Teraz jest poniedziałek, 11 listopada 2019, 21:25

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
 Zdjęcia Minolty Z z tulejką i akcesoriami. 
Autor Wiadomość

wtorek, 1 czerwca 2004, 13:00

wtorek, 1 czerwca 2004, 14:32

wydaje mi sie że na razie na moje potrzeby wystarczy...za jakiś czas moge kupić coś lepszego...

wtorek, 1 czerwca 2004, 18:50

chyba i tak chodzi glownie o ochrone optyki...

wtorek, 1 czerwca 2004, 23:19

Aaaa... powiec mi szanowny moderatorze, bo prawie zamowilem sobie to gumowe cudo, mam to wziasc na rozmiar 52 mm tak? I to sie dokreci do filtra czy do tulejki? (oczywiscie mowimy o Z1/Z2)

pozdro

wtorek, 1 czerwca 2004, 23:32

szczerze mówiąc to trochę się napaliłem na te fotki z1 z dodatkami.. ale niestety coś owe fotki nie moga się mi załadować.. może to przejściowe kłopoty z serwerem i kiedy indziej pójdą..
@ Ginty - możesz rozwinąć bardziej temat przydatności filtrów uv (tych lepszych) ?- poza ochroną samego szkła..

wtorek, 1 czerwca 2004, 23:34

sorrki, ze tak w kawalkach, wiec podsumowuje w jednym poscie:
1. Ta gumowa oslonka jest na 52 mm, jezeli mowimy o Z1/Z2 tak? Bo nie chce gafy popelnic :)
2. Co z winietowaniem? Czy w Z1/Z2 powoduje cos takiego? W recenzji w Foto-Tipie pisza ludzie, ze im winietuje... wiec ?

wtorek, 1 czerwca 2004, 23:40
Moderator

sorrki, ze tak w kawalkach, wiec podsumowuje w jednym poscie:
1. Ta gumowa oslonka jest na 52 mm, jezeli mowimy o Z1/Z2 tak? Bo nie chce gafy popelnic :)
2. Co z winietowaniem? Czy w Z1/Z2 powoduje cos takiego? W recenzji w Foto-Tipie pisza ludzie, ze im winietuje... wiec ?

Osłonka, jak i wszystko kupujesz na 52 mm. Możesz ją przykręcić bezpośrednio na tulejkę, lub na filtr, bo mają taki sam gwint.

Co do winietowania, to występuję chyba tylko z osłoną, ale w maksymalnym wide - po zwiększeniu minimalnie zooma znika całkowicie.

@ Co do zdjęć, to rzeczywiście jest jakiś problem z serwerem i bardzo mi się to nie podoba... Postaram się to naprawić lub przenieść fotki. Czekaj więc ;).

środa, 2 czerwca 2004, 11:18

Int, ponieważ już nic nowego nie wymyślę, poniżej link do wzmiankowanego wątku:

http://forum.swiatobrazu.pl/foto/viewto ... na&start=0

Znajdziesz tam opinie również pozostałych stron dyskusji, bo nie dopracowaliśmy kompromisu - a ja nie twierdzę, że moja opinia jest jedyną słuszną; to po prostu moje zdanie.

W skrócie - przyjęte jest używanie UV jako filtrów ochronnych; jeżeli zgodzisz się z zasadnością takiego rozwiązania (co - jak widać z powyższej dyskusji - nie jest oczywiste) wówczas namawiam do zainwestowania w nieco lepszy filtr wielopowłokowy (mój typ to Hoya HMC bądź Super HMC), który kosztuje wprawdzie trochę więcej, ale nie rzutuje negatywnie na jakość zdjęć. Podkreślam nieco - to różnica rzędu 30-50 złotych, bo kupowanie filtrów za setki złotych do UZ za 1500-2000 mija się z celem a i nie jestem pewien, czy przy ich zastosowaniu zauważysz jakąś różnicę. Natomiast pomiędzy tymi najtańszymi filtrami jak popularny King a wspomnianą Hoyą różnica jest dosyć spora.

Ogólnie z perspektywy czasu mój zachwyt nad kompletami z wiadomego sklepu mocno podupadł. Dekielek jest beznadziejny (to zadziwiające, bo nie sądziłem, że tak można spieprzyć dekielek, ale teraz widzę jak skomplikowane i trudne do zaprojektowania/wykonania jest to urządzenie), filtr jw. Ale do tulejki nie mam zastrzeżeń, a to w końcu najdroższa część tzw. zestawu ochronnego.

Pozdrawiam.

środa, 2 czerwca 2004, 12:10
Moderator

A dlaczego Ginty sądzisz, że dekielek jest beznadziejny i "spieprzony"... (cóż za wyrażenie z pod Twoich palców wyszło ;) )? Masz już takie coś? Bo ja też czytałem jakieś głupoty o tych dekielkach, jednak w ŻADNYM wypadku ich nie potwierdzam! Według mnie jest bardzo dobrej jakości: trzyma się dobrze i jest w ogóle nie mam nic do zarzucenia. Nie rozumiem, o co chodzi...

środa, 2 czerwca 2004, 12:59

Na żywo rzucam mięsem non stop i chamstwo właśnie ze mnie wyszło. ;)

Mam "takie coś" od kilku miesięcy. Dekielek nie przylega równo i kiepsko się trzyma, do tego bardzo łatwo go zgubić, bo - w odróżnieniu od oryginalnego - nie ma możliwości połączenia go jakimś rzemykiem z paskiem aparatu. Sporo zarzutów, jak na taki drobiazg, wiem, być może zbyt wiele oczekiwałem. Notabene - czytałem kilka fajnych wątków o dekielkach z F-pu, a raczej o poszukiwanaich zgubionych dekielków. Podobno nic w przyrodzie nie ginie częściej.

Więc wypraszam sobie te głupoty. Mam racjonalne przesłanki, by nie zachwycać się dekielkiem.

A najgłupsze, że to niby pierdół, ale jaki złośliwy i istotny...

środa, 2 czerwca 2004, 14:09

Osłonka, jak i wszystko kupujesz na 52 mm. Możesz ją przykręcić bezpośrednio na tulejkę, lub na filtr, bo mają taki sam gwint.

Tylko tak robić się powinno - wszystkie filtry maksymalnie blisko szkła obiektywu.

Vendeur napisał(a):
Co do winietowania, to występuję chyba tylko z osłoną, ale w maksymalnym wide - po zwiększeniu minimalnie zooma znika całkowicie.

Ty, to fajna osłonka - skoro winietuje... a ponoć do trybu Wide właśnie, tak ? :lol:
Bo na osłonkę do tego Twojego ultra-mega-zooma to niewygląda, podobną mam na obiektywie 90 mm...

Ginty napisał(a):
nie ma możliwości połączenia go jakimś rzemykiem z paskiem aparatu.

Obejść można - np. HAMA bodajrze robi takie piedrółki - dwa kawałki plastiku połączone sznureczkiem - jeden przykleja się do aparatu/obiektywu, drugi do dekielka.

środa, 2 czerwca 2004, 14:22
Moderator

@Ginty. Wybacz mi te "głupoty"! Ale jak na tę cenę, to uważam, iż jest niezły. Ale szczerze ja nie mam z nim problemów. Próbowałem go nawet siłą odczepić bez odblokowywania i nie da rady, więc nie wiem jakim cudem nie miałby się trzymać. Rzeczywiście nie przylega idealnie, ale ważne, że się trzyma dobrze. A jeśli ktoś bardzo chce, to dziurkę można sobie bez problemu dorobić na brzegu - jest miejsce.

@ Silent Planet. Wszystkich, których wprowadziłem w błąd PRZEPRASZAM! Oczywiście ja mam osłonkę TELE a NIE WIDE! Dzięki za zwrócenie uwagi. Po prostu stwierdziłem, że wide nie będę potrzebował i bardziej mi się przyda taka tele, skoro tracę tylko 7 mm z szerokiego kąta (ona jest od 45 mm a ja mam minimum 38 mm).

środa, 2 czerwca 2004, 14:42

Pewnie można obejść, tylko że - przy cenie ok. 20 złotych za dekielek - choćby miejsce na zamocowanie byłoby mile widziane - czyż nie? Ja nie wymagam od nich nawet tego rzemyka... A Hama pewnie chce za ten swój łącznik kolejne 20 złotych?

środa, 2 czerwca 2004, 14:44
Moderator

Pewnie można obejść, tylko że - przy cenie ok. 20 złotych za dekielek - choćby miejsce na zamocowanie byłoby mile widziane - czyż nie?

bardzo możliwe kolego, tylko zauważ, że dekielek kosztuje u nich 12 zł i ja tyle właśnie płaciłem. Sądzę, że za tę cenę to rewelacja.

A czemu podałeś koszt 20 zł? To z przesyłką? Bo wtedy i tak wychodzi 18 zł chyba, ale nawet gdyby to to już nie jest cena samego dekielka i nie powinieneś sumować.

środa, 2 czerwca 2004, 15:05
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona