Teraz jest piątek, 24 maja 2019, 09:29

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 PORÓWNANIE MINOLTA DiMAGE Z1 kontra Z2 - czy warto dopłacić? 
Autor Wiadomość
Moderator

Nie warto kupować jakiegokolwiek aparatu fotograficznego firmy Konica Minolta.

Gdy będziecie potrzebowali pomocy albo serwisu gwarancyjnego wtedy poznacie prawdę o tej firmie.

Kolega się myli. Akurat w przypadku Minolty nie korzysta się z serwisów...

czwartek, 10 lutego 2005, 01:08

opisz dokładnie na czym polega twój problem.
bo chyba też piszesz na forum Gazety Wyb. - i chyba wprowadzasz ludzi trochę w błąd, nie będąc świadom, że twój problem nie dotyczy tylko Minolty!

nie tylko Minolta, ale również np. Kodak nie honoruje w Polsce gwarancji na aparaty zakupione zagranicą (w Uni Europ. - np. w Niemczech) - sprawdziłem na własnej skórze...

(taki problem przedstawiono na forum GW)

czwartek, 10 lutego 2005, 01:45

Dokładnie ten sam tekst co z forum gazety.1rubberduck to cytat z tamtąd czy twoje własne przemilczenia?

czwartek, 10 lutego 2005, 14:25
Jeśli chce Pan wiedzieć to są to moje ‘przemilczenia’, choć wolałbym żeby się stały przemyśleniami pozostałych moich rodaków.

Na forum w gazecie ‘boss’ napisał, że jestem „niepoprawny”, a ja na dodatek jestem jeszcze głupi i naiwny, ponieważ dałem się tak łatwo oszukać.

Po pierwsze nie kupowałem gdzieś za granicą, ale w polskim oddziale większej firmy, która jak myślałem sprzedaje dla naszych rodaków, a po drugie podziwiam tych, którzy bez żadnych sprzeciwów pozwalają na sterowanie sobą przez producentów stosujących dyskryminację narodową. Historia pokazuje, że byli już ludzie, którzy kiedyś coś takiego robili.

Czy to oznacza, że jak kupiłem jakiś wyrób mający 2 lub 3 lata gwarancji, to muszę przez cały ten czas mieszkać w tym państwie gdzie go kupiłem pod groźbą utraty gwarancji lub ponoszenia bardzo wysokich kosztów przesyłki?

Przecież to jest pozbawione jakiegokolwiek sensu. Producent winien udzielać gwarancji na wyrób a nie na miejsce zamieszkania.

Moim zdaniem należy bojkotować WSZYSTKICH producentów stosujących praktyki dyskryminacji narodowej. Więc jeśli Kodak, Samsung, Iiama i temu podobne firmy stosują tą samą praktykę to mam się z tym pogodzić? Akurat naciąłem się na Minolcie, ale potępiam wszystkie firmy stosujące tego typu działania. Żaden naród nie jest gorszy od innych narodów a tym bardziej lepszy. O ile się nie mylę to kiedyś na lekcji historii był przerabiany temat wyższości jednej rasy nad drugą.

Czy normalnym byłoby zamieszczenie ogłoszenia typu: ‘sprzedam aparat fotograficzny z powodu wyjazdu za granicę’?

Na koniec krótka dygresja:
Znałem kiedyś cudzoziemca, który czasowo musiał mieszkać w Polsce. Ponieważ lubił łowić ryby kupił sobie zezwolenie na wędkowanie, które miało być ważne na całą Polskę. Gdy został złapany na łowieniu ryb na Jeziorze Solińskim i gdy mu oznajmiono, że jego pozwolenie nie obejmuje tego akwenu, biedak zadawał proste pytanie. ‘Czy jego pozwolenie jest ważne na całą Polskę i czy Jezioro Solińskie leży w Polsce?’ Niestety nikt nie był mu w stanie udzielić logicznej odpowiedzi. Po tym fakcie i nie tylko, dziesiątki, a może nawet setki razy musiałem świecić oczami przed cudzoziemcami za naszą narodową ‘mądrość’, i jestem już tym bardzo zmęczony, a niestety nadal muszę współpracować z ludźmi z całego świata. Z czegoś trzeba żyć.

Na tym pokrótce polega mój problem i wielka szkoda, że tylko mój problem i ani troszkę nie jest on Waszym problemem.

To wszystko tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że na tym świecie tylko dwie rzeczy są nieograniczone, a mianowicie głupota ludzka i miłosierdzie boskie.

Czy stare przysłowie mówiące, że ‘Polak jest przed szkodą i po szkodzie głupi’ musi być nadal aktualne?

Chciałbym, aby powyższe przysłowie straciło swoją aktualność i dlatego zdecydowałem opisać swoją historię i pokazać, jaki ze mnie osioł i naiwniak.

Pozdrawiam,

sobota, 12 lutego 2005, 20:50

Twoje doświadczenia są rzeczywiście poucające i - po ludzku - wnerwiające. ale ująłeś rzecz nieprecyzyjnie, bo można było wnosic z twoich wypowiedzi, że coś jest "nie tak" z firmą Minolta jako taką (tzn. że robi złe aparaty), a nie z organizacją obsługi gwarancyjnej przez tę firmę.
tu się z Tobą zgadzam, że nie wiadomo dlaczego jesteśmy traktowani jak konsumenci 2-giej kategorii w Europie.
ale nie ma to wpływu na ocene Minolty (czy Kodaka) w aspekcie jakości sprzętu, który produkują.

a co do Pixmanii: gdy kupowałem aparat w lecie ub. roku sam mocno zastanawiałem się nad tą firmą - ale (nieliczne jeszcze wówczas) wypowiedzi klientów zniechęciły mnie. stwierdziłem, że ryzyko jest zbyt duże. teraz juz opinia o tej firmie z wolna się gruntuje, bo ludzie dzielą się doświadczeniami i wiemy, że nie jest to firma "skacząca" wokól klienta.

ciekawe czy nasi łaskawi prawodawcy sejmowi zechcą znaleźć czas (między ustaleniami wysokości swoich diet a ustaleniami wysokości "zasiłków więziennych" dla osadzonych kolegów) by prawnie zagwarantować polskim konsumentom możność korzystania z serwisów gwarancyjnych w Polsce, jesli sprzęt jest produktem firmy, która w Polsce ma swoje normalne serwisy!

sobota, 12 lutego 2005, 21:25

bardzo nieładnie imputujesz mi, że nazwałem cie "głupim, naiwnym itp".
musze się obronic, więc cytat z mej wypowiedzi na forum GW:

"z tego, że kupiłeś pechowo tefny egzemplarz wynikaja dwie rzeczy:
1. jak sie kupuje na pixmanii - to jest to hazard na własne ryzyko, o czym w
necie baaardzooo głośno (luknij na fora fotograficzne - wszędzie to samo:
niepewni, niesolidni, nierzetelni);"

całośc na stronie:
http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... 03&v=2&s=0

nie ma tam żadnych epitetów.
przykre to trochę...

sobota, 12 lutego 2005, 21:32

Post Minoltowe wędkowanie
No cóż. dołożę i ja swój kamyczek. Minął rok, jak kupiłem (korespondencyjnie POLUSA) Minolte Z-1. Gwarancja nie podbita, ponieważ znajdowała sie w pudełku z aparatem, który bezposrednio został mi przesłany ze Stanów. ponieważ okres gwarancyjny niechybnie zblizał sie ku końcowi - zadzwoniłem do siedziby onej w/w firmy i Pani powiedziała, że jak mam problemy oczywiscie pomogą (na szczęście nie było potrzeby sprawdzić jak to w praktyce wyglądało by) Inna rzecz, że lekkomyślnoscią było kupować tą droga aparat, ale teraz dopiero to wiem. A żeby było troszke śmiesznie to sie odniose do wedkowania Pana z zagranicy na Zalewie Solińskim. Nie dziwie się oburzeniu zainteresowanych. Tylko chyba u nas jest tak, że placimy POLSKIEMU Związkowi Wedkarskiemu, a poszczególne okręgi powstałe parę lat temu uzurpują sobie prawo do zdzierania dodatkowego haraczu na swoim terenie i nie tylko od gosci zagranicznych Amen. Pozdrawiam wszystkich

niedziela, 13 lutego 2005, 11:21
Moderator

Inna rzecz, że lekkomyślnoscią było kupować tą droga aparat, ale teraz dopiero to wiem.

W przypadku tej firmy (POLUSA) nie trzeba się obawiaż i ich gwarancja działa tak samo, jak Polska.

niedziela, 13 lutego 2005, 12:53
Przykro mi, że boss źle zrozumiał moją wypowiedź nie imputuję, że to boss tak mnie nazwał.

Wyraźnie zaznaczam, że to ja sam siebie nazwałem głupim i naiwnym. Może boss miał trudności z rozszyfrowaniem tekstu, ponieważ z jakiegoś powodu wszystkie cudzysłowy zostały zamienione na coś takiego: ’

Jeszcze raz przepraszam.

niedziela, 13 lutego 2005, 16:24

Post hejka
nie znalazlem lepszego miejsca na przywitanie po dluzszej nieobecnosci .....

a podpisujac sie pod tym starym tematem ..... oczywiscie Z1 :-)

2 lata minely, widze ze Vendeur juz sprzet wymienil .... pewnie
bywalcy ktorych znam tez - a ja dalej Z1

mnostwo zdjec - mnostwo przygod - 0 awarii - na szczescie :-)

niedziela, 29 stycznia 2006, 19:04
Moderator

Witaj, Witaj! Chcielibyśmy, abyś tu częściej witał. A sprzęt wymieniłem faktycznie. Miałem ochotę po prostu ;).

niedziela, 29 stycznia 2006, 20:48
WIE KTOŚ MOZE JAK A APARACIE MINOLTA Z1 WŁACZA SIE SEPIE?:) BEDE BARDZO WDZIECZNA ZA ODP!

[ Dodano: Wto Lis 13, 2007 11:13 pm ]
WIECIE MOZE JAK WŁACZYC SEPIE W APARACIE MINOLTA Z1?:) BEDE BARDZO WDZIECZNA ZA ODP! POZDRAWIAM

środa, 14 listopada 2007, 00:10

WIE KTOŚ MOZE JAK A APARACIE MINOLTA Z1 WŁACZA SIE SEPIE?:) BEDE BARDZO WDZIECZNA ZA ODP!

[ Dodano: Wto Lis 13, 2007 11:13 pm ]
WIECIE MOZE JAK WŁACZYC SEPIE W APARACIE MINOLTA Z1?:) BEDE BARDZO WDZIECZNA ZA ODP! POZDRAWIAM

[center]PRZECZYTAJ INSTRUKCJĘ,POWINNO POMóC[/center]

środa, 14 listopada 2007, 07:38

[ Dodano: Sro Lis 14, 2007 11:49 am ]
Nie mam instrukcji własnie, zagineła

środa, 14 listopada 2007, 12:48

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=ins ... Google&lr=

i pierwszy link
http://www.cyberfoto.pl/instrukcje/4903 ... ciagaj.htm
a tam
http://instrukcje.elektroda.net/foto/Minolta_Z1.pdf

całość zajęła jakieś 5 sekund

środa, 14 listopada 2007, 17:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona