Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 05:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Z1 - Chcę kupić. Jak,gdzie,co z gwarancją na allegro? 
Autor Wiadomość
Post Z1 - Chcę kupić. Jak,gdzie,co z gwarancją na allegro?
Witam. Już od kilku dni czytam forum, bo przymierzam się do kupna aparatu. Wybór padł na Z1, chociaż ciągle się waham pomiędzy Z10, ale jest poprostu brzydsza. Aparat zamierzam kupić na allegro ze wzgledu na cene. I tu mam pytanie:

- czy lepiej kupić aparat na miejscu w Katowicach (możliwość przetestowania), z roczną gwarancją, którą realizuje sprzedawca z allegro (aparat kupiony w niemczech). Cena 1220zł?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29976271

- czy lepiej kupić aparat od sporzedawcy z Poznania "w ciemno" z 2-letnią gwarancją, oraz jej potwierdzeniem za ok 50zł drożej?

Czekam na Wasze rady i sugestie. Bo może jednak ktoś mi poleci Z10 zamiast Z1?
P.S. Jak tylko kupie aparat, zarejestruję się na forum.

wtorek, 24 sierpnia 2004, 15:13

Jedyne co mogę napisać to to, że nigdy bym nie kupił Z1 czy Z10 i tyle :twisted:

Co do cen to dobrze poszukaj - na np. Canona G5 kupiłem w sklepie taniej niż na Allegro były z Niemiec.
Jeżeli aparat kupiony po 1 maja i dostaniesz paragon do gwarancji to będzie akceptowana w Polskim serwisie tyle, że jak aparat jest z niemiec to pokrywasz koszty wysyłki a jak kupiony w Polsce to Oni za wszystko płacą :)

wtorek, 24 sierpnia 2004, 15:31
Moderator

Post Re: Z1 - Chcę kupić. Jak,gdzie,co z gwarancją na allegro?
Qba napisał(a):
Witam. Już od kilku dni czytam forum, bo przymierzam się do kupna aparatu. Wybór padł na Z1, chociaż ciągle się waham pomiędzy Z10, ale jest poprostu brzydsza. Aparat zamierzam kupić na allegro ze wzgledu na cene. I tu mam pytanie:

- czy lepiej kupić aparat na miejscu w Katowicach (możliwość przetestowania), z roczną gwarancją, którą realizuje sprzedawca z allegro (aparat kupiony w niemczech). Cena 1220zł?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=29976271

- czy lepiej kupić aparat od sporzedawcy z Poznania "w ciemno" z 2-letnią gwarancją, oraz jej potwierdzeniem za ok 50zł drożej?

Czekam na Wasze rady i sugestie. Bo może jednak ktoś mi poleci Z10 zamiast Z1?
P.S. Jak tylko kupie aparat, zarejestruję się na forum.

Nie patrz na wypowiedzi kolegi M.

Odnośnie Zetek, to wybór trudny. Ja mam Z1 i jestem z niej zadowolony.

Nie wiem także, jaki wariant bym wybrał.

wtorek, 24 sierpnia 2004, 16:03

Vendeur napisał(a):

no wiesz co - jak tak możesz pisać - należy sprecyzować "nie patrz na wypowiedzi kolegi M na temat Minolty Z(x) ponieważ ich strasznie nie lubi" :twisted:

wtorek, 24 sierpnia 2004, 16:07
Moderator

M napisał(a):
Vendeur napisał(a):

no wiesz co - jak tak możesz pisać - należy sprecyzować "nie patrz na wypowiedzi kolegi M na temat Minolty Z(x) ponieważ ich strasznie nie lubi" :twisted:

Niech będzie. Należy także dodać, że nigdy ich nie trzymał w ręce i nie ma zielonego pojęcia o klasie tego aparatu.

wtorek, 24 sierpnia 2004, 16:10

Vendeur napisał(a):
Niech będzie. Należy także dodać, że nigdy ich nie trzymał w ręce i nie ma zielonego pojęcia o klasie tego aparatu.

Oj wypraszam sobie - aparat trzymałem w ręce i to mnie utwierdziło w przekonaniu, że nie polubie tego aparatu - strasznie nie odpowiada mi wygląd i wykonanie tego aparatu - nie lubie takich i tyle - no a z fotek to te szumy dla mnie są tragiczne przy słabym oświetleniu i jedynych 3.2 MP, a i jeszcze tryb auto który jak sam stwierdziłeś nie działa - nie no ale poza tym to wszystko OK :)

Dla mnie każdy może kupować co chce i to jest jego prawo tak jak ja mogę pisać co mi się chce bez komentarzy typu "nie patrz na wypowiedzi kolegi M" ale zapomniałeś dodać poczytaj opienie o Z3 i zobacz jej słabe foto.

wtorek, 24 sierpnia 2004, 16:18
Moderator

Wygląd to sprawa względna. Wykonanie jest jedynie ne pierwszy rzut oka kiepskie. Wielu o tym pisało. Choć oczywiście nie jest rewelacyjnie. Tryb auto jest dobry poza pewnymi sytuacjami, jak np. fotka z lampą gdzie ISO automatycznie na 200...

Robiłem fotki Canonem A70 w auto i wyszły naprawdę tragicznie - zresztą pokazywałem je na forum. Minolta na pewno nie jest gorsza ;).

wtorek, 24 sierpnia 2004, 17:19

NIE MA czegoś takiego jak gwarancja 2 lata. Jesli ktoś daje - to jest to gwarancja sprzedawcy a nie producenta. U mnie Z1 1200 zł :)

http://www.negatyw.org

wtorek, 24 sierpnia 2004, 18:27
NIE MA czegoś takiego jak gwarancja 2 lata. Jesli ktoś daje - to jest to gwarancja sprzedawcy a nie producenta. U mnie Z1 1200 zł :)

Dzwoniłem do Minolta Poland i mi powiedzieli właśnie że dają gwarancje na max 1rok, i że nie obowiązuje w Polsce żadna gwarancja europejska. Tylko aparat kupiony w kraju z oryginalną podbitą gwarancja przez sprzedawce.
Zamierzam kupić aparat nie wczesniej niż za 2 tyg. Jak nie znajdę nic pewnego taniej i bliżej, to się odezwę. Pozdr.

wtorek, 24 sierpnia 2004, 22:16
Wasze kłótnie sa dla mnie dziecinne, chcialbym zauwazyc, ze wszystkie aparaty typu Kodak DX6440, Minolta Z1-Z2, Canon A80, Nikon Coolpix...w klasie cenowej do 2500 zł, mają bardzo porównywalne możliwości, tylko trzeba się nauczyć z nich korzystać. Oczywiście gdzie mi tu podskoczy taki użytkownik G5 do Minoltki Z1 czy Z3, gdy on ma zoomik 4x, a ja na przyklad 10-12x. Wyobrazmy sobie ze stoje na przelęczy, ladna sloneczna pogoda, podemna przepasc, a na skarpie po przeciwnej stronie gniazdo orła. Ja przyblizam sobie i robie ogniskowa 380, a kolega obok z canonką 140 mm i strzelamy fotki. Oczywiscie u niego z 5Mpix matrycą widać tylko jakieś kropki gdzieś tam i ktoś inny mówi: ale szumy. U mnie widać orzełka w gnieździe, i ktoś mówi, o jakiś ptaszek ;0)

Zalezy jak i dla kogo. Ja sie super przyzwyczaiłem do mojej Z1 i bardzo rozumiem ten aparat, jeszcze troche i dokładnie opanuje 80% jej możliwości, a technikę robienia zdjęć znam z klubu fotofilmowego i lustrzanek. Jedno co mogę powiedzieć to to, że super jest oglądanie fotki zaraz po pstryknieciu, jak w profesjonalnych lustrzankach wielkoobrazkowych. Pach w chemie, 5 min i gotowe - u mnie w 0,5s :):):)

wtorek, 31 sierpnia 2004, 09:57
Jedyne co mogę napisać to to, że nigdy bym nie kupił Z1 czy Z10 i tyle :twisted:

Co do cen to dobrze poszukaj - na np. Canona G5 kupiłem w sklepie taniej niż na Allegro były z Niemiec.
Jeżeli aparat kupiony po 1 maja i dostaniesz paragon do gwarancji to będzie akceptowana w Polskim serwisie tyle, że jak aparat jest z niemiec to pokrywasz koszty wysyłki a jak kupiony w Polsce to Oni za wszystko płacą :)

To byłoby zbyt piękne- wszyscy dopadli by do witryn sklepów niemieckich i zaoszczędzili kupę kasy na zakupie wymarzonego aparatu. Z przykroscią stwierdzam że w przypadku firmy Konicaminolta nie jest jeszcze tak dobrze. Paragon niemiecki niewiele tu pomoże w przypadku konieczności naprawy gwarancyjnej, ponieważ naprawy takiej nie można dokonac w serwisie Minolty w Warszawie bo: !!! jest to serwis autoryzowany a nie gwarancyjny !!!! ( miły pan z tegoż serwisu w Warszawie był łaskaw mnie o tym poinformować chociaż jasno to przecież wynika z karty gwarancyjnej :!: )

poniedziałek, 6 września 2004, 13:28
to w takim razie spróbujcie jak to jest w innych serwisach w Polsce Nikon, Canon, przecież gdyby było to tak pięknie to już dawno powstałyby sklepy niemieckie jak grzyby po deszczu na naszym rynku i firmy takie jak Media Markt i Fotojoker zaopatrywałyby się w swych macierzystych krajach ( D ) a nie u Konica Minolta Polska , Nikon Polska czy Canon......i dokładnie tak samo jest z gwarancjami.....Można próbować ale trzeba wysłać aparat wraz z kopią paragonu do sklepu skąd sie go kupiło a tamten dopiero wysyła go do naprawy do Konica Minolta Europe czy tam Nikon Europe itd ....... czy gdzie jeszcze do czorta .....

tak że nie ma co się obruszać .....nasz kraj nasza gospodarka ...nasze pieniądze .... nasza gwarancja - a Niemcy niech się dalej głowią dlaczego taka recesja u nich w gospodarce ..... :-(

środa, 8 września 2004, 17:51
No dobra, ceny wyższe, ale np. w takim http://www.foto-raj.pl? Dlaczego tam Z1 kosztuje 1199 PLN, a w innych sklepach (47 sklepów w OnetPasażu) kosztuje od ok. 1350 w górę? Czy ktoś z Was już kupował w tym sklepie? Też trochę obawiam się kupić na Allegro, bo w razie "towaru niezgodnego z opisem" nie chcę się użerać i czekać na załatwienie sprawy.

sobota, 11 września 2004, 18:45
Ups, chyba byka strzeliłem. Wygląda na to, że nie można tu pisać adresów sklepów internetowych. Proszę moderatora o zaiksowanie nazwy tego sklepu.

sobota, 11 września 2004, 19:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]