Teraz jest poniedziałek, 24 września 2018, 21:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 [test] Minolta Z3 
Autor Wiadomość

Post [test] Minolta Z3
Śladem wcześniejszych moich mini - testów na tapetę wziąłem Z3-jkę.

Ogólne wrażenia ? Jakaś taka delikatniejsza, plastikowa, choć na fotkach design wydawał się fajny... Stabilizacja grzeje pół aparatu, co z pewnoscią odbije się na bateriach.

Zdjęcia - poprawne. Nocne gorsze od Z1 - hot pixels ! Co to ma być ??? Moim zdaniem tragedia.

Ogólnie - kiepawa maszynka. Co z tego, że mam AS jak LCD odświeża w gorszym świetle 10 klatek/s i nie widać efektu działania stabilizacji... S1 był tutaj lepszy...

Do kupienia u mnie w cenie 1950 zł.. Ale czy warto ?

Auto:
http://www.mediadom.pl/~j.cichocki/foto/z3/1.jpg

f=8.0 ISO 50
http://www.mediadom.pl/~j.cichocki/foto/z3/2.jpg

t=13 sek f=8.0 ISO 50
http://www.mediadom.pl/~j.cichocki/foto/z3/3.jpg

http://www.negatyw.org

piątek, 20 sierpnia 2004, 00:02
Ogólnie jestem pełen podziwu dla Cichego, ale nie zgodze się tak do końca z jego opinią, hot pixele są i nie da się temu zaprzeczyczyć ale dopiero podłuższym czasie jak się rozgrzeje matryca ( u mnie pojaiwają sie dopiero po około 5-10 minut intensywnej pracy aparatu, testy robione w pierwszych minutach zawierają dosłownie śladowe ilość, trudno je nawet wychwycić bez powiększenia), osobiście takie same jak u mnie w Z3 widziałem w tak zachwalanym i niby profesionalnym aparacie A1

piątek, 20 sierpnia 2004, 08:36

No tak, tylko przecież nikt nie będzie czekal, aż aparat ostygnie :) Poza tym Z1 jakie zdjęcia robi, takie robi, ale w nocy hot pikseli nie ma, a tu aż gęsto...

piątek, 20 sierpnia 2004, 08:55

Czyli mam rozumiec ze Z3 jest kolejnym niewypalem z rodziny minolty? Na z2 wszyscy narzekali, mowiac sobie w duchu ze bedzie lepiej, tymczasem co sie okazuje? Znowu Z1 wychodzi najlepiej... Wyglada na to ze powinnismy sie tylko cieszyc nasza stara Z1. Poczekamy na dalsze testy, ale poczatkowe opinie maja ogromny wpl;yw na ksztaltujacy sie pozniej stereotyp:/

piątek, 20 sierpnia 2004, 09:06
ogólnie się z Tobą zgadzam, chodziło mi tylko o to że jest to wada Minolt z ruchomą matrycą i występuje także w zachwalanym aparacie A1, nie wieszajmy psów na Z3

piątek, 20 sierpnia 2004, 09:07
sorry, ze zrobie off-topic, ale zboczyliscie nt. "hot pixeli" i chcialbym zadac pytanie - wczoraj robilem zdjecia gwiazd swoim aparatem (a75) przy 15 sekundowym czasie naswietlania - gwiazdy sa dobrze widoczne, ale zauwazylem czerwone/niebieskie kropki, ktore jak sie domyslam sa "hot pixelami" czy to normalne przy takim dlugim czasie? Czy moze to wina aparatu (a czy inne aparaty tez tak maja?) Moze jednak pojsc z nim do serwisu?? O ile to faktycznie jest do naprawy... tych hotpixeli jest niewiele - niekiedy ich wogule nie ma - w innym wypadku jedna moze dwie... raczej nie wiecej... hot-pixele pojawily sie tylko (przynajmniej na razie) przy robieniu zdjec rozgwiezdzonemu niebu

piątek, 20 sierpnia 2004, 09:42
Wracając do z3. Nie widać tego na zdjęciach Cichego, ale ten aparat ma jeszcze jedną przypadłość. Na ciemnozielonym tle dodaje jasne, poziome paseczki... tak dla urozmaicenia... Widać to nawet na samplach producenta. Jeżeli dodamy jeszcze wieszanie się softu, przegrzewanie i hot-pixele - odpowiedź jest prosta - nie warto.

piątek, 20 sierpnia 2004, 10:25

No i Cichy mnie upewnił, że się nie myliłem co do Z3 pisząc, ze to będzie jedna wielka lipa. Zdjęcia są tragiczne - jedynie przy ISO 50 jakoś to wygląda ale takich zdjęć to ja bym nie chciał z aparatu za 2.000 zł

piątek, 20 sierpnia 2004, 10:42

Na ciemnozielonym tle dodaje jasne, poziome paseczki... tak dla urozmaicenia... Widać to nawet na samplach producenta.

Potwierdzam, są one szczególnie widoczne w lewej górnej części zdjęcia...
Oto przykład:

http://ja.mhd.mh.se/~rastar/stuff/4.JPG

PS. Paski te są najlepiej widoczne w sztucznym świetle. Piszę o tym, gdyż na innym forum, niektórzy tego nie widzieli, a później zauważyli...

piątek, 20 sierpnia 2004, 10:46

Owe paseczki nazwałbym fakturą na martycy :) i nie wiem, czy wynika ona z niedoskonałości szkła , czy z winy samej matrycy... Ja swego czasu miałem tak na zdjęciach prakticą z matrycą Sony, oraz wychwyciłem, że owa faktura pojawia się na zdjeciach z Sony V1...

piątek, 20 sierpnia 2004, 12:55

Małe sprostowanie. A1, jak każda minolta nie nadaje się do robienia zdjęć nocnych. Taka wada Minolt. A1 jest zachwalana przede wszystkim za wygodę i funkcjonalność. Jakość zdjęć jest niższa niż ergonomia ;) co nie znaczy że jest zła. Zdjęcia w studio czy w słoneczny dzień wychodzą oczywiście doskonałe. Kolory są przytłumione tylko na ustawieniach standardowych.

piątek, 20 sierpnia 2004, 13:18

Małe sprostowanie. A1, jak każda minolta nie nadaje się do robienia zdjęć nocnych.

A mój fiacik nie ma świateł i po zmroku chodzę pieszo.. :) Panowie, aparat powinien robić ładne foty w każdych warunkach ;)

piątek, 20 sierpnia 2004, 13:28

Masz rację Cichy. Ale wolę nie robić zdjęć po zmroku niż np. oglądać paskudne aberracje jak w G5. Niestety na razie większość z nas ma wybór: maluch bez świateł czy rower z nimi.
Za parę lat kupię sobie pożądną lustrzankę i ze 2szkiełka to będę miał kompleksowy aparacik. Na razie trzeba się cieszyć tym co się ma...

piątek, 20 sierpnia 2004, 13:50

A mój fiacik nie ma świateł i po zmroku chodzę pieszo.. :) Panowie, aparat powinien robić ładne foty w każdych warunkach ;)

:lol: :lol: :lol:

piątek, 20 sierpnia 2004, 13:50

...aparat powinien robić dobre foty w każdych warunkach...
I jeszcze śpiewać, tańczyć, gotować... Nie o to chodzi. Aparat ma robić dobre zdjęcia w każdych warunkach W KTÓRYCH BĘDZIESZ Z NIEGO KORZYSTAĆ!!!
Poza tym czy stabilizacji przypadkiem nie można wyłączyć? Nie wiem, jeszcze nie robiłem zdjęć Z3, ale pewnie się da. Jak robisz zdjęcia nocne, to i tak powinieneś je robić z wyłączoną stabilizacją (taka zasada - albo statyw, albo stabilizacja - to ułatwia kadrowanie). Wtedy będzie się to mniej grzało i dostaniemy... mniej hot pixeli, czy się mylę?

piątek, 20 sierpnia 2004, 18:48
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona