Teraz jest wtorek, 11 grudnia 2018, 18:37

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 PORÓWNANIE MINOLTA DiMAGE Z1 kontra Z2 - czy warto dopłacić? 
Autor Wiadomość
Moderator

Post PORÓWNANIE MINOLTA DiMAGE Z1 kontra Z2 - czy warto dopłacić?
Na znajomym forum (cyberfoto) kolega Mirror miał możliwość przetestowania i porównania obu modeli Minolty serii Z. Przedstawił swoje wnioski w tym oto temacie: Z1 vs. Z2.

Podsumowanie jego wniosków:

- Z2 więcej szumi;
- Z2 ma większe aberracje w tele, a mniejsze w wide;
- Z2 ma nieco szybszy AF;
- mój wniosek => Z2 lepiej ostrzy (ciekawe dlaczego autor tego nie zauważył - według mnie to jest bardzo charakterystyczne na przedstawionych zdjęciach).

Ogólnie wybór Z2 zamiast Z1 jest bardzo wątpliwy.

Daję ten link tylko po to, aby nie było tylu dylematów i aby niektórym pomóc w decyzji.

Oczywiście to tylko link do czyjegoś tekstu, czyjejś własności i nie kopiowałem z niego najmniejszych fragmentów. Wszelkie prawa do publikacji posiada Mirror.

Ostatnio edytowano sobota, 5 czerwca 2004, 14:31 przez Vendeur, łącznie edytowano 1 raz

sobota, 5 czerwca 2004, 13:03

Ostatnio edytowano sobota, 5 czerwca 2004, 14:04 przez int, łącznie edytowano 1 raz

sobota, 5 czerwca 2004, 13:49

hm... może faktycznie warto poczekać na Z3 :) :wink:
tylko ile trzeba będzie czekać...
pzdr.

sobota, 5 czerwca 2004, 14:01

szkoda ciekawych ujęć by czekać.. ;).. lepiej kupić z1 i za ten rok sprzedać ja za 1200-1000 dołożyć drugie tyle i kupić z3.. albo coś innego co się ukaże - bo myślę że cokolwiek to będzie to nie pojawi się dużo wcześniej, jak i również że będzie kosztować w tych granicach - bo raczej w tym widzę przewagę aparatów serii z nad konkurencją..

sobota, 5 czerwca 2004, 14:10
Moderator

yy a gdzie ten link? ;)

Oj int... Kliknij sobie nz "Z1 vs. Z2" - myślałem, że to ludzie zauważą ;).

sobota, 5 czerwca 2004, 14:29

Post Re: PORÓWNANIE MINOLTA DiMAGE Z1 kontra Z2 - czy warto dopła
(...)

Ostatnio edytowano środa, 9 czerwca 2004, 22:46 przez gerth, łącznie edytowano 1 raz

sobota, 5 czerwca 2004, 15:43

Czyli co.... Wybór Minolty Z2 zamiast Z1 jest mówiąc delikatnie błędem?
Bo właśnie wybrałem niedaleko mnie w sklepie Z2(1999zł)(odbieram w poniedziałek) sugerując się wypowiedziami tutaj(że jest to lepszy zakup) a tu takie coś...
No trudno... ale mam nadzieje, że będzie dobrze :)

sobota, 5 czerwca 2004, 15:46
Moderator

gerth napisał(a):
Vendeur napisał(a):
Na znajomym forum (cyberfoto) kolega Mirror miał możliwość przetestowania i porównania obu modeli Minolty serii Z. Przedstawił swoje wnioski w tym oto temacie: Z1 vs. Z2.

To wszystko prawda, nie rozumiem tylko po co zaklada sie nowy topic skoro takowych, pod nazwa Minolta Z1 czy Z2, Z1 kontra Z2, Z1 v Z2 itp jest tu juz kilka, mozna bylo spokojnie dolaczyc zamiast tworzyc kolejny (ktory to?) topic na ten sam temat. Nowy test dotyczacy Z1 i Z2 jest jak znalazl do tychze topicow.
Chociaz... pewnie tak obszerny temat jak roznice i porowania miedzy Z1 i Z2 wymaga kilku(dziesieciu?) topicow bo raz to jest "kontra" raz wybór "czy" a innym razem versus a nastepnym razem bedzie "i" (a moze i taki juz jest)
Poz

gerth, tak często się na forum wypowiadasz, a jakbyś nie czytał zupełnie postów... Do tej pory wszyscy polecali Z2, bo niby jest lepsza i w ogóle wszystko poprawione, a jednak się okazuje, że to nieprawda! Dlatego trzeba ludziom wyjaśnić i pokazać sprawę w widocznym miejscu. A ten temat jest jednym z niewielu, który traktuje o wyższości Z1 nad Z2.

niedziela, 6 czerwca 2004, 20:45

(...)

niedziela, 6 czerwca 2004, 23:21
Vendeur napisał(a):
gerth napisał(a):
Vendeur napisał(a):

To wszystko prawda, nie rozumiem tylko po co zaklada sie nowy topic skoro takowych, pod nazwa Minolta Z1 czy Z2, Z1 kontra Z2, Z1 v Z2 itp jest tu juz kilka, mozna bylo spokojnie dolaczyc zamiast tworzyc kolejny (ktory to?) topic na ten sam temat. Nowy test dotyczacy Z1 i Z2 jest jak znalazl do tychze topicow.
Chociaz... pewnie tak obszerny temat jak roznice i porowania miedzy Z1 i Z2 wymaga kilku(dziesieciu?) topicow bo raz to jest "kontra" raz wybór "czy" a innym razem versus a nastepnym razem bedzie "i" (a moze i taki juz jest)
Poz

gerth, tak często się na forum wypowiadasz, a jakbyś nie czytał zupełnie postów... Do tej pory wszyscy polecali Z2, bo niby jest lepsza i w ogóle wszystko poprawione, a jednak się okazuje, że to nieprawda! Dlatego trzeba ludziom wyjaśnić i pokazać sprawę w widocznym miejscu. A ten temat jest jednym z niewielu, który traktuje o wyższości Z1 nad Z2.

no to co ja mam wybrać ? :? :(

czwartek, 22 lipca 2004, 22:29
Post co wybrać?
zrobisz, jak sie pewnie przypadkowo zdecydujesz...
ja zrobiłem tak:
zgromadziłem kasę na aparat w granicach 2000 zł.
z powodu zoomu wiedziałem, że to będzie minolta "z" (Olympusy mi nie odpowiadaja - mam taki kaprys);
naczytałem się na forach o tych aparatach, tu i ówdzie była myśl, że z2 nie warto - dobra myślę, mam 400 zł do przodu, kupię sobie nowa drukarkę;
tak zrobiłem - i żałuję!
jednak "z2" robie lepsze zdjęcia, dałem się uwieść chęci załatwienia dwóch spraw tanim kosztem - jak już to zrobiłem, to myślę, że tak nie należy decydować w sprawie aparatu.
a w ogóle - najlepszą opcją, tak dziś widzę - byłoby w mojej sytuacji wziąć jeszcze ok 1000 (może coś nadto) kredytu i kupić A1.

radzę - nie iść w tańsze, tylko w lepsze (jeśli jest taka możliwość of course)
porównaj obie minolty na stronach:
http://www.dcresource.com/reviews/cameraList.php
http://www.dpreview.com/reviews/specs.asp
http://www.imaging-resource.com/IMCOMP/CDISPLAY.HTM

dla mnie różnica jest wyraźna; także w galeriach na stronie:
http://www.pbase.com
porównaj zdjęcia robione z1 i z2... (wybierz "camera database", tak z1, jak z2).
pozdr.

czwartek, 22 lipca 2004, 22:55
Moderator

OK, to napisz jeszcze w tym zdjęcia z Z2 są lepsze...? Bo według testów więcej szumią, więcej aberrują, etc, etc. Choć są ostrzejsze.

piątek, 23 lipca 2004, 00:09
Post lepszy - gorszy...
no cóż, dla mnie różnice w zdjęciach (zwłaszcza nocnych - ale nie tylko) uwidocznione szczególnie w testach na stronie
http://www.dcresource.com/reviews/cameraList.php
są przemawiające na korzyść Z2 - co piszę jako właściciel (świeży) Minolty Z1.
ale może źle widzę?

piątek, 23 lipca 2004, 00:33
Moderator

Ja też piszę, to co twierdzą ludzie i to co widziałem na własne oczy. Nie chcę, abyś podawał mi linki, bo zdjeć widziałem już setki. Napisz własnymi słowami, w czym jest lepsza Z2 od Z1. Odnośnie zdjęć nocnych, to pewnie nie widziałeś fotek kolegi Fatmana... Nie uwierzyłbyś na co stać Z1.

piątek, 23 lipca 2004, 00:57
Post patrzę, a nie mówię...
zdjęcia - jako raczej początkujący - oglądam oczyma, a nie ustami; myśle, że lepiej nie próbowac zagadywać tego, co można zobaczyc - dlatego podałem link do strony, gdzie testy prezentuje ten sam autor (lub zespół); zdjęcia nocne tam pokazane są - w moim przekonaniu - wystarczająco wyraziste w swoich różnicach;
fajnie że z Z1 da się wyciągnąć b.dobre nocne zdjęcia, w co wierzę, ale przypuszczam, że z2 może to robic lepiej lub łatwiej (sądzę na podstawie przywołanego testu);
więcej nie jestem w stanie powiedzieć - jeśli się kompletnie mylę - to Twoja i moja wygrana (tylko że ja na nią trochę poczekam, aż nauczę się "wyciskać" z tej z1 "wszystkie soki").
pozdr.

piątek, 23 lipca 2004, 01:08
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona