Teraz jest wtorek, 18 grudnia 2018, 21:38

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 Wizjer Z1 
Autor Wiadomość
Post Wizjer Z1
Byłem w MediaM i oglądałem Z1. Zastanowiła mnie siatka widoczna przez wizjer. Marnie to wyglądało. To jakaś cecha fabryczna, czy dane ustawienie?

niedziela, 30 maja 2004, 23:36
Moderator

Też miałem to bardzo widoczne na początku, ale regulacja pokrętełkiem z lewej strony wizjera dość znacznie to niweluje.

niedziela, 30 maja 2004, 23:53

Też miałem to bardzo widoczne na początku, ale regulacja pokrętełkiem z lewej strony wizjera dość znacznie to niweluje.

i rozmazuje obraz!! (jak ustawisz ostry obraz w wizierze, to musisz widzieć siatkę, taki urok kolorowego lcd widzianego przez soczewki)

piątek, 13 sierpnia 2004, 15:39
Rozmazuje obraz bo to jest korecja ostrosci dla osob ktore nosza okulary.
A ta siateczka juz tak ma, jak obraz z LCD za pomoca luster sie przezuca czy cos :) mi tam nie przeskadza.

sobota, 14 sierpnia 2004, 12:53
Niestety potwierdzam słowa kolegi siatka jest mocno widoczna i jest zasadnicza różnica jakości miedzy obrazem z tylnego lcd a wizjerem. Taki sam efekt lecz troszkę mniejszy jest w Z2. Coś za coś niestety.

Pozdrawiam.

sobota, 14 sierpnia 2004, 12:57

Post brak zrozumienia
SKRYTOBOJCA napisał(a):
Rozmazuje obraz bo to jest korecja ostrosci dla osob ktore nosza okulary.
A ta siateczka juz tak ma, jak obraz z LCD za pomoca luster sie przezuca czy cos :) mi tam nie przeskadza.

lustra nie mają, tu żadnego znaczenia tylko soczewka przez, którą oglądasz LCD, porady typu "regulacja pokrętełkiem z lewej strony wizjera dość znacznie to niweluje" są bez sensu, tego się nie da zniwelować chyba, że rozlegulujesz ostrość, jak ustawisz sobie prawidłowo korekcję ostrości, to siateczka będzie widoczna i koniec.

ps. Z2 ma taki sam układ optyczny wizjera i tak samo widać siateczkę (cena aparatu nic tu nie zmienia, 7Hi też ma "siateczkę" i wszystkie inne aparaty posiadające elektroniczny wizjer, wolne od tej dolegliwości są tylko lustrzanki.

sobota, 14 sierpnia 2004, 16:06
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]