Teraz jest wtorek, 18 grudnia 2018, 19:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Z1 -> USB 
Autor Wiadomość
Post Z1 -> USB
Minolta Z1 którą kupiłem z drugiej ręki wyposażona była w oddzielny czytnik kart pamięci w miejsce przewodu USB. Całkiem przyjemne, niemniej, przydałby się również i kabelek. I tu problem - jak poprawnie nazywa się wejście od strony aparatu? Instrukcja nie podaje nazwy końcówki, jest mniejsza od typowego wyjścia z np. drukarek itp. podłączanych za pomocą USB.
Na pewno rzecz jest do zdobycia na aukcjach, tylko jak rozpoznać tą prawidłową? ;-)

i jeszcze dyskretne pytanie - nie mam też osłony na obiektyw (zaślepka) - czy można gdzieś kupić to dziwo, ew. czy pasuje któraś z innej marki aparatu?

dziękuję za wszelkie chęci pomocy!

środa, 18 sierpnia 2004, 20:18
A spytaj o jedno i drugie w serwisie minolty... Pewnie nie bedzie to najtansze rozwiazanie, ale napewno mozliwe.

środa, 18 sierpnia 2004, 20:58

Bez przesady - nie wiem jak Minolta ale Canon i Olympus podpinany jest przez USB (komp) --------> USB mini (aparat) w każdym komputeriowym widziałem te kable i kosztują jakoś 10 zł.
Co do odłonki to juz nie wiem :)

środa, 18 sierpnia 2004, 22:40

bez kabla, bez dekielka i jeszcze "z drugiej reki"... coz - dziwny zbieg okolicznosci. ciekawe czy pierwsza reka wie kto teraz pstryka jego aparatem...
wszystko dokupisz w sklepach fotograficznych; kabel okolo 15, dekielek +/- 15~20

środa, 18 sierpnia 2004, 22:42
nie sądzę aby był kradziony, kupiłem na aukcjach z gwarancją, po prostu w miejsce tych dwóch brakujących rzeczy otrzymałem sporo bonusów (czytnik kart, 128 MB zamiast 16 MB, akumulatorki, torba itp)
dziękuję za odpowiedzi!

czwartek, 19 sierpnia 2004, 08:23

Post USB mini
M napisał(a):
Bez przesady - nie wiem jak Minolta ale Canon i Olympus podpinany jest przez USB (komp) --------> USB mini (aparat) w każdym komputeriowym widziałem te kable i kosztują jakoś 10 zł.
Co do odłonki to juz nie wiem :)

"USB mini", to bardzo szerokie pojęcie!

czwartek, 19 sierpnia 2004, 10:50

Post Re: USB mini
fuse napisał(a):

Zależy dla kogo.
http://www.allegro.pl/showcat.php?id=8855

Ostatnio edytowano czwartek, 19 sierpnia 2004, 11:20 przez M, łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 19 sierpnia 2004, 11:18

najprościej bedzie chyba jak weźmiesz aparat, skoczysz do sklepu komputerowego i zaczniesz przymierzać

Minolta Z2 :: 128 MB :: 16 MB :: Tulej 45/52 :: UV 52 :: Minolta Flash 3600 (D) :: 4 x Sanyo 2300 :: MW 8168 GS :: Osłona przeciwsłoneczna :: Statyw Vanguard jakiœ tam :: Kuferek Case Logic :: Głupie pomysły :: pewnie jeszcze coœ ciekawego

czwartek, 19 sierpnia 2004, 11:20

Ostatnio edytowano wtorek, 25 stycznia 2005, 20:58 przez Grisza[Gen], łącznie edytowano 1 raz

czwartek, 19 sierpnia 2004, 15:55

Post Re: USB mini
???? napisał(a):
M napisał(a):
fuse napisał(a):

Zależy dla kogo.
http://www.allegro.pl/showcat.php?id=8855

????

Zaj***** post - I klasa więcej takich

Ludzie czy dla Was poważnie problemem jest kupić kabel do aparatu?
Wyrazy współczucia

czwartek, 19 sierpnia 2004, 15:59
rzeczywiscie Z1 ma bardzo male to zlacze USB od strony aparatu. Pewnie podyktowane jest to jej minimalnymi rozmiarami, domyslam sie rowniez, ze mozna gdzies dokupic ten kabelek, tylko rzeczywiscie po co ci on???jesli masz czytnik kart; co innego to kabelek laczacy usb z telewizorem, gdy chcesz pokazac mamie zdjecia, a mama nie ma w domu komputera... zaopatrz sie w ten kabelek raczej.

A narzucilo mi sie pytanie, czy ktos z was robil sam zasilacz dio Z1, zrobilem 500mA, 6,05-5,95 (nieobc. - obc.), i jak włączam minoltke, to slysze tylko bzyk, obiektyw wysówa się o 2 mm, ekranik zaświeca na chwilkę i już nic nie działa. Czy zasilacz ma za mała wydajność prądową, czy minoltowy ma jakiś układzik odpowiadający na sygnał np. z aparatu, i wtedy aparat wie ze zasilacz jest "oryginalny" minoltowski. Niestety nie mam zasilacza "oryginalnego" wiec trudno mi zobaczyc co sie dzieje na osypku, ale moze ktos z was zrobil sam i mi podpowie jak on zrobil ze zadzialalo.
ufiak@toya.net.pl

wtorek, 31 sierpnia 2004, 10:08

A narzucilo mi sie pytanie, czy ktos z was robil sam zasilacz dio Z1, zrobilem 500mA, 6,05-5,95 (nieobc. - obc.), i jak włączam minoltke, to slysze tylko bzyk, obiektyw wysówa się o 2 mm, ekranik zaświeca na chwilkę i już nic nie działa. Czy zasilacz ma za mała wydajność prądową, czy minoltowy ma jakiś układzik odpowiadający na sygnał np. z aparatu, i wtedy aparat wie ze zasilacz jest "oryginalny" minoltowski. Niestety nie mam zasilacza "oryginalnego" wiec trudno mi zobaczyc co sie dzieje na osypku, ale moze ktos z was zrobil sam i mi podpowie jak on zrobil ze zadzialalo.
ufiak@toya.net.pl

Zasilacz powinien mieć 2A (oryginalny zasilacz nie ma układu odpowiadającego za rozpoznanie, to tylko kwestia wydajności prądowej)

wtorek, 31 sierpnia 2004, 10:25
Moderator

Na Allegro jest wiele kabli do Minolt w cenie 9 - 20 zł. Jednak zauważcie, że gniazdo w aparacie ma taką małą wypustkę, a wszystkie wtyczki są bez niej. Wypustka wygląda jak wygięta i może da się ją usunąć lub przywrócić na swoje miejsce, tak aby te tanie kable pasowały. Jeśli nie, to w cenie 75 zł widziałem oryginał. Ale nie sądzę, aby był sens kupna, skoro posiadasz czytnik - pamiętaj, że jak używasz czytnika, to nie zużywasz akumulatorków w aparacie.

wtorek, 31 sierpnia 2004, 11:34

odważę się nadmienić że ta sama wtyczka obsługuje video-audio out więc wnioskuję że NIE JEST TO STADNDARDOWE MINI USB.. jeśłi to pomoże, to za moment wkleję zdjęcie ;)

wtorek, 31 sierpnia 2004, 20:30

Obrazek

wtorek, 31 sierpnia 2004, 21:15
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona