Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 00:01

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
 TEST MINOLT'y A2 - PIERWSZE FOTKI 
Autor Wiadomość

Post TEST MINOLT'y A2 - PIERWSZE FOTKI
Za parę dni będę szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem MINOLTY A2. Chętnie podzielę się wrażeniami pod warunkiem że będzie z kim :)

Ostatnio edytowano sobota, 17 kwietnia 2004, 12:23 przez ANDY, łącznie edytowano 3 razy

niedziela, 11 kwietnia 2004, 17:50
Moderator

Sugerujesz, że nie jesteśmy ciekawi? Przecież to chyba oczywiste, iż chcemy zobaczyć, co to cacko potrafi :)

niedziela, 11 kwietnia 2004, 21:31

Post Re: TEST MINOLT'y A2
ANDY napisał(a):
Za parę dni będę szczęśliwym (mam nadzieję) posiadaczem MINOLTY A2. Chętnie podzielę się wrażeniami pod warunkiem że będzie z kim :)

rozumiem że to w celu jeszcze większego skupienia naszej uwagi i ciekawości hehe.. bo raczej takie rzeczy domyślnie sa tu oczekiwane :D
tak więc zaczynamy odliczanie dni to ukazania się pierwszych Twoich wrażeń, komentarzy i wniosków związanych z Twoją nową zabawką ;)

niedziela, 11 kwietnia 2004, 22:25
Ja juz jestem szczesliwym posiadaczem minolta konica a2 mam ja od tygodnia i jestem pod wrazeniem przesiadlem sie z dsc f-717... Mialem wlasnie dylemat co kupic czy 828 czy tez a2 no i sadze ze dokonalem wlasciwego wyboru... Jedynym mankamentem do jakiego moge sie narazie przyczepic to dosyc spora aberracja chromatyczna przy duzych kontraztach szczegolnie dajaca sie we znaki w naroznikach ale czyms trzeba bylo zaplacic za ulokowanie 8mpx na matrycy2/3. Napewno wypada znacznie lepiej od swoich konkurentow (z wyjatkiem canona eos 300d ktory jest w tej kategorii nie do pobicia lecz jak dla mnie jest zbyt malo elastyczny) Ponad to przy makro mamy do czynienia ze znaczna dystorsja lecz tak czy inaczej bije konkurencje :) (z wyjatkiem jak wyzej)A2 Bardzo dobrze lezy w reku (gleboki uchwyt) jest doskonale wywazona i daje poczucie stabilnosci. Doskonale rozplanowanie przyciskow szybkiego dostepu oraz pokretel nastaw. Matryca co prawda rowniez firmy sony ale zrezygnowano z emerald (szmaragdowego) wiec jest tradycyjnym RGB. Poziom szumow matrycy do zaakceptowania w przeciwienstwie do 828. 8mpx to na pewno max na matryce 2/3. Wracajac do aparatu poprostu jak dla mnie jest w sam raz, a system stabilizacji matrycy naprawde dziala! Poza tym bardzo dobry i szybki AF 3D ktory rowniez dziala. Opoznienie migawki jest tak minimalne ze pozostaje prawie niezauwazone. Poza tym na plus bardzo szybka gotowosc do pracy, po wlaczeniu. Podsumowujac - nie mialem jeszcze okazji sprawdzic jej w naprawde trudnych zdjeciach i warunakach ale wszystko wyjdzie w praniu i chetnie podziele sie swoimi doswiadczeniami :)

wtorek, 13 kwietnia 2004, 15:07
Przymierzam się również w najbliższym czasie do zakupu tego aparatu. Ponieważ będzie to moja pierwsza cyfrówka zbieram wszelkie opinie.
Napisz proszę jaką wielkość pamięci wybrałeś i jak spisuje się ona w praktyce tzn. na ile zdjęć ci wystarcza i w jaki tryb kompresji wybrałeś.
Chciałbym mieć do dyspozycji co najmniej 100 zdjęć co w trybie RAW wymagałoby 1GB a t już są spore koszty. Zastanawiam się czy może nie kupić MicroDrive. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji jaka jest trwałość tych urządzeń oraz różnica w szybkości zapisu danych w porównaniu do tradycyjnej katy pamięci.
Byłbym wdziędczny za parę wskazówek.

wtorek, 13 kwietnia 2004, 16:52
Moderator

Chciałbym tylko zauważyć, że nie powinno się porównywać żadnego aparatu cyfrowego do żadnej lustrzanki cyfrowej, bo to nie to samo.

wtorek, 13 kwietnia 2004, 20:27

nie powinno się porównywać żadnego aparatu cyfrowego do żadnej lustrzanki cyfrowej, bo to nie to samo.

ale lustrzanka cyfrowa to też aparat :lol:
Chciałeś pewnie napisać kompakt zamiast aparat?

wtorek, 13 kwietnia 2004, 23:02

Tylko bez pamięci :(...
Ale jutro dostanie duuużo przestrzeni do zapisu - zamówiłem MICRODRIVE 2,2GB !!!

Co mogę napisać na początek?
+ANTI-SHAKE - REWELACJA !!!
+SUPER ERGONOMICZNY KSZTAŁT
+SZYBKI AF

-DŹWIĘKI JAK W WINDOWS XP :lol: (ALE MOŻNA WYŁĄCZYĆ)
-WAGA (może mi się mięśnie wyrobią :lol: )

RESZTA ZA PARĘ DNI.

PS.
Chętnie nawiąże kontakt z kimś kto ma A2.

środa, 14 kwietnia 2004, 23:45

Widzialem ten aparacik, dotykalem, chwile sie nim cieszylem na targach w Łodzi - dla mnie rewelacja ten wizjer. Pierwszy aparat w ktorym lepiej korzystac z wizjera niz z LCD na obudowie - bomba. Czekam na zdjecia :):):)

Teraz Fuji S5500 + xD 256MB + statyw
http://www.komputery-attena.9x.pl

czwartek, 15 kwietnia 2004, 09:43

Cały kadr:
Obrazek

100%:
Obrazek

...polubiłem go :)

czwartek, 15 kwietnia 2004, 22:21

Przyślij mi te kwiatki, zrobimy porównanie z A1 :D

piątek, 16 kwietnia 2004, 00:01
Myślę że po kilkudniowych wariacjach porównywania A2 F828 doszedłem do wniosku że od strony technicznej fotografia jest mi obca lub też trafiłem na wadliwy ezemplaż MINOLTY, czy co jest najbardziej prawdopodobne - że zachwalany przez wielu aparat jest totalnie do bani. Pomimo sporej ilości wylanego poty i gruntownej analizy możliwości ustawień nie byłem w stanie uzyskać przyzwoitego poziomu ostrości na dosłownie żadnym zdięciu - zwłaszcza na tzw. długim końcu obiektywu. Występujące szumy są poprostu nie do przyjęcia i to nawet przy czułości ISO64. Rzeczywiście potwierdza się fakt, że w stosunku do SONY, Minolta w obsłudze jest bardziej "fotograficzna"i przypomina do złudzenia prawdziwą lustrzankę ze zmienną optyką. Natomiast co do jakości zdięć w pełnym tego słowa znaczeniu jest poprostu kiepska.
Trudno mi ocenić czy za tski stan rzeczy odpowiedzialna jest optyka, czy też oprogramowanie które nią steruje. Jednak fakt pozostaje faktem, że przeznaczeniem aparatów fotograficznych jest robienie zdięć a nie generowania złudzeń. Ciekawe co na ten temat powiedzieliby przedtawiciele KONIKA-MINOLTA.
PS
Posiadam sporą liczbę zdięć porównawczych. Robiłem je w identycznych warunkach i z identycznymi nastawami obu aparatów.
Jestem zły i prowadzę negocjację w cwlu zwrotu A2. :-(((((((((

piątek, 16 kwietnia 2004, 01:54
Obrazek

a to F828
Obrazek

Oczywiście warunki i nastawy IDENTYCZNE !!!
;-((((

piątek, 16 kwietnia 2004, 02:23

Jezleli ANDY potwierdzi to co Marcin65 to bedzie kiepsko :(

Teraz Fuji S5500 + xD 256MB + statyw
http://www.komputery-attena.9x.pl

piątek, 16 kwietnia 2004, 16:11

Camera
Make Konica Minolta Camera, Inc.
Model DiMAGE A2
Software DiMAGE A2 Ver.1.00
Image
Image description KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
Exposure time 1/5 s
F-number 3.5
Exposure program Normal program
ISO speed ratings 200
Flash Flash did not fire [off]
Focal length 20.6 mm
Custom Rendered Normal process
Exposure mode Auto exposure
White balance Manual white balance
Focal length in 35mm film 83 mm
Scene capture type Standard
Gain control Low gain up
Contrast Normal
Saturation Normal
Sharpness Normal

Fotki z ręki przy oświetleniu pokojowym bez lampy:

1.
Obrazek

2.
Obrazek

piątek, 16 kwietnia 2004, 23:00
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 112 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona