Teraz jest piątek, 14 grudnia 2018, 23:50

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 tryb af przy seryjnych fotkach i ogolnie 
Autor Wiadomość
Post tryb af przy seryjnych fotkach i ogolnie
slyszalem taka plotke ze ponoc w z1 gdy probuje sie zrobic zdjecia sekwencyjne, tak by uchwycic jakis moment np lotu ptaka, to po ustawieniu na pierwszym "kadrze" ostrosci wylacza sie wizjer i ciezko przez to kadrowac kolejne ujecia. czy to prawda, czy ktos z was sie z tym zetknal?? i jak tam z ogolnie jakosc automatu w tym aparacie - pytam sie bo wlasnie sie dowiedzialem ze kumpel moze zalatwic mi nowke z1 po 1299 (z forum zrozumialem jedno - dobry aparat to albo oli c4000 albo mina z1, z tym ze oliego nigdzie w sklepach nie znalazlem za mnij niz 1459pln) wiec wskoczyla do zakresu cen akceptowalnych przez mnie.

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 22:40

Post Re: tryb af przy seryjnych fotkach i ogolnie
mkarwin napisał(a):
(...) z forum zrozumialem jedno - dobry aparat to albo oli c4000 albo mina z1 (...)

Idę pić do upadłego... :shock:

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 22:43
chyba ktos mnie nie zrozumial.. chodzi mi o to ze to najlepsze aparaty w klasie cenowej o ktora sie pytalem w innym poscie - rozwazalem wtedy zalety i wady miedzy olem c720 mina s414 i canem a70. na pytanie ktory najlepszy w tej grupie cenowej i okolicy dostalem wiadomosc ze olek c4000, a zforum zrozumialem ze tez mina z1 niezgorsza - przynajmniej do tych ceow ktore zalozylem ze beda szeroko wykorzystywane...

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 22:59
Moderator

Jeśli możesz mieć Minoltę Z1 za 1299 zł, to ja bym się chyba nie zastanawiał zbytnio. Cena rewelacyjna.

Sprawdziłem teraz dokładnie i jest tak: robiąc zdjęcia sekwencyjne, LCD pokazuje obraz, lecz w momencie zapisu zdjęcia się wygasza i włącza przed zrobieniem nowego zdjęcia. Więc teoretycznie masz niewiele czasu na kadrowanie, aby w tym ułamku sekundy "odnaleźć" obiekt.

Ciekawe czemu się wyłącza tak poza tym... Może aby nie zużywać energii i pozwolić na bezpieczny zapis zdjęcia.

poniedziałek, 7 czerwca 2004, 23:21
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ]