Teraz jest niedziela, 16 grudnia 2018, 17:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 recenzja Z10 
Autor Wiadomość
Post recenzja Z10
na steves-digicams.com pojawiła się recenzja Z10:
http://steves-digicams.com/2004_reviews/z10.html

środa, 18 sierpnia 2004, 09:46

Jednak nie ma nic na temat jakosci wykonania. Ja po prostu nie moge, jak widze ta obudowe z tego tandetnego plastiku. A jak juz sie go odwroci - tylna scianka - tragedia, te czarne przycsiki, nic tam do siebie nie pasuje.

Ale tak po za tym zdjatka niczego sobie, ogolnie przyjemny aparat jak za te cene, ale i tak bym sie zastanawial czy nie wybrac z1 (na allegro w koncu tylko o 100zl drozsza od z10, a o ile ladniejsz ;))

środa, 18 sierpnia 2004, 10:54

muHa, a pokaż mi recencje na Steave's Digicams, która nie jest pozytywna... Problem w tym, że na tym serwisie każdy aparat jest wg. nich very good, excellent itd... Ja osobiście wole poczekać na inna recencje, np. na dpreview.com... Tam wydają sie bardziej obiektywne... Kolejna uwaga potwierdzająca to co napisałem, to sposób wykonywania zdjęć. Ewidentnie są one robione tak aby dany aparat wyszedł jak najlepiej, czyli w najniższym ISO, (rzadko kiedy dają przykłady z wyższym ISO). Dlaczego nie dają zdjęć nocnych, czemu nie robią porównań zdjęć z innymi aparatami tak jak np. na wspomnianym dpreview... Ten serwis naprawdę jest mało obiektywny...

Ostatnio edytowano środa, 18 sierpnia 2004, 11:45 przez Daddy25, łącznie edytowano 2 razy

środa, 18 sierpnia 2004, 11:31

Bardzo pozytywna recenzja.
Jednak nie ma nic na temat jakosci wykonania. Ja po prostu nie moge, jak widze ta obudowe z tego tandetnego plastiku. A jak juz sie go odwroci - tylna scianka - tragedia, te czarne przycsiki, nic tam do siebie nie pasuje.

Ale tak po za tym zdjatka niczego sobie, ogolnie przyjemny aparat jak za te cene, ale i tak bym sie zastanawial czy nie wybrac z1 (na allegro w koncu tylko o 100zl drozsza od z10, a o ile ladniejsz ;))

No tu się zgadzam - designerów to powinni zmienić - ohyda :)
Ale z drugiej strony wygląd nie jest tak ważny jak inne parametry ...

środa, 18 sierpnia 2004, 11:34
"Macalem" z10 i z1 kilka razy i plastik z jakiego zrobiona jest z10 jest calkiem dobry i o wiele lepszy i przyjemiejszy od z1.

środa, 18 sierpnia 2004, 11:38

muHa, a pokaż mi recencje na Steave's Digicams, która nie jest pozytywna... Problem w tym, że na tym serwisie każdy aparat jest wg. nich very good, excellent itd... Ja osobiście wole poczekać na inna recencje, np. na dpreview.com... Tam wydają sie bardziej obiektywne... Kolejna uwaga potwierdzająca to co napisałem, to sposób wykonywania zdjęć. Ewidentnie są one robione tak aby dany aparat wyszedł jak najlepiej, czyli w najniższym ISO, (rzadko kiedy dają przykłady z wyższym ISO). Dlaczego nie dają zdjęć nocnych, czemu nie robią porównań zdjęć z innymi aparatami tak jak np. na wspomnianym dpreview... Ten serwis naprawdę jest mało obiektywny...

To prawda, widac dla Steave'a kazdy aparat jest dobry.
Zawsze gdy wymysle sobie nowy aparat wchodze do Steave'a zobaczyc co o danym modelu wyplodzil. Czy jego recenzja zniecheci mnie do kupna, czy wrecz przeciwnie! Jednak przewaznie ani jedno ani drugie, pozostaje w punkcie wyjscia.
Sa tam same suche fakty, brak odczuc osobistych autora testow.
Steave's conlusion to on chyba tylko kopiuje z testu jednego aparatu do drugiego.

Steave'a chyba dostaje te aparaty do testowanie pod warunkiem ich pozytywnej recenzji (bo trzeba przyznac, ze dosc bogata kolekcje testow ma Steave)

Co do zdjec itp. zgadzam sie calkowiecie z Daddy25. Sample powinnie juz dawno zmienic ;) (jak i rodzaj ich wykonywania)

środa, 18 sierpnia 2004, 12:15
"Macalem" z10 i z1 kilka razy i plastik z jakiego zrobiona jest z10 jest calkiem dobry i o wiele lepszy i przyjemiejszy od z1.

mam takie same odczucia :D

środa, 18 sierpnia 2004, 13:35

Na ww. serwerze recenzje nie są aż tak pozytywne. Trzeba tylko czytać między wierszami. Np. szumy na podobnym poziomie co u większości aparatów cyfrowych = szumi jak pieron ;)

środa, 18 sierpnia 2004, 15:11

Równiez uważam ze plastik wcale nie jest taki zly w z10 jak sie moze wydawac. Przynajmniej jest po prostu szary a nie jak w z1/2 ktore udają byc srebrnymi ale to udawanie wychodzi żałośnie.
Poza tym.... wyglada "gorzej" = nie rzuca sie w oczy :)

Tak na prawde to szkoda ze nie jest czarny:)

FRED

środa, 18 sierpnia 2004, 19:54
A wiec czy warto kupić Z10??? Czy juz ktos go miał, własnie zastanawiam sie nad zakupem, ale nie wiem czy warto, bo zbytnio nie znam si ejeszcze na cyfrówkach

niedziela, 29 sierpnia 2004, 19:08

A wiec czy warto kupić Z10??? Czy juz ktos go miał, własnie zastanawiam sie nad zakupem, ale nie wiem czy warto, bo zbytnio nie znam si ejeszcze na cyfrówkach

na sąsiednim forum, jest trochę fotek z Z10 (całkiem fajne) - ja jestem bardzo zadowolony z tego aparaciku

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 12:37

u steva sa tylko "recenzje"....pobieżny rzut okiem na aparat...prawdziwy test jest zawsze na dpreview...

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 13:06

ktos tu podawal jakies szwedzkie forum, tam sa sample z Z10, i widac na nich wyraznie duze aberracje, ale zdjecia tez sa robione pod tym katem aby pokazac jak najwiecej niedociagniec i chwala im za to.

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 14:55

no to dostalem dzis ten aparacik, ogolnie - zabawka, zdjecia sobie porobilem ale juz byl wieczor, ale i tak mozna kilka wnioskow odrazu wyciagnac:
1. przy szerokim kacie znieksztalca na obrzezach (zaokragla)
2. duze abberacje chromatyczne
3. przy max zoomie znieksztalca w druga strone, tzn. nie zaokragla tylko odwrotnie na obrzezach.
4. w ciemnym pomieszczeniu zoom sie gubi
5. w ciemnym pomieszczeniu i ISO 400 (bez lampy) daje grube ziarno.

to tyle wad jak na 1 dzien.

Zobaczymy jakei wyjda mi zdjecia przy swietle dziennym, do zalet dodam to ze instalacja pod linuxem moim ukochanym przebiegala w 5 minut, hehe oczywiscie nie sama.

a tu macie sample, tylko nie wszyscy naraz bo cienkie lacze.
http://www.aksamity.org:82/foto/

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 22:20

Hmm... Człowieku, jeżeli te wszystkie problemy zauważyłeś w pierwszym dniu to powiem Ci, że widzę tylko dwie możliwości:

a) ten aparat to jakiś straszliwy prześmiewczy bubel sabotażysta

lub

b) jesteś na tyle zaawansowany, że taki aparat będzie hamował Twój rozwój

Ja znam ograniczenia swojego sprzętu, ale zacząłem je dostrzegać po miesiącu, dwóch... I nie tyle na raz :shock:

Pozdr,
kSh

poniedziałek, 30 sierpnia 2004, 23:28
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona