Teraz jest piątek, 21 września 2018, 01:02

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 jak zrobić zdjęcie Z1 poruszających się osób 
Autor Wiadomość

Post jak zrobić zdjęcie Z1 poruszających się osób
Mam tu na myśli np. dziecko, które ciągle się rusza czy też inne osoby którym pstrykam fotki w trakcie imprezy. :?
Gdzie to ustawić w minolcie z1. Aparat mam zaledwie od 3 dni a instrukcja dla mnie nie należy do najbardziej przejrzystych. I jeśli ktoś mi odpowie to błagam krok po kroku nie miałam nigdy cyfraka na fotografii się w ogóle nie znam. :(

wtorek, 27 lipca 2004, 09:52

całą rzecz rozbiega się o czas otwarcia migawki - im krótszy tym dynamiczniejsze sceny (osoby) możesz fotografować - ale żeby nnie było tak różowo, to im krótszy czas masz ustawiony, to tym jaśniej musi być w pomieszczeniu w którym fotografujesz...
zakłądam że robisz na automacie..
tak więc kilk arzeczy które powinny Ci pomóc:
1. w pomieszceniach fotografuj zawsze z włączoną lampą (gdy czas migawki automat pokazuje Ci większy niż powiedzmy 1/50.. - a pokazuje Ci wszystkie nastawy w momencie gdy wciskasz do połowy spust).
2. zmień sobie celownik (pole ostrości) z "[ ]" na centralny prostokąt -wtedy ostorość będzie Ci ustawiało (starało się ustawić) na czymś co znajduje się w tym prostokącie - więc ustawiaj ostrość na czymś kontrastowym - bo minolta ma problemy w niedoświetlonych pomieszczeniach, i nie zawsze to musi być to co chcesz sfotografować - ważne by bło w tej samej odległościz
(robisz to przytrzymując dłużej przycisk "ok" i wybierając prawo/lewo który prostokąt chcesz.. jeśłi będizesz chciał powrócić do "[ ]" to znowu dłużej przytrzymaj "ok")

w sumie to tyle jeśłi idzie o automat.. można się jeszcze pokusić o tryb predefiniowanego czasu migawki ("s") gdzie sam ustawiasz czas migawki - tylko w przypadku ustawienia zbyt krótkiegoto zdjęci abędzies zmiał niedoświetlone

i jeszcze jedno odnośnie pracy z lampą błyskową - w menu jesteś wstanie ustawić siłę błysku - tzn możesz go osłabić lub wzmocnić.. poza tym nie opłaca się stosować redukcji czerwonych oczów bo to niepotrzebnie wydłuża robienie zdjęcia, a dwa jak ktoś nie patrzy prosto w obiektyw to i tak mu wyjdą czerwone oczy - lepiej już do tgo posłużyć się programem na komputerze... dlatego polecam tryb pracy lampy "fill" - ustaiasz go w tej samej zakładce co siłę błysku
tylko ważne - by mieć dostęp do tych ustawień to musisz mieć jeden z trybów "p" "a" "s" lub "m".. więc jeżeli chcesz mieć automat i jednoczesny dostęp to daj sobie na "p" i w menu ustaw "focus mode" na "auto focus"

wtorek, 27 lipca 2004, 21:53

Popieram wszystko co mój poprzednik + można sobie nastawić na "SPORT" pokrętłem i wtedy duża część parametrów nastawi się automatycznie na sceny "szybko ruchome" (np. ciągły autofokus).

wtorek, 27 lipca 2004, 22:42
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]