Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 19:40

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Moje boje o Z1ynke :/ 
Autor Wiadomość

Post Moje boje o Z1ynke :/
Witam.

Stwierdziłem, że wydam te 1500zł na Z1 z akcesoriami i ją sobie kupie - ale okazuje się, że w naszym kraju niema nic tak łatwo :/
Od początku.

Najpier chciałem kupić na allegro bo taniej, ale u nikogo nie dało się wziąść na raty :/
Później pojechałem do FotoJokera - ale tam znowu te aparaty są po 1555zł i to w promocji :/ więc zrezygnowałem.
Udałem się później do sklepu komputerowego w centum chandlowym i od niechcenia zapytałem o Z1 - powiedzieli tak niema sprawy po 1466zł może być - więc OK zamówiłem w środe na czwartek, ale oczywiście w czwartek nie udało się jej sprowadzić i dzwonie w piątek i mówia, że nie będzie na piątek również, ale może być na poniedziałek :/ z jakiej racji mam czekać do poniedziałku skoro teraz mam kase i chcę ją teraz wydac ?? a na weekend napewno się przyda - podziękowałem im i zacząłem gorączkowe poszukiwania Z1ynki w okolicach na piątek.
Oczywiście gdzie dzwoniłem (a dzwoniłem nawet do Krakowa, a mieszkam w Bytomiu, koło Katowic) nigdzie nie mają na piątek - ewntualnie na połowę przyuszłego tygonia lub niedzielę :/ - paranoja
W oczka wpadło mi natomiast ogłoszenie fotoceny.pl i oni mają na stronie Minoltę Z1 za 1447 zł co mi wyjątkowo pasowało a dotego byli zaraz koło mnie - czyli w chorzowe :D - pojechałem do nich w piątek po pracy - czyli po 17, a mają otwarte do 18 - po moja wymażoną Z1ynke - ale po wejściu do sklepu zauważyłem, że zaświadczenie o zarobkach zostawiłem w samochodzie, a on jest już daleko od sklepu i dotego zapomniałem komórki - gorzej być niemogło. Nie kupiłem Minolty i wyszedłem ze sklepu, ale w między czasie dostałem w pracy info, że Minolte udało się sprowadzić do wyżej wymienionego sklepu komputerowego, a jako że jest on w supermarkecie to czynny jest do 21:00 - szybko pojechałem po nowe zaświadczenie i udałem się do tego sklepu - minolta na mnie już czekała, ale usłuszałem, że centrala zmieniła im cene i musi być po 1609zł !!, a miała być po 1466 :/ nic innego mi nie zostało jak zrezygnować i nie przepłacać.
Wkońcu w sobote (czyli dzisiaj) udało mi się zwolnić wcześniej z pracy i pojechałem do fotoceny.pl w chorzowe - tam też załatwiłem wszystkie formalności i nabyłem nówkę nieśmiganą Z1ynke + akcesoria;)
Ogólnie wszystkim z regiony polecam ten sklep - miła i fachowa obsługa oraz przystępne ceny :D http://www.fotoceny.pl

Podsumowując - coś niechciało żebym nabył tą Minoltę Z1 ale wkońcu mi się udało i puki co jestem szczęśliwym jej posiadaczem :D

fest się rozpisałem i pewno większości to niebędzie interesować, ale musiałem dac upust sowim nerwom - prawie osiwiałem przez to wszystko - bo człowiek chce wydać jakby nie było kupe kasy i niemoże bo niema sprzętu lub wyskakują jakieś nagłe podwyżki :/

Pozdtawiam wszystkim Z1ynkowców (urzytkowników innych aparatów również :P )

sobota, 17 lipca 2004, 21:56

Post Re: Moje boje o Z1ynke :/
GiKeR napisał(a):
Oczywiście gdzie dzwoniłem (a dzwoniłem nawet do Krakowa, a mieszkam w Bytomiu, koło Katowic) nigdzie nie mają na piątek - ewntualnie na połowę przyuszłego tygonia lub niedzielę :/ - paranoja

Szlajajac sie po sklepach jeszcze nie trafilem, zeby nie mieli z1, wszedzie jest :)

GiKeR napisał(a):
Podsumowując - coś niechciało żebym nabył tą Minoltę Z1 ale wkońcu mi się udało i puki co jestem szczęśliwym jej posiadaczem :D

Czekamy na zdjecia :)

sobota, 17 lipca 2004, 22:08

No tak się złożyło, że tam gdzie ja chciałem kupować to nieło :/

A co do fotek - to będą napewno tylko znajdę czas żeby pofocić ;)

sobota, 17 lipca 2004, 22:31

GiKeR napisał(a):
(a dzwoniłem nawet do Krakowa, a mieszkam w Bytomiu, koło Katowic)

wiemy gdzie jest Bytom, spokojnie 8)

a tak poważnie, to na jakiej ulicy w Chorzowie jest ten sklep fotoceny.pl?

niedziela, 18 lipca 2004, 00:29

GiKeR napisał(a):
Podsumowując - coś niechciało żebym nabył tą Minoltę Z1

To jest tak zwana "opatrzność Boża"... ale jak widać, nie wszyscu umieją czytać te znaki... :wink:

Niech Ci Z1 służy.

niedziela, 18 lipca 2004, 01:06

Ehhh - mam nadzieje, że dobrze że zignorowałem te znaki - czasami trzeba iść pod wiatr ;)

A co do sklepu to jest na ul. wolności i nazywa się chyba ****** czy jakoś tak :D

EDIT:
Usunołem nazwe sklepu ;)

Ostatnio edytowano niedziela, 18 lipca 2004, 16:58 przez GiKeR, łącznie edytowano 1 raz

niedziela, 18 lipca 2004, 09:36

Podobnie jak kolega natchneło mnie na cyfraka /dotąd foto analogowe/ ale po ostanich wczasach w Chorwacji troche za duzo zdjęć zbędnych no i koszty takiej zabawy wiec pomyslałem cyfra. Przekopany internet załozenia matryca min 4 pix, dobry zoom no i najniza cena :P Wybór padł na Z 2 najtańsza oferta w Polsce to ok 1700 zł na alegro, niemcy sklepy ceny już od 318 euro wiec telefon do kolegi w berlinie opis czas oczekiwania tydzien i w piątek po pracy kurs na berlin i od soboty testy.
Spostrżeżenia AF daje sobie rade nieżle, troche za małą karta pamięci w standarcie /16MB/ nowa 256 już w drodze. dziś planowałem porobić coś w okolicy domu ale już pogoda się zepsuła niestety to normalka w moich stronach. Chętnie podyskutuje na temat takie sprzeciku z kimś kto ma już doświdczenia Pozdrawiam Wlodek

niedziela, 18 lipca 2004, 10:30

Na forum nie wolno reklamować sklepów internetowych. Tak więc GiKeR, wyedytuj wiadomość, zanim Moderator Cię wytnie :)
Natomiast ja Z1 widzę już w tej chwili wszędzie. To tak popularny model, że nawet ceny w sklepach są normalne.

niedziela, 18 lipca 2004, 11:47
ja kupilem od normalnego czlowieka z allegro ktory kolomnie mieszka i pracuje w hurtowni foto za 1260, tez nie widzialem tej minolty wszedzie, nawet gdy chcialem kupic w media markt, zamiast niej byla Z10, ktora chcial mi wetknac naiwny sprzedawca, nie majacy o niczym pojecia. Wkurzylem sie i nie dalem zarobic s-synom 200, 400 czy 500 zlotych na sobie bo za tyle tez widzialem. Natomiast dalem zarobic na sobie 80 zl.

Ale to nie jest paranoja, paranoją jest kodak DX 6490 za 2000zl...tez widzialem takie ceny... kodak DX 6340 jest po 900, DX 6440 po 1000...inaczej sie nie oplaca

sobota, 28 sierpnia 2004, 15:23

eh na Tarnowskich górach to zetka leży chyba już 3 miesiąć w jednym sklepie, a przynajmniej jest non stop na wystawie, z2 tez mają. Coś mi się zdaje że nawet w 2 sklepie tez by się znalazła.
I widziesz w złą strone szukałeś, kraków? trzeba było gdzieś bliżej heheh

Minolta Z2 :: 128 MB :: 16 MB :: Tulej 45/52 :: UV 52 :: Minolta Flash 3600 (D) :: 4 x Sanyo 2300 :: MW 8168 GS :: Osłona przeciwsłoneczna :: Statyw Vanguard jakiœ tam :: Kuferek Case Logic :: Głupie pomysły :: pewnie jeszcze coœ ciekawego

sobota, 28 sierpnia 2004, 17:19

A ja wlasnie dzisiaj kupilem Z1 do goscia z allegro, odbior osobisty, nowka sztuka, gwarancja itp. Pol godziny wczesniej bylem w MediaMarkt i kolo Z1 istne oblezenie ogladajcych, dopchac sie nie moglem, ale mieli znacznie drozej. Jutro jade nad jakąs wode porobic troche fotek :D

sobota, 28 sierpnia 2004, 23:57

A ja wlasnie dzisiaj kupilem Z1 do goscia z allegro, odbior osobisty, nowka sztuka, gwarancja itp. Pol godziny wczesniej bylem w MediaMarkt i kolo Z1 istne oblezenie ogladajcych, dopchac sie nie moglem, ale mieli znacznie drozej. Jutro jade nad jakąs wode porobic troche fotek :D

A od kogo ją kupiłeś, he he :) Dodaj, że za 1200 zł, zrobisz mi jakąś reklamę :)

http://www.negatyw.org

niedziela, 29 sierpnia 2004, 00:53

jak to ...:: Tulej 49/52 ::... ? na mojej jest napisane adapter 45-52

niedziela, 29 sierpnia 2004, 10:41

:arrow: floppi

jak to ...:: Tulej 49/52 ::... ? na mojej jest napisane adapter 45-52
ech mój błąd
Fllopi

Minolta Z2 :: 128 MB :: 16 MB :: Tulej 45/52 :: UV 52 :: Minolta Flash 3600 (D) :: 4 x Sanyo 2300 :: MW 8168 GS :: Osłona przeciwsłoneczna :: Statyw Vanguard jakiœ tam :: Kuferek Case Logic :: Głupie pomysły :: pewnie jeszcze coœ ciekawego

niedziela, 29 sierpnia 2004, 10:51
MobyDick napisał(a):

A od kogo ją kupiłeś, he he :) Dodaj, że za 1200 zł, zrobisz mi jakąś reklamę :)

Hehe, jasne ze za 1200, rewelacyjna cena wg mnie, dzisiaj robilem fotki nad woda, wrazenia opowiem pozniej

niedziela, 29 sierpnia 2004, 19:14
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]