Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 16:58

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
 MINOLTA 700si OBIEKTYWY!!!! 
Autor Wiadomość

Post MINOLTA 700si OBIEKTYWY!!!!
Witam. To moj pierwszy post na tym forum wiec zanim cos napisze chcialem sie pokrotce przedstawic. Mam 16 lat mieszkam w UK chodze tutaj do szkoly. Jednym z wybranych przezemnie przedmiotow jest fotografia dlatego zarejestrowalem sie na tym forum.
Na codzien uzywam COMPACTU :( SAMSUNG ES65 ktory swietnie radzi sobie ze zdjeciami obiektow znacznie od nas oddalonych ( budynki, mosty, itd.) jednakze potrzeba mu dobrego swiatla. W pochnurne dni niebo jest nieciekawe, zdjecia przeswietlone (jezeli niebo jest stosunkowo jasne) i wydaja sie rozmazane co widac potem w photoshopie. Drugim aparatem jest Minolta 700si ktorej mowiac szczerze jeszcze nie uzywalem bo nie mam kasy na filmy i wywolywanie zdjec (w wiekszym formacie bo takich zdjec potrzebuje do szkoly (A4,A3) Interesuje mnie wiele dziedzin fotografii. Kiedy robie zdjecie nie zastanawiam sie czy pasuje do pozostalych tylko chce zachowac jakis dany moment, punkt ktory zwrocil moja uwage, nie jest to latwe bo nasze oczy widza inaczej niz aparat, skupiamy sie jedynie na jednym punkcie reszta obrazu jest rozmazana a obserwowany pezedmiot wydaje sie wiekszy. Aparat oddaje to inaczej, mniej kreatywnie niz nasz mozg. Zauwazylem jednak ze czasem latwiej jest zrobic ciekawe zdjecie czegos co wyglada nieciekawie niz na odwrot. W szkole w polsce bawilem sie lepszymi aparatami wiec co nieco wiem. Chce zainwestowac w jakis dobry aparat cyfrowy i zalezy mi na tym aby moc uzywac obiektywow z minolty bo nie chce zeby sie marnowaly i lezaly w szafie. Zalezaloby mi na mozliwosci ustawiania czasu naswietlania w tym aparacie bo bardzo brakuje mi tego w mojej "Małpce" oraz recznego ustawiania ostrosci co chyba dadza mi obiektywy od minolty (jezeli beda pasowac) Chcialbym sie zapytac jak sprawdzic ktory aparat cyfrowy bedzie kompatybilny z tymi obiektywami, jak znalezc kompatybilny aparat i jaki wybrac.

Informacje o obiektywach:

"MINOLTA" ROWY SKY (1A) 49MM, AF LENS 50 (jakis numer :PP 14901168 JAPAN) i reczne ustawianie ostrosci (jezeli sie nie myle oczywiscie i ta funkcja to cos zupelnie innego :)) ) od 0,45m do 5m a potem jest juz nieskonczonosc :))

Drugi wydaje mi sie ale nie jestem pewien ze to podstawowy obiektyw z minolty

"MINOLTA" ZOOM xi 0.8m/2.6ft , AF 28-80 ,( nieskonczonosc do 0.8m )
HOYA 55mm SKYLIGHT (te sam numer 16131623 JAPAN.

(podalem wszystkie dane z obiektywow bo chcialbym odrazu dostac odpowiedz a nie kolejne pytanie i mam nadzieje ze niczego nie przeoczylem)

Bardzo cenie sobie aparaty analogowe ale jednak potrzebuje aparatu cyfrowego. Zalezy mi na tych obiektywach bo nie stac mnie na nowe dlatego szukam aparatu w ktorym moglbym je wykorzystac. Jesli nie bedzie to mozliwe szkoda :( Co do ceny prosze wysylajcie propozycje w szerokim przedziale cenowym. Zalezy mi na tanim aparacie ale jezli doplace odrobine wiecej i bede mial taki z ktorego bede zadowolony i bede go uzywal kilka lat dlaczego nie?? Cena nie jest bardzo wazna, jest ona jedynie wyznacznikiem czasu przez ktory bede zbieral fundusze na ten sprzet, ale bardzo bym sie chcial wyrobic w tym roku wiec ceny z rzedu kilkunastu tysiecy odpadaja.

Dobrze wiec sprecyzujmy.
Jak sprawdzic czy te obiektywy sa kompatybilne z cyfrowkami i jakimi??
Jesli jestes 100% pewien pisz model do ktorego je podlacze bez problemow.
Jakie sa wasze propozycje aparatow z obiektywem innym niz moje (jesli jest kompatybilny z obiektywami z Minolta) lub propozycje aparatow ktorymi moge robic dobre zdjecia wszystkiego bo nie jestem sprecyzowany niemniej jednak przez ten rok bede robil zdjecia budynkow.
LINK DO MOICH ZDJEC:
https://www.dropbox.com/s/e8bo9ba306eutki/CRASHED.jpg
https://www.dropbox.com/s/qu32852125g7aih/WAR.jpg
https://www.dropbox.com/s/erj904cxnsjarnf/CARTOON.jpg
https://www.dropbox.com/s/ryknntsp3qql8rn/PHOTOGRAPHY%206.jpg

Tak jak mowilem zaczynam dopiero swoja przygode z fotografia, niemniej jednak Photoshopem bawie sie juz pewnie rok dzieki kilku portalom spolecznosciowym na ktore, dzieki temu ze nie wygladam ja Ibisz musialem nauczyc sie kilku sztuczek :D Bardzo chce robic zdjecia w HDR ale nie zamierzam kupowac aparatu ktory jest dobry tylko w tym a do niczego we wszystkim innym.

Jezeli chcesz zobaczyc wiecej moich zdjec przygotuje specjalny folder na dropboxie i dodam tutaj link. Dzieki z gory sorka za tak dlugiego posta. Jezeli dodalem go w zlym miejscu prosze o przeniesienie oraz o rzetelne odpowiedzi.

sobota, 13 października 2012, 00:24

Post Re: MINOLTA 700si OBIEKTYWY!!!!
http://allegro.pl/listing/product.php?product=N2Y2OR5BSVlTRAwLU1UBAgNXBxVHCk1vXgIUA1UeZWM5MA%3D%3D&sg=0&string=Sony+SLT-A65V

Będzie pasować?? Minolte przejęło sony. Miejsce na obiektyw wygląda identycznie jak w mojej minolcie ale nie wiem czy sie parametry zgadzaja bo nigdzie nie znalazlem ladnie opisanej Minolty 700si.

niedziela, 14 października 2012, 11:57
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ]