Teraz jest sobota, 18 stycznia 2020, 13:35

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
 Minolta Z10 informacje zebrane 
Autor Wiadomość

kristo*** Witam - dokładnie, ja na razie również nie zauważyłe podonych zakłoceń na swoich zdjęciach. Nie wiem czym mogą być spowodowane, ale jeśli tak masz na wszystkich to myslę, że wizyta w serwisie może okazać sie na razie jedym wyjściem.

pozdro.

poniedziałek, 24 stycznia 2005, 11:36

http://forum.swiatobrazu.pl/foto/album_ ... pic_id=350
To wyglada tak nie wiem na ile to bedzie dokładnie widac ale moze zobaczycie o co chodzi.
[/url]

poniedziałek, 24 stycznia 2005, 11:39

kristo**8 zdjęcie wygląda jak z wydruku :) Ale jesli tak wychodza to chyba na pewno coś jest nie tak - ja u siebie nie zauważyłem żądnych takich. Idź tam gdzie kupiłes i jak sie da to pokaż kolesiom na kompie jak to wygląda - zobaczymy co powiedzą, a jak Cie wyslą do serwisu to bym sie tam przeszedł.

poniedziałek, 24 stycznia 2005, 11:43
http://forum.swiatobrazu.pl/foto/album_pic.php?pic_id=351

poniedziałek, 24 stycznia 2005, 11:47

Tu jest drugie zdjecie i jest to samo:(
http://forum.swiatobrazu.pl/foto/album_pic.php?pic_id=351

po obejrzeniu fotek mogę tylko powiedzieć: serwis :cry:

poniedziałek, 24 stycznia 2005, 13:23

Dzieki za pomoc. Aparacik jutro lub pojutrze pojedzie do serwisu:(

poniedziałek, 24 stycznia 2005, 13:57
Proszę o pomoc. Chcę kupić aparat cyfrowy w cenie do 1100 PLN. Zastanawiam się nad Z10, ale trochę wystraszyłem się rozmiarów. Wielkością przypomina kamerę. Poradźcie czy wybrać Z10, czy może inny aparat. Jestem laikiem w dziedzinie fotografii, nigdy nie miałem aparatu cyfrowego.

poniedziałek, 24 stycznia 2005, 23:10

... Zastanawiam się nad Z10, ale trochę wystraszyłem się rozmiarów. Wielkością przypomina kamerę...

Taka duża to Z10 nie jest :), ale najlepiej zrobisz jak przejdziesz się do sklepu i weźmiesz ją do ręki.

wtorek, 25 stycznia 2005, 09:20

trochę wystraszyłem się rozmiarów. Wielkością przypomina kamerę
Minolta z10 jest też moim pierwszym aparatem, fakt, moze nie jest całkiem malutka, ale nie jest też ogromna. Fajnie leży w łapce :mrgreen: łatwo utrzymać ją w jednej ręce. Ja również jestem zupełnym amatorem, dopiero wchodzę w świat fotografii (oj nie raz juz niezle sie wkurzałem przy próbie zrobienia jakiejś fotki w pełnym manualu, no ale na błędach sie człowiek uczy) Już ślinka mi cieknie na widok Olympusa c-8080 Wide Zoom albo Nikona Coolpix 8800, ale najpierw zamierzam poznać tajniki fotografii na słabszym modelu, oferującym bynajmniej duże możliwości pracy w manualnym trybie. Myśle ze z10-tka sprosta moim skromnym narazie wymaganiom. Jestem z niej zadowolony i polecam początkującym z ambicjami :) Pozdrawiam.

czwartek, 3 lutego 2005, 16:58

Nie jest to nowy wątek, tym bardziej mam nadzieję na uzyskanie odpowiedzi.

Do tej pory robiłem zdjęcia analogowym Zenitem TTL - niemal 20 lat, czyli od roku 1984. Od dwóch lat mam cyfrowego HP 735 - w dzień zdjęcia są OK, w trudnych warunkach oświetleniowych są czasami do niczego :cry:
Wobec tego rozglądam się za lepszym sprzętem. W Fotojokerze można kupić obecnie Minoltę Z10 za 777 zł.
I teraz kilka pytań:

1 - czy faktycznie matryca w Z20 szumi bardziej od Z10 ?

2 - biorąc pod uwagę cenę aparatu Z10, czy jest jakiś inny aparat godny polecenia w tej klasie (czytaj - o takich możliwościach i w tym przedziale cenowym) ? Dla uściślenia : opcja kręcenia filmu mnie absolutnie nie interesuje, ponieważ mam kamerę miniDV. Wielkim plusem są natomiast manualne ustawienia: ostrość (odległość), przesłona oraz czas !!! czułość ISO oraz balans bieli to raczej standard , jeżeli chodzi o ręczną zmianę wartości.

3 - ponieważ minął już dość długi okres czasu od premiery Z10, czy mogliby się użytkownicy tego aparatu wypowiedzieć na tema t jego zalet i wad w konfrontacji z innymi modelami Minolty i nie tylko Minolty w rozsądnym przedziale cenowym ? Nie chciałbym porównań Z10 z aparatami za np. 3 tysiące zł - to byłyby dość niesprawiedliwe porównania. W końcu z ceną coś musi iść w parze :D

Mam nadzieję na obiektywne wypowiedzi. Na tym forum jestem nowy, ale na http://foto.swiatobrazu.pl/ jestem od ponad 2 lat.

Pozdrawiam - Romcio

niedziela, 25 września 2005, 16:33

niedziela, 25 września 2005, 17:05

No a Fuji s5500 Cie nie interesuje?!

Czemu nie :lol: , ale
Minolta Z10 = około 800 zł
Fuji S5500 = około 1300 zł
róznica cen około 500 zł

Wiem: Fuji S5500 wieksza ilośc pikseli, wiekszy zoom.
Zapewne wiele nie wiem.

Pytanie: na ile warto i co zyskam w stosunku do Monolty Z10 płacąc około 500 zł więcej za Fuji S5500 ?

niedziela, 25 września 2005, 17:27

1 - czy faktycznie matryca w Z20 szumi bardziej od Z10 ?

w zakresach do 4s. ciężko zauważyć jakieś różnice, powyżej sprawdzić się nie da, ale jeżeli jesteś zainteresowany zdjęciami nocnymi to bierz Z10 (maks. czas 30s.) - w tym przedziale cenowy zdecydowanie najmniejsze szumy- w testach zawsze jest to podkreślane.

Romcio napisał(a):
3 - ponieważ minął już dość długi okres czasu od premiery Z10, czy mogliby się użytkownicy tego aparatu wypowiedzieć na tema t jego zalet i wad...

na temat wad i zalet możesz poczytać trochę na mojej stronce.

wtorek, 27 września 2005, 18:24

w zakresach do 4s. ciężko zauważyć jakieś różnice, powyżej sprawdzić się nie da, ale jeżeli jesteś zainteresowany zdjęciami nocnymi to bierz Z10 (maks. czas 30s.) - w tym przedziale cenowy zdecydowanie najmniejsze szumy- w testach zawsze jest to podkreślane.

Nie zamierzam używać aparatu do robienia zdjęć z długim czasem. Ot, po prostu zwykłe rodzinne zdjęcia. Nawet czas "jedna sekunda" raczej mnie nie interesuje. Czyli zapewne interesujące mnie czasy naświetlania matrycy to mniej więcej 1/30 sekundy i krótsze. Wobec tego pytanie: w przypadku takich czasów będzie widoczny większy szum matrycy w Z20 w stosunku do Z10 ? A jeżeli nie bedzie widać różnicy, to czy warto dać nieco więcej kasy za Z20 i mieć 5 megapikseli (Z20) zamiast 3,2 mega (Z10) ? Być może będę chciałcoś wykadrowac lub zrobić odbitkę 20 x 30 cm :lol: Zaznaczam raz jeszcze: aparat będzie utrwalał zwykłe codzienne życie, raczej bez próby wykonywania artystycznych (hehe) zdjęć.

wtorek, 27 września 2005, 20:58

Czesc 3.2MP spokojnie wystarczy aby wydrukowac fote dobrej jakosc o rozmiarach 20x30, wiem bo mam z10 i sprawuje sie swietnie za rok pewnie przerzyce sie na jakas lustrzanke cyfrowa ale poki co polecam z10, z z20 do czynienia nie mialem ale wiem ze z10 naprawde malo szumi. Chcesz zobaczyc fotki z z10? Zapraszam: http://fotografia.interklasa.pl/index.p ... r&rid=5913

pozdrawiam

środa, 28 września 2005, 08:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona