Teraz jest czwartek, 20 września 2018, 15:08

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 >> Co bys wolnał dostać olympus c- 50 czy minolta z1 & 
Autor Wiadomość
Post >> Co bys wolnał dostać olympus c- 50 czy minolta z1 &
Co bys wolnał dostać olympus c- 50 czy minolta z1
Mam cholernieee duzy dylemat!
Chciałem kupić aparat juz byłem skłoniony do olympusa c-50 lecz natrafiłem na minolte Z1 i zaczeło sie głowkowanie ;)
Minolta ma:
+ bd zoom 10x co mnie cholernie zaskoczyło !!
+ 30 klatek na sekunde przy zapisywaniu filmików !
- nie wsadze jej do kieszeni :(
- jakość zdjęc :( only 3 mp

olympus za to ma 4 mp zoom 3x i jestmalutki ;)

to więc co byście wybrali cena nie gra roli poprostu co bycie woleli znaleźć na ulicy :P heh

a i jeszcze bym miał prośbe o to czy ktos może mi wysłac lub wstawic ewen. link do fotki w słoneczny, normalny dzien lata minoltą :)

pozdro

sobota, 13 marca 2004, 12:18
Moderator

Dziwne pytanie - to 2 różne aparaty :) Ja bym wolał Z1 i nawet bym się nie zastanawiał.

Wolę mieć ultrazoom, donre filmy, fajny wygląd, genialne menu i wiele innych opcji. Bo tak naprawdę, to po co Ci te 4Mpix? Według mnie 3 w zupełności wystarczą! Ja używam tylko 2 Mpix w swojej Z1:)

Dla mnie za Canonem przemawia tylko wielkość, ale z drugiej strony lubię właśnie taki wygląd pseudolustrzankowy jak ma Z1.

sobota, 13 marca 2004, 12:47
Tak może dla Ciebie 3 mp wystarczają ale zobacz sobie zdjęcia krajobrazów obydwu :] róznica 1 mp jest tutaj widoczna i to bradzo !

I bym miał do Ciebie taką prośbę bo naoglądałem sie fotek ale wszstkie Z1 były ciemne :( i juz nie wiem co mam robic raczej jestem bardziej po stronie Z1 czy możesz mnie w tym utwierdzic i wysłac na meila jakas fotke w słoneczny dzien krajobraz czy cos... :]

meil dziala@wp.pl

pozdro

sobota, 13 marca 2004, 14:26
Moderator

W internecie jest PEŁNO rewelacyjnych zdjęć Z1 - wystarczy poszukać, tak będzie prościej.

4 Mpix nie wpływa bezpośrednio na jakość zdjęcia! Jest to potrzebne głównie, jeśli nie tylko do większych wydruków... Wyobraź sobie, że będziesz chciał obejrzeć zdjęcie w takiej rozdzielczości na monitorze - mało wygodne, a skalowanie daje często kiepskie efekty...

sobota, 13 marca 2004, 16:02
Heh ok decyzje już podjołem wybieram Minolte tylko jeszcze przeraża mnie tekst "nie mieści sie w kieszeni" czy on jest naprawde taki wielki ? :)
chyba nie :/
czy jest taki sam jak moze jego nastepca Z2
fotka Z2:
http://www.minolta-image-database.com/imgslarge/131941.jpg

sobota, 13 marca 2004, 16:37
Moderator

Powiem Ci na moim przykładzie, bo chyba jestej też w takiej sytuacji. Ja na początku widziałem Z1 tylko w internecie i tam o niej czytałem. Myślałem... kurcze taka duża jak lustrzanka, trzeba będzie na nią torbę... ale ta masywność mi się z jednej strony podobała.

Gdy poszedłem do sklepu ją sobie obejrzeć, to się zawiodłem :( Okazało się, że aparat jest dużo mniejszy, niż sobie to wyobrażałem - malutki :) I dodam, iż wielu moich znajomych zareagowało w ten sam sposób. Koniecznie go zobacz w sklepie.

Do kieszeni ciężko będzie go schować, ale to normalne, jeśli chce się mieć ultrazooma. Konstrukcja obiektywu wymaga większych wymiarów, jak również konieczność użycia 4 x aku, aby na trochę starczyły przy prądożernym silniczku zooma.

Pozdr.

sobota, 13 marca 2004, 17:05
Dokładnie ! Widziałem juz jak wygląda nie na zywo ale Jestem pod ogromnym wrażeniem filmów !!!!! Naprawde super jakośc i dynamika a mozna dokupic jakąś tuleje aby powiększyć zoom czy do makro ?? :)

sobota, 13 marca 2004, 22:05

Trochę OT: Z1 tak mnie nie zaskoczyła wielkością przy pierwszym kontakcie, jak Kodak DX6490, który na zdjęciach wygląda jak rasowa lustrzanka z trochę wyższej półki.

sobota, 13 marca 2004, 22:58

Dokładnie ! Widziałem juz jak wygląda nie na zywo ale Jestem pod ogromnym wrażeniem filmów !!!!! Naprawde super jakośc i dynamika a mozna dokupic jakąś tuleje aby powiększyć zoom czy do makro ?? :)

do tego służą konwertery.. poszukaj odpowiedniego topica bo cały wywód był o nich.. a był tego na tyle sporo że nikt go nie będzie tu przytaczał :twisted:

sobota, 13 marca 2004, 23:57
Moderator

Dokładnie. Sam założyłem taki temat o konwerterach, bo byłem bardzo napalony. Ogólnie mogę przypomnieć firmę: King (po tym powinieneś szybko wyszukać na forum) i sklep http://www.xxxxxx.pl gdzie właśnie są dostępne takie akcesoria. Jest tam bardzo duży wybór takich dodatków do cyfrówek. I chyba najniższe ceny w Polsce, bo z tego co pamiętam, to są oficjalnym importerem.

niedziela, 14 marca 2004, 00:10

Dokładnie. Sam założyłem taki temat o konwerterach, bo byłem bardzo napalony. Ogólnie mogę przypomnieć firmę: King (po tym powinieneś szybko wyszukać na forum) i sklep http://www.xxxxxx.pl gdzie właśnie są dostępne takie akcesoria. Jest tam bardzo duży wybór takich dodatków do cyfrówek. I chyba najniższe ceny w Polsce, bo z tego co pamiętam, to są oficjalnym importerem.

a na czym stanęło? zamówiłes je do testowania? czy dałes się przekonać a raczej zniechęcić.. bo zakończenia całej tej historii brakuje :D

niedziela, 14 marca 2004, 00:22
Moderator

No właśnie zdecydowałem się wstrzymać i nie wydawać na razie tyle na aparat. Może w przyszłości. Ale korcą mnie te Kingi tym bardziej, że mają tę rewelacyjną soczewkę makro ...

niedziela, 14 marca 2004, 01:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]