesz, nie ma chyba niczego bardziej względnego niż estetyka... Dla przykładu - nie potępiam "kosmicznego" wyglądu Z1 (trochę jak futurystyczna stacja orbitalna, takie moje odczucie), nawet efektowne, ale S5000 odpowiada mi pod tym względem znacznie bardziej...

Z mojej strony mogę polecić Olympusa C740/750, jeżeli szykujesz się do zakupu aparatu i ma to być UZ. Ale nie zamierzam twierdzić, że Z1 jest zła czy nawet gorsza - po prostu, jeżeli jesteś zainteresowany, możesz przyjrzeć się tym aparatom; są warte swojej ceny.

Pozdrawiam.

czwartek, 4 marca 2004, 11:47
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]