Teraz jest piątek, 13 grudnia 2019, 18:42

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Filtr polaryzacyjny 
Autor Wiadomość

Ja tez zamierzam kupic w FotoTipie zestaw z UV za 89pln, ale zastanawia mnie jedno... przeczytalem cale forum i byla taka wypowiedz, ze ta tulejka przyslania z lekka diody od autofocusa tym samym z lekka pogarszajac jego sprawnosc. Co wy na to? Wiem, ze w dzien, nie bedzie problemu, ale wieczorem i tak ciezko chodzi autofocus wiec czy ta tulejka nie bedzie wieczorem bardziej przeszkadzac niz pomagac?

No i jak z tym sciemnianiem obrazu przy filtrze UV, widoczne czy niewidoczne?

pozdrawiam
Lukasz

piątek, 28 maja 2004, 11:41
Moderator

I druga sprawa, jak to sie ma w praktyce - filtr polaryzacyjny jednoczesnie z nakreconym UV!? Przyciemnia bardziej obiektyw

Każdy dodatkowy filtr dość znacznie przyciemnia obiektyw - 2 na raz to już w ogóle na maks...

Cytuj:
Różnice powinny być widoczne na fotkach. Wizjery są mało dokładne. Mogą zniwelować efekt.

Dokładnie!. Ja też u siebie na LCD nie zawsze widzę różnicę :(.

Cytuj:
Eeee.... chyba, że jakieś dupiasto-małe LCD w cyfrówkach, bo w wizjerach w lustrzankach widać wszystko jak na dłoni.

Cyfrówka to nie lustrzanka ;).

Cytuj:
Ja tez zamierzam kupic w FotoTipie zestaw z UV za 89pln, ale zastanawia mnie jedno... przeczytalem cale forum i byla taka wypowiedz, ze ta tulejka przyslania z lekka diody od autofocusa tym samym z lekka pogarszajac jego sprawnosc. Co wy na to? Wiem, ze w dzien, nie bedzie problemu, ale wieczorem i tak ciezko chodzi autofocus wiec czy ta tulejka nie bedzie wieczorem bardziej przeszkadzac niz pomagac?

No i jak z tym sciemnianiem obrazu przy filtrze UV, widoczne czy niewidoczne?

Oczywiście tulajka przysłania nieco diody AF i będzie to czasami powodować pogorszenie jego działania. Jednak tulejkę stosuje się raczej aby nałożyć filtr i osłonę przeciwsłoneczną, a obie rzeczy stosuje się raczej w słoneczne dni, w każdym razie nie w pomieszczeniach. Więc w takich warunkach AF nadal sobie nieźle radzi.

Cytuj:
Mozesz wykombinowac jakies foto Twojej minety z calym tym zestawem? Chodzi tylko o wyglad zewnetrzny... moze byc w lustrze albo cos! Bo nie mam pojecia jak to wyglada na aparacie...

Już mam i niedługo zapodam.

sobota, 29 maja 2004, 15:28

Bo ja wlasnie zamierzalem kupic ten zestaw "ochronny" w celu raczej czysto ochronnym, wizualnym i wygodnickim, by moc wygodniej podtrzymywac obiektyw Z2 podczas naswietlania...
czy od takiego odkrecania i dokrecania nie rozwale tebo "mini" gwintu... zamierzałem to przykrecic na stale...

ale teraz sie wacham czy bardziej zaszkodze czy pomoge...

sobota, 29 maja 2004, 16:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3