Teraz jest czwartek, 19 kwietnia 2018, 17:19

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
 Z2 - zawiesza sie zimą??? 
Autor Wiadomość
Post Z2 - zawiesza sie zimą???
Pomocy :!: Już prawie zdecydowałam się na zakup Z2 ale właśnie dowiedziałam się że są z nią okropne problemy zimą ( na zewnątrz oczywiście bo chodzi o niskie temperatury) bo często sie zawiesza. Czy ktoś kto używa tego aparaciku w takich warunkach może mi coś powiedzieć na ten temat, czy to prawda :?: :?: :oops:

sobota, 4 września 2004, 10:32

Post Re: Z2 - zawiesza sie zimą???
nynka napisał(a):
Pomocy :!: Już prawie zdecydowałam się na zakup Z2 ale właśnie dowiedziałam się że są z nią okropne problemy zimą ( na zewnątrz oczywiście bo chodzi o niskie temperatury) bo często sie zawiesza. Czy ktoś kto używa tego aparaciku w takich warunkach może mi coś powiedzieć na ten temat, czy to prawda :?: :?: :oops:

Pierwszy raz slysze o tym :shock:
Swoja droga chyba wszystkie cyfrowki maja w danych preferowana temperature pracy 40-0 stopni ale jakos robia zdjecia w nizszych temperaturach.

sobota, 4 września 2004, 11:31
Z tego co piszesz rozumię, że nie jest to jakąś specjalną wadą przypisaną Z2 ale problemem który może sie przytrafić karzdemu użytkownikowi cyfrówki, ale nie na tyle dotkliwym zeby uniemożliwiał pstrykanie zimą. Chyba dobrze zrozumiałam :?: :oops:

sobota, 4 września 2004, 14:05

Z tego co piszesz rozumię, że nie jest to jakąś specjalną wadą przypisaną Z2 ale problemem który może sie przytrafić karzdemu użytkownikowi cyfrówki, ale nie na tyle dotkliwym zeby uniemożliwiał pstrykanie zimą. Chyba dobrze zrozumiałam :?: :oops:

IMHO mroz ma wplyw jedynie na lcd (bedzie mniejsze odswierzanie) i jak nie zostawi sie go na caly dzien na mrozie to nic mu sie nie powinno stac. Podobnie sprawa ma sie z komorkami, po dluzszym pobycie na mrozie wyswietlacz wolniej reaguje, a po chwili w ciepelku juz dziala dobrze.

sobota, 4 września 2004, 14:12
:) wielkie dzięki za odpowiedź. teraz zakup będzie bezstresowy.

A tak wogóle to sądząc po braku jakiegoś szczególnego zainteresowania tematem, można chyba wnosić że problem z cyfrówkami zimą nie jest w stanie doprowadzic użytkownika do łez (jak mi to ktoś sugerował)

sobota, 4 września 2004, 20:58
Moderator

Z2 nie jest żadnym wyjątkiem. Każdy aparat może działać gorzej w mrozie, podobnie jak każde urządzenie elektroniczne.

sobota, 4 września 2004, 22:29

Zaciekawila mnie wypowiedz kolegi :

...IMHO mroz ma wplyw jedynie na lcd (bedzie mniejsze odswierzanie....

a co aparat poznaje ze jest zimno czy tak sam z siebie zasypia jak mis ? :)
Prawda niskich temperatur jest oczywista i dotyczy wszystkich urzadzen elektronicznych.
1. W niskich temperaturach nastepuje spadek sprawnosci bateri i akumulatorow a co za tym idzie moze wystapic niepoprawna praca urzadzenia.Na biegunie uzywaja innych bateri :)
2. Wszystkie mechanizmy precycyjne (Zoom) moga pracowac zle ze wzgledu na uzyte w nich rozne komponenty nie zawsze rozprezajace sie w taki sam sposob.Mechanismy moga sie zacinac powodujac przeciazenie ukladow silnikowych i ich zasilan.W karnym przypadku moze nastapis spalenie ukladu sterujacego albo calkowite zakleszczenie.
3. W wypadku przejscia do pomieszczenia cieplego moze nastapic silna kondensacja pary i skropenie sie wody a to juz smierc elektroniki...
4. Smary uzyte w mechanice maja okreslony zakres lepkosci wzgledem temperatury.Moga w temperaturach niskich wrecz utrudniac a nie ulatwiac poruszanie sie przekladni.
Dotyczy to wszystkich powtarzam wszystkich aparatow i kamer.Wniosek jest jeden.Aparat powoli przyzwyczajamy do niskiej temperatury i nie trzymamy go caly czas na powietrzu.W dobrym futerale bedzie mu lepiej.Firmowe futeraly maja wkladki higroskopijne wylapujace kondensacje pary. Kiedys zamarzl mi nikon....i to mechaniczny :) migawka zmienila losowo czasy...wiec jak ma nie zamarznac cyfrowka ?
Robimy zdjecie i chowamy. :) A jak zacznie skrzypiec to na patelnie :)
Pozdrawiam

sobota, 4 września 2004, 23:01

Witam :)
Zaciekawila mnie wypowiedz kolegi...
( co aparat poznaje ze jest zimno czy tak sam z siebie zasypia jak mis ? :)

Poprostu LCD ma w nizszych temperaturach dluzszy czas reakcji.

sobota, 4 września 2004, 23:09

Mróz bardziej szkodliwy jest dla optyki-kiedys gdzieś ten temat był poruszany-chodziło o c740-i uz ogólnie. Nawet oficjalne stanowisko czytałem, że na mrozie najlepiej aparat wyciągać tylko na czas robienia zdjęcia-a późnijej chować w ciepłe miejsce:) Cos z długimi obiektywami. Niestety dokładnie nie pamiętam. No i mróz szkodzi bateriom. Słabną jak dzieci na mrozie:) :) A poza tym dotyczy to całej ogólnie elektroniki domowej-zbyt ciepło i zimno szkodzi- jak również zbyt wilgotno i zbyt sucho, a poza tym i tak kupujemy i uzytkujemy sprzęt na własne ryzyko:)
Pozdrawiam

sobota, 4 września 2004, 23:33
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ]