Teraz jest środa, 26 września 2018, 11:12

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 cholernie trudno o technicznie dobre zdjęcie z Z2 
Autor Wiadomość

Post cholernie trudno o technicznie dobre zdjęcie z Z2
od pewnego czasu nic sie nie dzieje na tym forum, nawet Vendeur zdaje sie zapadać w sen zimowy albo zmienił zainteresowania (czyżby nowa dziewczyna?) ale do rzeczy. Moja super Z2 po naprawie w serwisie - CZYSZCZENIE MATRYCY, WYOBRAZACIE TO SOBIE! (jakiś paproch tam był - ale fuszerka w fabryce) spisuje się teraz OK. Pisząc OK mam na myśli wrażenie jakie robi na osobach nie znających się na sprzęcie. Tak naprawdę po zrobieniu ponad 2000 zdjęć jestem zadowolony z dosłownie kilku. Przede wszystkim problemy z ostrością, abberracja - od czasu do czasu. Generalnie obraz rysowany przez ten obiektyw nie podoba mi się, szcególnie jeśli chodzi o zdjęcia krajobrazu czegoś mi brakuje. Zdjęcia ludzi z lampą błyskową są fajne dlatego uważam, że aparat doskonale nadaje się do uwieczniania imprez rodzinnych, dla aktywnych amatorów fotografii w terenie jest do bani. Niech mi ktoś pokaże dobre zdjęcie z tego aparatu przedstawiające krajobraz - nie ma takich. Chyba pospieszyłem się z kupnem cyfrówki, albo kupiłem za słaby aparat bo zdjęcia z najtańszej lustrzanki są nie do pobicia przez z2. Myślę, że my wszyscy podnieceni techniką cyfrowej fotografii przepłacamy za sprzęt który nie jest wart tych pieniędzy.
Przykłady mojej swobodnej twórczości przy użyciu cyfrowego cuda techniki Z2: http://www.plfoto.com/uzytkownik.php?authorname=pavelek
P.S. Wiem, że to nie aparat robi zdjęcia tylko fotograf, więc proszę mi o tym nie przypominać w ewentualnych postach

sobota, 9 października 2004, 21:14

Żeby dorównać jakości zdjęć z najtańszej lustrzanki analogowej, musisz kupić nie najtańszą lustrzankę cyfrową... Taka jest brutalna prawda. A zdjęcia dobre techniczne daje się robić Z2 i to bez większego problemu. A z dobrym artystycznie i najdroższym aparatem jest ogromny problem...

sobota, 9 października 2004, 21:25

Post Re: cholernie trudno o technicznie dobre zdjęcie z Z2
pavelek napisał(a):
dla aktywnych amatorów fotografii w terenie jest do bani. Niech mi ktoś pokaże dobre zdjęcie z tego aparatu przedstawiające krajobraz - nie ma takich.

:shock:
Moze kolega nie szukal? To, ze ty nie potrafisz wykozystac aparatu nie oznacza, ze wszyscy tak maja :twisted:
Jak dla mnie jest ok.

pavelek napisał(a):
Chyba pospieszyłem się z kupnem cyfrówki, albo kupiłem za słaby aparat bo zdjęcia z najtańszej lustrzanki są nie do pobicia przez z2.

A wystarczy sie troche postarac, aparat sam zdjec nie robi (czytajac twojego posta caly czas mialem ochote, zeby to napisac :P

sobota, 9 października 2004, 21:29

@brizz: szkoda, że nie czytasz postów z uwagą do końca

sobota, 9 października 2004, 21:32

@brizz: szkoda, że nie czytasz postów z uwagą do końca

Eee?
Czo niby przegapilem?

sobota, 9 października 2004, 21:45
Ej, panowie Brizz iTomekK -czy Wy nie stawiecie sobie niżej poprzeczki niż Pavelek? Aldus

sobota, 9 października 2004, 22:22

pavelek napisał(a):
Myślę, że my wszyscy podnieceni techniką cyfrowej fotografii przepłacamy za sprzęt który nie jest wart tych pieniędzy.

Tu się z Tobą nie zgodzę. Za Z2 może i przepłaciłeś :twisted:

A teraz na serio. Dwa miechy temu kupiłem Canona A60. Przez pierwszy tydzień byłem szczęśliwy. Potem stwierdziłem, że nic mi nie wychodzi. Trochę mnie to irytowało. Teraz zaczyna mi w końcu cokolwiek wyłazić więc zaczyna mnie to wciągać. A pieniędzy nie żałuję. Teraz pstrykam bez żadnych kosztów, mogę się bawić zdjęciami na kompie, dla mnie jest extra.

sobota, 9 października 2004, 22:26

A pieniędzy nie żałuję. Teraz pstrykam bez żadnych kosztów, mogę się bawić zdjęciami na kompie, dla mnie jest extra.

mam takie samo zdanie, ale człowiek po pewnym czasie chce coś lepszego zwłaszcza, że postęp w fotpgrafii cyfrowej jest zawrotny

sobota, 9 października 2004, 22:37

musisz popracowac nad warsztatem (chodzi mi o sprawy techniczne) prosto mówiąc masz cykać fotki aż nauczysz się wyciskać max z aparatu

ja jak kupiłem Oly E-10 to po kilku dniach byłem bliski :x po miesiącu :roll: a potem :) :D

sobota, 9 października 2004, 23:39

To nie jest kwestia stawiania sobie poprzeczki wyżej czy niżej. Z każdego aparatu da się wycisnąć mniej i więcej. Aparat trzeba dobrze poznać i zrozumieć. Bez tego, nie uzyskasz maksymalnej jakości. Masz sprzęt, który pozwala na zdjęcia poprawne technicznie, bo dobrze odwzorowuje kolory (przy prawidłowo ustawionym balansie bieli!) i dobrze ostrzy. Masz kontrolę nad wszelkimi parametrami. Przejście na lepszy model wcale nie daje automatycznie lepszej jakości zdjęć. Choć zetki to akurat trudne modele - wcale nie tak łatwo nauczyć się na nich uzyskiwać dobrych zdjęć. Sam pamiętam, że kiedy pierwszy raz próbowałem robić zdjęcia Kijewem (dalmierzowiec, radziecka Leica :) zamiast Smieną (zwykły box) i wychodziły gorsze! Wcześniej myślałem, że zdjęcia kiepskie technicznie wychodzą właśnie dlatego, że miałem kiepski aparat. Za jakiś czas robiłem już dobre technicznie zdjęcia Smieną i spróbowałem Kijewa raz jeszcze - okazało się, że można nim robić jeszcze lepsze zdjęcia. Tak więc napiszę Ci jeszcze raz to, czego nie chcesz słyszeć - zdjęć nie robi aparat, tylko FOTOGRAF!

niedziela, 10 października 2004, 12:14

Potwierdza sie stara prawda, ze nie aparat robi zdjecia, mozna kupic lustrzanke za 15 tys i robic gorsze fotki od najprostrzej malpy.

niedziela, 10 października 2004, 20:28
Moderator

A możesz pokazać jakieś swoje fotki krajobrazowe? Tak dla przykładu. I od razu napisać, co Ci w nich tak bardzo nie pasuje. Może coś wspólnie wymyślimy ;).

niedziela, 10 października 2004, 22:03
Moderator

pavelek napisał(a):
od pewnego czasu nic sie nie dzieje na tym forum, nawet Vendeur zdaje sie zapadać w sen zimowy albo zmienił zainteresowania (czyżby nowa dziewczyna?)

Zapewniam Cię, że NIC o tym, jak i o mnie nie wiesz.

Ja nie zmieniam dziewczyn, jak rękawiczki (w ogóle nie zmieniam (nie chodzi o rękawiczki)), na sen zimowy także nie zapadam. Wręcz odwrotnie, w zimie jestem bardziej aktywny, ponieważ to pełnia sezony sportowego i rozgrywek badmintona. W ogóle cały czas uprawiam sporty i zima nie jest dla mnie przeszkodą.

Na forum owszem nic się nie dzieje, ale to nie moja wina przecież. Wszyscy je tworzymy i jakoś ostatnio mało użytkowników widzę.

niedziela, 10 października 2004, 22:07

@Vendeur, stary nie gniewaj się, żartowałem z ta dziewczyną i snem zimowym, ale pamiętam czasy kiedy prawie wszystkie ostatnie posty na forum należały do Ciebie. Chetnie zobaczę co Ci się udało wycisnąć z Z1, ale nie interesują mnie zdjęcia z imprez towarzyskich, te akurat z Z1 i Z2 wychodza ok, pokaż przyrodę, krajobraz, architekturę, coś nietypowego. Będę wdzięczny.
Pzdr.

poniedziałek, 11 października 2004, 19:27

ale nie interesują mnie zdjęcia z imprez towarzyskich, te akurat z Z1 i Z2 wychodza ok, pokaż przyrodę, krajobraz, architekturę, coś nietypowego. Będę wdzięczny.

No to ja zapodaje Z2:
Glownie Tatry
Krakow
Kot

A na konkurencyjnym forum nie trzeba zbyt gleboko szukac, zeby znalezc dobre fotki z Z2.

poniedziałek, 11 października 2004, 20:11
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona