Teraz jest sobota, 18 stycznia 2020, 13:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Minolta Z10 informacje zebrane 
Autor Wiadomość

...Czyli zapewne interesujące mnie czasy naświetlania matrycy to mniej więcej 1/30 sekundy i krótsze. Wobec tego pytanie: w przypadku takich czasów będzie widoczny większy szum matrycy w Z20 w stosunku do Z10 ? A jeżeli nie bedzie widać różnicy, to czy warto dać nieco więcej kasy za Z20 i mieć 5 megapikseli (Z20) zamiast 3,2 mega (Z10) ? Być może będę chciałcoś wykadrowac lub zrobić odbitkę 20 x 30 cm :lol: Zaznaczam raz jeszcze: aparat będzie utrwalał zwykłe codzienne życie, raczej bez próby wykonywania artystycznych (hehe) zdjęć.

przy takich czasach, raczej różnicy w szumach nie zobaczysz, chociaż nikt dokładnych testów porównawczych chyba nie przeprowadzał.

pewne porównanie możesz zrobić sprawdzając testy:

http://www.imaging-resource.com/PRODS/Z20/Z20A.HTM
http://www.imaging-resource.com/PRODS/Z10/Z10A.HTM

co do różnicy w rozdzielczośći to wygląda to tak:

Obrazek

środa, 28 września 2005, 15:04
Moderator

Pytanie: na ile warto i co zyskam w stosunku do Monolty Z10 płacąc około 500 zł więcej za Fuji S5500 ?

Zdecydowanie Fuji S5500, tym bardziej, że przed wakacjami był w MediaMakrt za 955 zł, więc 1300 zł to przesada nieco.

środa, 28 września 2005, 20:13

Warto popytać przed wyjęciem pieniędzy z portfela.
Nie jestem w gorącej wodzie kąpany, wobec tgo na pewno mój zakup odciągnie się w czasie.

Pozdrawiam

środa, 28 września 2005, 21:16

hmm co do ilości zdjęć na komplecie paluszków- u mnie coś mniej wychodzi:)
a ogólnie z10- pierwsza cyfrówka i nie żałuję :)

sobota, 1 października 2005, 19:26

Nie jestem w gorącej wodzie kąpany, wobec tgo na pewno mój zakup odciągnie się w czasie.

Skoro tak to zapomnij o seri Z i pomyśl o A 200, ten aparat będzie spełniał twoje wymagania dłużej niz jakakolwiek Zetka, z której szybko wyrośniesz - zapytaj Vendeur'a jak nie wierzysz (on już chyba teraz myśli o 5D ;))

sobota, 1 października 2005, 20:32

pavelek na A200 narzekają że jest zbyt wolny kiedy trzeba szybkości. Jesli to nie przeszkadza to ok. Pozostaje kwestia ceny.
Kolega z tego co pisał dysponuje ok 1000 zł. Pokaż mi A200 a tej cenie :)

niedziela, 2 października 2005, 01:17

No niestety, cena !!!!! A200 oscyluje w granicach ciutkę powyżej 2000 zł. Zdecydowanie za dużo , jak na mnie. :cry:
Jeżeli pracuje się jako zwykły robol, nie można sobie pozwolić na taki zakup :x

niedziela, 2 października 2005, 16:32

Romcio, jasne, że A200 jest droższa, ale ciągle tanieje, w tej chwili Z10 to już historia, jak ją kupisz to nie czytaj już więcej o nowym sprzęcie bo ci będzie żal, że kupiłeś Z10, zakup cyfrówki to bardzo stresująca decyzja, wiem o tym dobrze, sam kupiłem ponad rok temu Z2 za 2000zł :(, mimo to nie żałuję, aparat spisuje się dobrze i przez znawców (np Vendeura) uważany jest za najlepszy w grupie Zetek (przepraszam on uważa Z1 za the best), ale zmierzając do jakiejś konkluzji: Z10 na starcie jest już dwie epoki do tyłu i jeśli masz sie cieszyć posiadaniem nowoczesnego sprzętu to zrezygnuj z niego i kup coś innego (np A200 na raty ;)).

niedziela, 2 października 2005, 22:15

Nie wiem czemu, ale przekonany jestem do Sony. Byc może dlatego, że, mam kamerę DCR-HC40. W złym oświetleniu radzi sobie zdecydowanie lepiej, niż konkurencja (Panasonic, JVC, Canon, samsung) w podobnym przedziale cenowym. To przekonałem się osobiście. Zanim kupiłem, pielgrzymowałem po sklepach niemal do znudzenia z własną kasetką miniDV. Później zrzut na komputer i uważne przyglądanie się materiałowi.

Wobec tego pytanie: jak się ma aparat Minolta A200 do Sony Cyber-shot DSC-H1? Dość zbliżone ceny, Sony trochę tańszy. Oczywiście dane katalogowe jako tako znam. Bardziej interesowały by mnie uwagi użytkowników. Z doświadczenia wiedząc że im gorsze oświetlenie, tym większa przewaga lepszego sprzętu nad gorszym zadam pytania:
1 - jak wygląda szybkość i dokładność ustawiania ostrości w złych warunkach oświetleniowych
2 - jakość zdjęć wykonanych z wbudowaną lampą błyskową
3 - wady abberacji chromatycznych (dla każdych warunków oświetleniowych - nie tylko dla ciemnego otoczenia)
Oczywiście dotyczy się to w/w aparatów , ewentualnie dodatkowo Z10.

poniedziałek, 3 października 2005, 01:28
Moderator

Szybkość... Z10 jest ogólnie szybka, ale to amatoski aparat. Droższe modele też są szybkie. Nie wiem jak H1 (są jego testy, możesz poczytać), ale A200 będzie pewnie wolniejsza od Z10, z uwagi na większą matrycę i skomplikowanie konstrukcji. Tak samo Z1 o epokę wyprzedza A1 w szybkości działania. A200 jest już szybsza. Ale za to AF Z10 będzie się mylił. Mimo, że A200 nie ma wspomagania AF, jak Sony H1 to powinna łapać ostrość w ciemności, tak samo jak A1.

Trudno coś powiedzieć tutaj. Sony jest tańszy, sądzę, że sporo lepszy w automacie. Jeśli Ci na tym zależy to się nie wahaj. Na pewno mniej szumi od Minolty no i ma fajną optykę ;). Minolta za to, to aparat bardziej zaawansowany, z większą ilością funkcji i większymi możliwościami.

poniedziałek, 3 października 2005, 02:08

pavelek a co jest dobrego w nowych aparatach koło 1000 zł w porównaniu do starej Z10? Tylko nie pisz że większa matryca :)

poniedziałek, 3 października 2005, 18:28

Z10 jest ogólnie szybka, ale to amatoski aparat

Rozumiem, że pozostałe to już klasa profesjonalna albo chociaż półprofesjonalna. Przecież każdy z nich to nadal kompakt, lepszy lub gorszy, droższy czy tańszy. Jeżeli bardziej zaawansowane aparaty są wolniejsze, to dlatego, że oprócz czynników które wymieniasz, liczą się jeszcze księgowi, którzy tną koszty, przy takim rozumowaniu to maluch byłby najszybszy. Przecież wiadomo, że nie sprzedaje się szybkość (trudno porównać w reklamach), a megapiksele, funkcje, wszelkie bajery itd. Tak więc oprogramowanie pęcznieje, liczba danych do przetworzenia z matrycy rośnie, ale kasy na procesory to przetwarzające szkoda. Tak samo w A1 zrobiono kawał dobrej mechaniki, załadowano guziczków do błyskawicznej obsługi, nawet dodano gniazdo synchronizacji lampy, 14 bitowe przetwarzanie koloru - pełen profesjonalizm, ale bardziej mi to przypomina np. Dynaxa 9 z założonym filmem ORWO i obiektywem Sigma 28-200 (przykręconym na stałe).
Nie twierdzę, że są to złe aparaty, ale wszystko to jest przeznaczone przede wszystkim dla amatora. A czy dokładać do zakupu lepszego aparatu? Zależy od zasobności portfela i naszych oczekiwań co do sprzętu.

Cytuj:
zadam pytania:

A200:
1. dokładność ustawiania ostrości - kiepska, potrafi ustawić nawet przy minimalnym oświetleniu, ale zgubić się przy dość dobrym
2. dość dobra, choć zasięg mógłby być większy (pewnie liczą na zakup lampy dedykowanej)
3. aberracja praktycznie tylko przy najkrótszej ogniskowej, nie przeszkadza

poniedziałek, 3 października 2005, 23:44
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6