Teraz jest poniedziałek, 22 października 2018, 09:52

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Problem z wyświetlaczem (w z1) 
Autor Wiadomość

Post Problem z wyświetlaczem (w z1)
Mam mały problem. Kierując obiektyw na źródło światła (np. żarówki) obserwuję na wyświetlaczu niebieski pionowy pasek przechodzący przez nie. Na zdjęciach paska nie widać ale zastanawiam się czy jest to kwestia braku filtra czy to poprostu wadliwy wyświetlacz. Jeśli ktoś ma (lub też nie ma) taki sam problem to proszę o odpowiedź.

Z góry dzięki za pomoc.

poniedziałek, 19 lipca 2004, 16:58

Post Re: Problem z wyświetlaczem (w z1)
Raku napisał(a):
Mam mały problem. Kierując obiektyw na źródło światła (np. żarówki) obserwuję na wyświetlaczu niebieski pionowy pasek przechodzący przez nie. Na zdjęciach paska nie widać ale zastanawiam się czy jest to kwestia braku filtra czy to poprostu wadliwy wyświetlacz. Jeśli ktoś ma (lub też nie ma) taki sam problem to proszę o odpowiedź.

Chyba wiekszosc aparatow tak ma.

poniedziałek, 19 lipca 2004, 17:05

W mojej Z1, (chodź rzadko mi się zdarza bezpośrednio kierować obiektyw w żarówkę :)) nie pojawia się taki problem, wiec proponuje jeżeli jest gwarancja to ją wykorzystać. Jeżeli już pojawi się "niebieski pionowy pasek" to i na fotce też jest widoczny.

Ostatnio edytowano poniedziałek, 19 lipca 2004, 17:15 przez copek, łącznie edytowano 1 raz

poniedziałek, 19 lipca 2004, 17:14

Ja mam podobnie w Canonie a75. Niedawno właśnie to zauważyłem przy okazji tych słonecznych dni. U mnie, gdy kieruję obiektyw na element który jest na tle np nieba, to na krawędzi element/niebo pojawiają się czerwone smugi. Na zdjęciach nic takiego się nie pojawia. Nie wiem właśnie czy jest to normalna rzecz w wyświetlaczach LCD czy też w moim wyświetlaczu jest coś skopane.
Dodam jeszcze, że obracając aparat o 90 stopni smugi też się obracają.
Aparat mam od niedawna i mam mało praktyki w fotografowaniu cyfrówkami, więc pytam się doświadczonych kolegów. Jeżeli jest o normalne lub awaria proszę o odpowiedż
Z góry dzięki

poniedziałek, 19 lipca 2004, 18:28

zmiencie przysłone i problem zniknie.. i nie przejmujcie się - to normalne zjawisko..

sobota, 24 lipca 2004, 22:31
czy wy mieliscie kiedys jakis zwiazek z fizyka, optyka lub wogole technika???
Po pierwsze pasek jest bardzo normalny...
Po drugie nie wolno kierowac matrycy ccd na bardzo jasne obiekty (slonce, spawacz itp)...

Po trzecie NIE WOLNO pod zadnym pozorem kierowac obiektywu w strone slonca, gdy robimy zdjecie, kadrujemy czy cokolwiek robimy przy odslonietym obiektywie. Mozna na slonce za chmurami, mozna na slonce za listkami, mozna na czerwone sloneczko opadajace za choryzont, mozna na zwykle zarowki i swietlowki.
Nie wiem czy pamietacie zjawisko jak jako dzieciaki podpalaliscie lupka papierki. To samo zjawisko pojawia sie na matrycy. Matryca jest mala, a sloneczko po przejsciu przez soczewki jeszcze mniejsze i cala ta energia gromadzi sie w jednym malym czesto punkciku i juz mamy czarne kropki na matrycy :):):)

sobota, 28 sierpnia 2004, 14:57

czy wy mieliscie kiedys jakis zwiazek z fizyka, optyka lub wogole technika???

Nie przesadzaj. To nie tak łatwo podpalić matrycę ;)
podpisno: mgr inż bonnum.

P.S.
Nie powinno się kierować obiektywu w stronę słońca.. ale czasem trzeba aby ustrzelić coś w kątrowym oświetleniu :!: Najważniejsze są zdjęcia a nie aparat.

sobota, 28 sierpnia 2004, 15:04

Kierowanie niezbyt dobrych obiektywów na silne źródła światła mija się z celem, bo pojawiają się bardzo mocne bliki. Zdjęcia bardzo pod słońce, zarezerwowane są dla naprawdę dobrych obiektywów.

sobota, 28 sierpnia 2004, 19:12
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ]