Teraz jest środa, 25 kwietnia 2018, 14:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Minolta Dimage X 20 a co prawdziwi fachowcy na to? 
Autor Wiadomość
Post Minolta Dimage X 20 a co prawdziwi fachowcy na to?
Mały, zgrabny aparacik, 2 mln. pikseli, 3x zoom optyczny, ( to napewno wiecie),,,a i cena okolo 700-800 zł. Aparacik wydaje sie spoko jak na potrzeby amatroskie (zdjęcia rodziny, wakacje i cos tam jeszcze...)...ale czy robi FOTKI, które mogłbym pokazać znajomym na kompie czy ekranie TV...a lepsze wydrukować np. po obrobce komputerowej lub tez bez i wlozyc do albumu....CZY WART JEST SWEJ CENY ??? Zdaje sobie sprawe, ze moglbym dolozyc 200 zl. i kupic E323 lub A60 a jak mialbym kupic aparacik do 1000 zl. to moze lepiej poswiecic nastepne 200-400 zl czy nawet 500-700 zl i kupic cos jeszcze lepszego...hehe...i tak w nieskonczonosc...ale przeciez nie o to chodzi. Dzieki za odpowiedzi.

poniedziałek, 12 kwietnia 2004, 09:48

Jakość z tego aparatu jest przyzwoita, to znaczy kwalifikuje te zdjęcia do druku (oczywiście max. 10x15cm). Musisz się jednak pogodzić z tym, że za te pieniądze mógłbyś kupić aparat robiący nieco lepsze zdjęcia (np. Olympus C-220). Ale niezaprzeczalną zaletą X20 jest jej rozmiar - możesz ją mieć zawsze przy sobie, bez problemu zmieści się w kieszeni koszuli i to jest jej ogromna zaleta w zastosowaniach amatorskich. Robisz zdjęcia wtedy, kiedy jest okazja, a nie wtedy, kiedy jest o okazja i akurat masz przy sobie aparat. Jeśli więc rozmiar jest Twoim priorytetem, raczej się nie wahaj.

poniedziałek, 12 kwietnia 2004, 11:34
NIe mówiąc juzo tym że jednak Minolta ma większe doświadczenie w produkcji aparatów i optyki do nich niż ( Boże uchowaj ) Olympus .......

Taak wogóle to only : Nikon , Canon i Minolta mogą cośzamieszać na tym rynku a reszta tylko równa do prawego .........

piątek, 30 kwietnia 2004, 13:21

Mam podobny aparacik Xt, koledzy mówią "zapalniczka", a ja się z nich śmieję bo mam go zawsze przy sobie i robię fotki kiedy chcę (całkiem zresztą niezłe jak na automat). Do tego dyktafon, kamerka. Kupując go brałem pod uwagę jakość przy minimalnych rozmiarach. Oczywiście do poważnych zdjęć trzeba mieć nieco inny aparat - zamierzam kupić A1 lub A2.

piątek, 7 maja 2004, 19:53

Ktory chyba bedzie lepszym wyborem :)

piątek, 7 maja 2004, 23:58
Moderator

Za 700-800 zl widzialem Canona A60 :)
Ktory chyba bedzie lepszym wyborem :)

Chyba nie wiesz co piszesz... Lepszym od A1/A2? Na pewno nie! A jeśli Ci chodziło o wyższość nad Xt to także się mylisz, bo jest z kolei dużo większy.

sobota, 8 maja 2004, 01:16
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]