Teraz jest środa, 26 września 2018, 17:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 A mnie z Minetki Z1 wychodza bardzo ladne zdjecia. 
Autor Wiadomość
Post A mnie z Minetki Z1 wychodza bardzo ladne zdjecia.
Tydzień temu kupiłem za 1260 złotych minetkę Z1
Bałem się jej zakupu, bo ten układ lusterek...
Kupiłem i nie żałuję...
Miałem już w ręku kilka cyfrówek, tańszych co prawda, typu PENTAGRAM, SONY, MEDIA-TECH, HP, Kodak, i jedno co mogę powiedzieć to to, że swojej decyzji nie żałuję.
Zalety:
1)dokładnie wykonana obudowa (mówię o wykończeniu nie kształtach)
2)naprawdę duży zakres ogniskowych
3)bardzo szybka (podgląd zdjęć, autofocus, kasowanie, pstrykanie, uruchamianie)
ANEGDOTKA : Z dziewczyna bylismy w parku. Cykaliśmy sobie pozowanki. Powiedzialem jej, że niedaleko sa tory kolejowe, a nie ma dobrego fotografa, bez fajnych fotek koleji ;). Poszlismy w strone torów. Gdy schodzilismy ze skarpy, widzialem na horyzoncie swiatełka. To byl pociag :Oo .
Teraz zobaczymy czy ten aparat jest szybki!!!-wydałem okrzyk. Otwieram torbę, wyciagam statyw, otwieram druga torbe, wyciagam aparat, montuje, rozciagam, wlączam, ustawiam w menu zdjecia seryjne (stoje 2m od toru), pociag nadjezdza. Jest 100m ode mnie. Naciskam spust, tak zapieprzal, ze pierwsza klatka - pociag 15m ode mnie, druga klatka - srodek pociagu, koniec pstrykania.
Naprawde szybko jechal - mowi moja dziewczyna.
Naprawde szybki ten aparat - mowie ja do niej :).
4)Bardzo szybkie odswiezanie (60Hz)-bardzo dobre, przy duzych ogniskowych - widac jak lata reka, juz wiadomo ze nie ma co trzymac go w reku.
5)Super ergonomiczny - lekki, poreczny, super menu, dobre ułozenie przyciskow, gorne przyciski programowalne, dobry manual.
6)Bardzo dobrze pomyslany, nie natknalem sie na cos, co by mnie wkurzalo w funkcjach czy menu, w odroznieniu np. od DX7440-bez sensu menu i powtarzajace sie programy tematyczne. O tych tanich tandetach ktore wymienilem wyzej juz nie wspomne.
7)Szybka lampa blyskowa - 7s do pelnego naladowania, korekcja blysku!!Nie nastręcza się - jak mnie nie chcessz to nie będę robić zdjęcia (powiedziała zamknieta lampa).
8)Dobre funkcje przegladania i kasowania
9)Żre bardzo mało prądu.

WADY:
1)Delikatnuśki, wkładając kabelek USB, bądź niosąc go w reku, mam wrażenie, że zaraz coś ukruszę/złamię.
2)Brak złącza do synchronizacji z innymi lampami błyskowymi.
3)Układy lusterek - jak wiadomo funkcje niezawodności elektroniki mają mniej stromą charakterystykę, niż mechaniki, ale lustrzanki tez byly mechaniczne.
4)Brak dzyndzla ustalającego statyw względem aparatu (gwint jest, ale to nie zabezpiecza przed obrotem i trzeba mocno przykrecać)
5)Duże aberacje przy dużych ogniskowych - trzeba się nauczyć omijać to!
6)Mini USB przy aparacie, trudno bez kabelka u kumpla zgrać fotki.
7)Duze body (przy obiektywie, trudno go schowac do kieszonki, wiec lepiej dokupic sobie osobna torbe - to za ZOOM 10x ':twisted:'
8)brak paska na rękę, jest tylko neck strap...a ja wolalem na łapke...
9)Prądu żre mało, tylko mogłoby mieć paseczek ze stanem baterii, a nie pelna, prawie pusta (10min bez lampy), pusta - ojej chyba sie popsuł gdy robiłem fotke - nie to tylko baterie siadły i przy zapisie fotki już nie pociągnęły nawet żeby pokazać napis BATTERY EMPTY...
10)Minolta oczywiscie dodaje oprogramowanie, np ACD See 5.0, po 0,5 min instalacji, pokazuje się napis : 30 Trial Version. Z Visionerem jest ok.
11)Instrukcja obsługi - rzeczywiście - to tylko instrukcja obsługi, natomiast niewiele jest tam podpowiedzi i wskazówek, początkujący nie wykorzystają go dobrze, chyba że są bardzo inteligentni IQ 180.

Pierwszy tydzien bardzo owocny, rewelka, ucze sie bardzo szybko. Jest z aparatem programik o nazwie Minolta Dimage Viever, dosc szybki podglad (2s), ale najfajniejsze jest to, ze czyta EXIF2, w ktorym jest wszystko, czas otwarcia migawki, korekcje, ogniskowa, doslownie wszystko, nawet nazwisko autora :). Robie setki zdjec na roznych nastawach i ogladam efekty. Wyciagam wnioski z ustawionych parametrow. Nauka bardzo szybko mi idzie i polecam taki sposob nauki innym. Aparat do celow DTP do A5 oplaca sie kupic. Artystycznie tez mozna sie popisac, a ja wlasnie na artyzm choruję.

Co u mnie znaczy artyzm???
To nie znaczy zrobic tak zdjecie zeby ladnie wygladalo - tzn tak zrobic zdjecie, zeby wyszlo wedlug moich oczekiwan. Jesli robie zdjecie ksiezyca, na tle nieba, obok chmurek, to chce, aby widoczne byly plamy na ksiezycu, chmurki, itd. Ten aparat mi to umozliwia, niemal uchwycenie wszystkiego tak jak widzę i tak jak chcę. I chwała mu za to.
Zdjątka do obejżenia niestety w małej rozdzielczości na stronce: http://www.fotolog.net/hlmale_pl
Niedlugo będą też w nie nadzwyczajnej rozdzielczości na mojej stronce, bo miejsce na serwerze tez ograniczone, ale o tym niebawem.

wtorek, 31 sierpnia 2004, 11:54
Moderator

Post Re: A mnie z Minetki Z1 wychodza bardzo ladne zdjecia.
hlmale napisał(a):

Że co?! Ale z Ciebie fotograf, skoro tego nie znalazłeś... :twisted:

wtorek, 31 sierpnia 2004, 12:42

Post Re: A mnie z Minetki Z1 wychodza bardzo ladne zdjecia.
Vendeur napisał(a):
hlmale napisał(a):

Że co?! Ale z Ciebie fotograf, skoro tego nie znalazłeś... :twisted:

No to jak wiesz gdzie to jest to napisz koledze a nie się naśmiewasz :twisted:

wtorek, 31 sierpnia 2004, 13:10

Ostatnio edytowano wtorek, 25 stycznia 2005, 21:03 przez Grisza[Gen], łącznie edytowano 1 raz

wtorek, 31 sierpnia 2004, 15:58
Post Co do stanu baterii
Twoje wrażenia są bliskie moim, fajnie tak mieć aparat gotowy do akcji i atrakcji. Ja na komplecie akumulatorków (po 2300mA) zrobiłem ok 300 zdjęć i na koniec - tuż przed tym najważniejszym pojawił się napis "Battery exhausted" i zetka1 wyłączyła się.
Wniosek - po ok 200 zdjęciu noś z sobą zapasowe akumulatorki.
Pozdrowionka z Wrocławia.
Jacek :D

środa, 1 września 2004, 10:45
Moderator

Masz chyba jakieś beznadziejne aku, bo ja na swoich robię od 400 do 1000 zdjęć...

środa, 1 września 2004, 11:45
te, M pan, mnie nie chodzi o złącze pod lampę minolty, bo co to za satysfakcja, jak ja mam Vivitar'a od dziesieciu lat w pelni zautomatyzowanego, sprawnego i kochanego i dla mnie kupno nowej lampy specjalnie dla cyfraka to nieporozumienie, bo wydalbym drugie tyle na sama lampe. Przydaloby sie przynajmniej wyjscie 'jack' do wyzwalacza lampy blyskowej, albo mozliwosc sterowania zdalnego lampą (lampami).

środa, 1 września 2004, 22:14
Vendeur to co ty masz za baterie ze tyle strzymują?? nosisz ze sobą akumulator z traktora czy co??

środa, 1 września 2004, 22:41
Post Moje aku... mogą być
Aku mam GP, nowe i nie ze świebodzkiego;
lewar może być w tym, że po kupieniu sprawdziłem ich napięcie - było ok więc użyłem ich - ALE BEZ ŁADOWANIA, teraz nałedowałem je i dopiero zobaczę czy wytrzymają Vendeurowskie 1000 fotek.
Jeśli Vendeur masz rację to fajoowo :P
Dobrych fotek życzę - polecam Las Mokrzański niedaleko Leśnicy
conium2@op.pl

czwartek, 2 września 2004, 12:42
Masz chyba jakieś beznadziejne aku, bo ja na swoich robię od 400 do 1000 zdjęć...

Tak, tak a napisz na jakich ustawieniach, 1000 lol :>

czwartek, 2 września 2004, 21:18
chlopaki (i dziewczyny jesli takie tu sa) to mial byc temat o sławieniu waszych pieknych Z-ek Minetek, a nie kolejne - ja moge a ja nie... Prosze tu opisywac co wam sie podoba a co nie w minoltce, zeby na szlakach spotykac zamych Minoltowiczów.

piątek, 3 września 2004, 10:57
<A HREF="http://toya.net.pl/~hrabol/fotki/index.htm">Moje foty</A>

sobota, 4 września 2004, 13:52
Moje foty[/url]

sobota, 4 września 2004, 13:55

Ostatnio edytowano wtorek, 25 stycznia 2005, 21:03 przez Grisza[Gen], łącznie edytowano 1 raz

sobota, 4 września 2004, 14:22

nosisz ze sobą akumulator z traktora czy co??

:D :D :D :D :D :D :D

Nie, to tysiąc zdjęć to są zdjęcia seryjne, o czym Vendeur zawsze zapomni napisać, a potem się bulwersuje, że ktoś mu zarzuca koloryzowanie. Natomiast to 400 - 500 zdjęć podobno Z1 wytrzymuje na rewelacyjnych aku. U mnie na A80 oscyluje wokół 250 - 350 fotek i jestem i tak zadowolony.

Pozdr,
kSh

sobota, 4 września 2004, 15:56
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona