Teraz jest wtorek, 24 kwietnia 2018, 14:14

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
 A1 vs A2 
Autor Wiadomość
Post A1 vs A2
Temat wielokrotnie wałkowany - szumy w tych aparatach, czyli mniej pikseli to mniej szumów, ale jak oceniacie porównanie zdjęć nocnych http://www.dpreview.com/reviews/minoltadimagea1/page17.asp
oraz http://www.dpreview.com/reviews/konicaminoltaa2/page16.asp
W A2 jest mniej naświetlone (mniejsza czułość), ale myślę, że jeszcze długo trzeba by naświetlać aby otrzymać wynik z A1.

środa, 1 września 2004, 09:38
Który w końcu mniej szumi? Czy zdjęcia na dpreview są mało obiektywne, czy może jest duży rozrzut między egzemplarzami aparatów?

czwartek, 9 września 2004, 20:32

a1 mniej szumi przez to, ze na takich samych fizycznie rozmiarach upakowana jest mniejsza ilosc pikseli niz w a2.
wieksze elementy - lepiej to robi.
w temacie a1 vs a2 masz wszystko na ten temat;
na przyszlosc - nie ma sensu zakladac nowego tematu, wystarczy przeczytac stary... :x

czwartek, 9 września 2004, 20:54
Ale na tych zdjęciach zdecydowanie mniej szumi A2 dlatego pytanie odnoszące się do tych konkretnych zdjęć, robionych w takich samych warunkach, a przeczących powszechnej opini o A2. Czytałem tematy dotyczące tego problemu i stąd moje wątpliwości - być może dpreview oszukuje?

piątek, 10 września 2004, 12:14

nie ze az oszukuja, ale wiesz jak to jest z tymi testami...
kwestia kto i jak robi, no i w jakich warunkach...
nie przesadzam ani w jedna ani w druga strone; zawsze w danym wypadku teoria moze sie rozjezdzac z praktyka...

poniedziałek, 13 września 2004, 19:34
Chodzi mi o prezentowane zdjęcia nocne, parametry ekspozycji (oprócz niższej czułości A2), warunki w których robiono zdjęcia wyglądają identycznie a szumy w A1 są koszmarne w porównaniu z A2. Również zdjęcia przykładowe wydawały mi się lepsze w A2 ale ze względu na różne warunki, różny okres wykonywania, mogą być mniej miarodajne. Może po prostu matryca pomimo większego upakowania jest lepsza? Może trafili na kiepski egzemplarz A1?
Czy mieliście możliwość bezpośredniego porównania (w tym samym miejscu i czasie) obydwu modeli?

wtorek, 14 września 2004, 00:41
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ]