Teraz jest środa, 19 września 2018, 07:44

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 co brac canon a60 czy minolta dimage z1 
Autor Wiadomość
Post co brac canon a60 czy minolta dimage z1
j.w.
dodam ze canon kosztuje 139€ a minolta 266€ wiec 2 razy drozej
zdjecia raczej bede robil normalne rodzinne jakas komunia slub urodziny urlop itp.
kupic tego canona czy lepiej doplacic i wziac minolte
kaska oczywiscie sie liczy im mniej wydam tym lepiej , ale jesli trzeba brac minolte to ja wezme chcem byc zadowolony z zakupow a nie wydac kase na darmo dodam ze posiadam tez zwykly aparat olympus om707 z ladnym obiektywem wiec do bardziej profesjonalnych zdjec mogl bym uzywac wlasnie tego aparatu chociaz jestem zielony w fotografowaniu
z gory dzieki za pomoc

poniedziałek, 31 maja 2004, 18:58

Post re
to żeś chłopie walnął porównanie. To zupełnie inna klasa aparatu! Wiadomo, że zdjęcia z minolty z1 będą lepsze, ale czy opłaca się wydawać dwa razy więcej kasy? No ja nie wiem. Chociaż w pewnym sensie dobrze to ująłęś, bo na dzień dzisiejszy, to lepiej dla takich amatorów, jak ja i Ty brać a60 niż a70, czy a75, jak ta większa matryca nie jest specjalnie potrzebna, w końcu to 500zł różnicy.
A propos odpowiedzi odpowiedz sobie sam, czy chcesz wydawać dwa razy więcej kasy, spróbuj gdzieś się pobawić tymi dwoma i podejmij decyzję.

Ja osobiście nie lubię wydawać za dużo kasy więc brałbym a60...., a zamiast na minoltę za 1500 zł dołożyłbym 300zł na kamerę cyfrową. Ale to już twoja decyzja.
PS Po kiego grzyba produkować canona s1 za 2500zł, który jest nastawiony na filmiki, jak za 2500zł to można mieć wypasioną kamerę cyfrową??? Chyba, że ten canon kręci filmy jak kamera w co nie wierzę...

poniedziałek, 31 maja 2004, 19:08

Z1 to aparat o dużym zoomie optycznym (10x) tzw. ultra zoom (od sygnatury aparatów tego typu produkowanych przez Olympusa), podczas gdy A60 to compact z pełnym trybem manualnym (ze "standardowym" zoomem optycznym tj. 3x). A czego wymagasz od aparatu? Czy ten wielki zakres ogniskowych przyda Ci się? Jeżeli nie będziesz go wykorzystywć, to bez sensu jest wydawać pieniądze na Z1 czy inne ultra zoomy, może lepszy byłby zbliżony cenowo A75 (nowsza wersja A60)?

Pozdrawiam.

poniedziałek, 31 maja 2004, 19:10

poniedziałek, 31 maja 2004, 19:20
wgre wchodzi jeszczeKodak DX6490 najdrozszy z calej 3 bo 315euro ale na tyle mnie jeszcze stac to jest juz gorna granica

poniedziałek, 31 maja 2004, 19:26
Moderator

Post Re: re
superbike2001 napisał(a):
PS Po kiego grzyba produkować canona s1 za 2500zł, który jest nastawiony na filmiki, jak za 2500zł to można mieć wypasioną kamerę cyfrową??? Chyba, że ten canon kręci filmy jak kamera w co nie wierzę...

Canon ma stabilizację obrazu, co samo z siebie jest drogie. Posiada także ultracichy silniczek i ogólnie jest bardzo dobdym wyborem. A filmy DOSKONAŁEJ jakości są tylko dodatkiem.

Jak ktoś chce robić dobre zdjęcia, to wybierze aparat, jeśli filmy, to kamerę...

poniedziałek, 31 maja 2004, 19:28

Najpierw musisz zdecydować z której "półki" chcesz kupić aparat.
Dopiero potem wybierasz Ultra Zooma (np.Z1) lub zwykły zoom (np. A60,70,80).

Jeśli długi zoom nie jest Ci potrzebny to nie wyrzucaj na niego pieniędzy. Porównujesz Z1, który nie dość że jest UltraZoomem to jet jeszcze z innej "półki". Oczywiście że Z1 będzie lepszy od A60.

Ja np. nie jestem fanem UZek bo:
-są droższe
-robią gorsze zdjęcia niż ich odpowiedniki ze zwykłym zoomem.

Myślę że na dzień dzisiejszy najlepszym wyborem dla Ciebie będzie Canon A75... chyba że jednak chcesz UZ... wtedy możesz pomyśleć o Z2.

poniedziałek, 31 maja 2004, 19:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ]