Teraz jest środa, 19 września 2018, 09:26

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Konica Minolta Z3.... kleska czy sukces?? 
Autor Wiadomość

Post Konica Minolta Z3.... kleska czy sukces??
Czesc wszystkim,

NA poczatek chcialem powiedziec ze jestem posiadaczem aparatu cyfrowego Konica Minotla Z2. Kupowalem go troche na oslep nie wiedzac co mnie bedzie czekalo, (kupilem tuz po premierze) nie bylo jeszcze jako tako zadnych recenzjii aparatu ani nic po prostu sugerowalem sie parametrami... teraz jak juz poznalem ta maszyne praktycznie na wylot jezeli chodzi o robienie zdjec i napadla mnie mysl o tym zeby zmienic aparacik.... Oczywiscie wszyscy domyslacie sie na co bym chcial zmienic... mam juz sporo zaufanie do minolty... po prostu zabawa z cyfrowkami zaczela sie od mojego taty ktory ma minolte F200(bardzo udany aparat) potem ja kupilem Z2 no i na koncu moja siostra tez mam minolte takze chcialbym potrzymac dalej tradycje... :-). Problem mi sie bierze jak zaczynam czytac o Konice Minolcie Z3 a wiec jezeli chodzi o parametry aparat jest troche lepszy od Poprzednika Z2 ale z kolei ludzie nie wypowiadaja sie dobrze o tym aparacie... Nie rozumiem jak Konica MInolta moglaby wypuscic na rynek aparat ktory jest gorszy od poprzednika.... gorszy jezeli chodzi o szumy i o niezawodnoosc .... to po prostu dla mnie nie ma sensu teraz zaczynam sie zastanawiac czy sprzedawac moja Z2. Nie wiem ale z checia zapraszam ludzi do kolejnej dyskusjii na temat Z3 najlepjej jak by to byli posiadacze tego aparatu lub ludzie ktorzy mieli okazje go testowac...

Dla mnie to dalej jest szok zeby wypuscic na rynek nowy model bardziej wadliwy niz poprzednik.... mam nadzieje ze sie myle chcialebym sie mylic poniewaz zastanawiam sie nad kupnem Z3...

poniedziałek, 6 września 2004, 14:13
Moderator

Post Re: Konica Minolta Z3.... kleska czy sukces??
MaRoANi napisał(a):
z checia zapraszam ludzi do kolejnej dyskusjii na temat Z3

Wybacz, ale niestety nie mamy ochoty prowadziś po raz 10 tej samej dyskusji... Ulżyj sobie i nam wszystkim i ustosunkuj się aktywnie to dolnej, pogrubionej części mojego podpisu.

PS. NA forum nie ma zbyt wielu użytkowników Z3. Chwilowo nie warto inwestować w ten aparat, tak samo jak nie warto było w Z2. Sprzedaj ją może i kup sobie Z1 :twisted: .

poniedziałek, 6 września 2004, 14:20

poniedziałek, 6 września 2004, 14:51

Post re
A jak chcesz porządnego UZ to kup Olympusa C-765. Albo poczekaj do targów photokina- na pewno wyjdzie coś nowego. Przeczuwam Canona S2 IS (jak zmienili całą flotę, to tego też pewnie) oraz Olympusy ze stabilizacją.

poniedziałek, 6 września 2004, 17:14

jak dla mnie to trochę ostro jednak są tutaj ludzie, ktorzy uwielbiaja sie katowac negatywnymi komentarzami na temat swoich aparatów

http://gawronnek.pl

poniedziałek, 6 września 2004, 17:15

Post Witam
Chcialbym uslyszec twoja opinie na temat Konica Minolta Z3 wiem wsumie ze juz duzo bylo pisane na temat tego aparatu na forum ale ja nalegam...

Pozdrowienia i przepraszam ze wkurzam Admina....

poniedziałek, 6 września 2004, 18:54

odsyłam do http://cyberfoto.net/viewtopic.php?t=5673 tam juz chyba powiedziano wszystko na ten temat

http://gawronnek.pl

poniedziałek, 6 września 2004, 19:54
Czy porównanie na tej stronie jest miarodajne, tzn. Czy minolta Z3 rzeczywiście robi takie żółte zdjęcia, czy to złe ustawienie balansu bieli?
http://galleriet.akam.no/album144

niedziela, 19 września 2004, 21:53

ja strzelam z2 mnie się bardzo podba, raczej nie przemawia do mnie 12x zbliżenia i stabilizacja obrazu, bo jak ostanio wybadałem że bez mniejszy problemów na koncercie da się zrobić przy 10x zbliżenia i 1/40 czasu zdjęcie to uważam ze nie jest mi to potrzebne. W tym aparacie to jednak wolałbym mieć matryce mniej szumiącą. Zresztą miałem aparat włączony non stop przez 2 godziny (na wizjerze zeby nie ślepić, zrestą lepiej mi na nim niż na LCD). na z3 to chyba jest niemożliwe.

Minolta Z2 :: 128 MB :: 16 MB :: Tulej 45/52 :: UV 52 :: Minolta Flash 3600 (D) :: 4 x Sanyo 2300 :: MW 8168 GS :: Osłona przeciwsłoneczna :: Statyw Vanguard jakiœ tam :: Kuferek Case Logic :: Głupie pomysły :: pewnie jeszcze coœ ciekawego

niedziela, 19 września 2004, 22:23

jak miałes z2 i jestes z niej zadowolony to z z3 tez bedziesz...zobaczysz........ja mam i naprawde dla mnie spokojnie wystarcza

poniedziałek, 20 września 2004, 16:53

Ostatnio widziałem na Fotopolis coś, co ultrazoomowców powinno zadowolić - Nikon 8800 (bodajże). To będzie sprzęt, aż się boję pomyśleć :)
Tyle, że pewnie będzie kosztować tyle, co D70 (ostatnio widziałem za 5k PLN ze Nikkorem 50/1.8).

poniedziałek, 20 września 2004, 19:38
odkrylem drugi tryb zawieszania sie z3 :evil:
o ile w pierwszym trybie zwieszala sie dokumentnie i nie reagowala na nic oprocz wyjecia baterii... o tyle drugi jest bardziej niepokojacy. :evil: :evil: :evil: okazuje sie bowiem ze w momencie wlaczenia, obiektyw wysuwa sie normalnie, ale zoom nie dziala zupelnie. a wlasciwie niezupelnie dziala, bo nie przybliza, tylko robi jakby manual focus na stalym 0x przyblizeniu....
jeszcze dziwniejsze jest to w jaki sposob poradzic sobie z tym problemem....
restartowanie i wymienianie baterii nic nie daje.
trzeba po prostu.... az wstyd mi to pisac.... puknac w aparat od spodu ze srednia sila. sytuacja powtorzyla sie 3 razy w ciagu 3 dni.
cala sytuacje wydaje mi sie chora. prawie 3000 za aparat z karta 256mb aku i pokrowcem. i trzeba w niego pukac..... ja rozumiem ze wszyscy sie podniecaja manualem, ale to juz przesada.
teraz musze ze soba nosic dwa aparaty, bo jak mi sie z3 zawiesi to wyciagam canona.
postanowilem poczekac jeszcze tydzien.. jesli sytuacja bedzie sie powtarzac to niech z3 wraca tam skad przyszla. :cry:

poniedziałek, 20 września 2004, 23:01

:D :wink: to powiem ci ze jakiś trefny masz ten aparat... ja narazie mam wszytko O.K. :lol:

wtorek, 21 września 2004, 07:47
Post Re: Konica Minolta Z3.... kleska czy sukces??
[Wybacz, ale niestety nie mamy ochoty prowadziś po raz 10 tej samej dyskusji... Ulżyj sobie i nam wszystkim i ustosunkuj się aktywnie to dolnej, pogrubionej części mojego podpisu.

Z całym szcunkiem, ale jak czytam takie brednie ( w stylu jak wyżej) to zaraz mnie :twisted: trafia. Najlepiej zamknąć to formu i zostawić tekst to wszystko już było. Nich wszyscy tylko szukają. Nie chcę się wdawać w niekonstruktywne rozmowy z autorem tego tekstu. Szkoda klawiatury. :cry:

piątek, 1 października 2004, 22:32

Szanowny Gościu! Miej trochę szacunku dla tych, którzy chcą odpowiadając pomagać innym ludziom. Forum to nie chat! Archiwa tego forum to skarbnica wiedzy, więc racz skorzystać z niej. Jeżeli czegoś tam nie ma, jest niedopowiedziane, to pytaj! Ale po co zakładać nowy temat i wprowadzać bałagan? Wypowiadanie po raz milionowy tego samego nie ma sensu. A lenistwo nie usprawiedliwia niczego. Zresztą autor sam zaznaczył, że zaprasza do "kolejnej" dyskusji. Po co?

sobota, 2 października 2004, 15:17
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]