Teraz jest poniedziałek, 17 grudnia 2018, 00:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
 Różnica między 7i a A1/A2 
Autor Wiadomość

Post Różnica między 7i a A1/A2
Obecnie mam Minolte Dimage 7i, którą kupiłem ponad rok temu. 90% zdjęć wykonuje w trakcie meczy hokejowych na lodowisku więc do czynienia mam z dwoma niekorzystnymi czynnikami: niespecjalnie dobre oświetlenie oraz fotografowanie obiektów które poruszają się z dużą prędkością. Każdy kto miał czy ma ten aparat wie, że nie specjalnie ten sprzęt radzi sobie z tymi warunkami. Przy ustawieniu wyższej czułości denerwuje mnie szum i jak łatwo się domyslić fokus nie bardzo sobie radzi więc dosyć dużo zdjęć wychodzi nieostrych, co można ograniczyć w miarę poznania aparatu.
Jak sprawy te wyglądają w nowszych modelach Minolty A1 oraz A2 czy kupując któryś z tych aparatów te elementy zostały w jakimś stopniu poprawione w tych modelach?

piątek, 14 maja 2004, 12:54

Ostatnio edytowano środa, 9 czerwca 2004, 23:31 przez gerth, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 14 maja 2004, 17:17
Moderator

Nie mogę dodać tego wątku do innego - to jest niemożliwe. Możecie jednak przenieść tam swoje wypowiedzi i wtedy zamknę ten.

A może by tak dołożyć do lustrzanki? Jeśli Cię stać oczywiście. Z Nikonem D70 nie miałbyś problemów, jeśli chodzi o szumy.

Ostatnio edytowano piątek, 14 maja 2004, 21:26 przez Vendeur, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 14 maja 2004, 17:33

A1 też posiada funkcję ciągłego śledzenia ostrości (str.46 Instrukcji obsługi) tzw continuous AF.

piątek, 14 maja 2004, 21:24

Ostatnio edytowano czwartek, 10 czerwca 2004, 00:23 przez gerth, łącznie edytowano 1 raz

piątek, 14 maja 2004, 22:44

No i jest temat :D Czy continuous AF to jest to samo co predictive AF. Sądząc z opisu chyba nie do końca. W A1:"...Jeżeli obiekt ruszy się lub przesuniemy aparat pole ostrości podąży za obiektem. Ostrość i parametry naświetlenie zmienią się w zależności od położenia obiektu i warunków oświetleniowych...." A1 reaguje na fakt; o przewidywaniu nie ma tu mowy; zresztą nie bardzo sobie mogę wyobrazić jak można przewidzieć ruch obiektu. Chociaż nazwa funkcji przetłumaczona na j.polski jest taka sama: funkcja ciągłego ustawiania ostrości.

piątek, 14 maja 2004, 22:56

Chodzi o to że jak masz aparat na statywie i strzelasz do IDĄCEGO (bo jak biegnie to przerąbane) psa, to pkt pomiaru ostrości "idzie" za psem. Np z lewego boku kadru przesuwa się do prawego.

Temat jest na miejscu. Taki nigdy nie był poruszany. Wiem, bo czytam wszystkie nowe wątki o Minoltach,

Odp. A1/2 nie poradzi sobie w podanych okolicznościach znacznie lepiej niż 7i. Różnica będzie raczej taka jak pomiędzy 7i a 7Hi... no może ciut większa.

sobota, 15 maja 2004, 00:50

Wszystko prawda; tylko, że z opisu gertha (na podstawie testu w gazecie)wynika, że A2 PRZEWIDUJE ruch obiektu; w domyśle zanim ten obiekt się ruszy; natomiast A1 reaguje na ruch obiektu a więc na coś co JUŻ się stało. Taka drobna różnica :)

sobota, 15 maja 2004, 10:48

Post fotografia cyfrowa
przegladalem ten "test" i nie bez przyczyny slowo test wzialem z cudzyslow.
taka drobna nowelka o minolcie a2, natomiast jakichs konkretow to w nim nie znalazlem.
niestety :(

sobota, 15 maja 2004, 10:51

Wszystko prawda; tylko, że z opisu gertha (na podstawie testu w gazecie)wynika, że A2 PRZEWIDUJE ruch obiektu; w domyśle zanim ten obiekt się ruszy; natomiast A1 reaguje na ruch obiektu a więc na coś co JUŻ się stało. Taka drobna różnica :)

Tak, to dzięki zastosowaniu nowatorskiego rozwiązania. Obok czujnika ostrości umieszczono kryształową kulę. Mały gnom odczytuje z niej przyszłe położebnie obiektu... :roll:

sobota, 15 maja 2004, 15:02

no mnie sie wydaje bonnum ze masz racje, ale nie dokonca :wink:
ja to widze tak, ze w a2 jest wbudowany program typu pasjans, albo jakis tarot moze czy inne czary (chyba ze maszyna do duzego lotka :wink: ), no i na podstawie roznych przepowiedni i w zaleznosci od liczby udanych pasjansow ustalana jest przewidywana srednia ostrosc obiektu w obiektywie :lol: :lol: :lol: :lol:

niedziela, 23 maja 2004, 10:13

Spokojnie... znając kierunek i prędkość można sobie oszacować położenie w zadanym czasie, nie? Aparat ma jako takie pojęcie jak obiekt mu "lata" przed matrycą, ośmieliłbym się nawet powiedzieć że ma informacje dotyczące ruchu po wszystkich możliwych osiach - więc zasadniczo to możliwe jest przewidywanie kolejnego położenia obiektu na podstawie znajomości jego dotychczasowego ruchu.
Co nie znaczy że A1/A2 są takie genialne ;) bo tego nie wiem.

Pozdrawiam,
AdamD

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 17:10

AutoFocus działa dość powoli, Continous to pomyłka - będzie ci śledził obiekt jedynie w przypadku bardzo dobrych kontrastów pomiędzy obiektem i tłem. Poprzednio miałem Sony MVC FD97 (dziadek jeszcze chyba z 2000 roku) i AF działał tam szybciej (szczególnie przy filmach)

poniedziałek, 2 sierpnia 2004, 23:04
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]