Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 05:31

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Zestaw ochronny do Z1 - warto ? opinie! 
Autor Wiadomość

Post Zestaw ochronny do Z1 - warto ? opinie!
Witam,

Chciałem kupić zestaw ochronny do Minolty Z1 i zastanawiam się który się bardziej opłaca ?

Czy lepiej kupić ten tańszy i osobno filtry dokupić - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34183214
Czy może od razu kupić ten droższy ? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34082582
Co się bardziej opłaca i wogóle chciałbym zaczerpnąć jakichś opini użytkowników bo zastanawiam się czy jest wogóle sens i czy to faktycznie tak duzo daje ?!

Pozdrawiam

piątek, 5 listopada 2004, 19:36
Moderator

Ale głupota... Na pierwszej aukcji przykładowe zdjęcie jest z użyciem filtra polaryzacyjnego, którego nie ma w zestawie... :lol: .

Zdecydowanie lepszy drugi zestaw, tak samo jak sprzedawca. Sam u niego kupowałem towar.

piątek, 5 listopada 2004, 20:39
Post Re: Zestaw ochronny do Z1 - warto ? opinie!
DuroneK napisał(a):
Witam,

Chciałem kupić zestaw ochronny do Minolty Z1 i zastanawiam się który się bardziej opłaca ?

Czy lepiej kupić ten tańszy i osobno filtry dokupić - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34183214
Czy może od razu kupić ten droższy ? http://www.allegro.pl/show_item.php?item=34082582
Co się bardziej opłaca i wogóle chciałbym zaczerpnąć jakichś opini użytkowników bo zastanawiam się czy jest wogóle sens i czy to faktycznie tak duzo daje ?!

Pozdrawiam

Też nabylem w foto tipie cały zestaw niezawracaj sobie głowy kupnem nie w komplecie stracisz na przesylke i czasie.

piątek, 5 listopada 2004, 21:30

Zdecydowanie lepszy drugi zestaw, tak samo jak sprzedawca. Sam u niego kupowałem towar.

fototip.pl u siebie w sklepie ten pierwszy zestaw ma za 89 zl :-)

teraz pytanie - czy tak naprawde czlowiek ( laik ) bedzie umial wykorzystac filtr uv i filtr polaryzacyjny ?

ogolnie co zyskam w zdjęciach jeśli będę miał te filtry ?

Cytuj:
Też nabylem w foto tipie cały zestaw niezawracaj sobie głowy kupnem nie w komplecie stracisz na przesylke i czasie.

akurat z czasem i przesyłką nie ma problemu bo odbiór byłby osobisty , mieszkam "rzut beretem" od ich sklepu :D

piątek, 5 listopada 2004, 21:59
Moderator

Wiesz... może daj sobie na razie spokój, skoro nie wiesz do czego służą takie filtry. Naucz się dobrze wykorzystywać aparat i wtedy za jakiś czas, jak uznasz, że przyda Ci się filtr, to sobie kupisz. Bo tak, to nie ma sensu wydawać pieniędzy.

piątek, 5 listopada 2004, 22:18

Wiem do czego służą - teoretycznie , ale chciałem się dowiedzieć czy faktyczie dają to co pisze się!

piątek, 5 listopada 2004, 22:29

tak naprawdę to uzywam tylko tulejki z uv-i to tylko dla zabezpieczenia obiektywu-rzeby mi sie jakię paprochy nie dostały do środka. Polaryzacyjny-bardzo fajna sprawa-ale na razie nie mam gdzie uzyć-więc nie kupuję:) Co do jakosci kinga-jak dla mnie-amatora-wystarczy. Wszystkim moim znajomym poleciłem zakupić tulejke z uv do zetek-i nkt nie narzeka a kazdy cuje sie bezpieczniej:)

piątek, 5 listopada 2004, 23:10

Wiesz teoretycznie do czego służy filtr UV i boisz się, że nie będziesz potrafił go wykorzystać??? Osobiście jestem przeciwny kupowaniu filtrów dla samego ich kupowania. Ogólnie rzecz biorąc z filtrów korzysta się mało kiedy. Sam czasami używam polaryzacyjnego, UV (w górach), skylighta, z kolorowych prawie, że nie (zresztą przydają się do fotografii B&W, której ostatnio zbytnio nie uskuteczniam, zresztą średnice filtrów pasują mi tylko na stare obiektywy M42). Korzystanie z filtrów nie jest wyznacznikiem bycia dobrym fotografem, czy czegoś takiego. Dobre filtry to poważna inwestycja. Czy konieczna? Moim zdaniem nie. Może są inne ważniejsze rzeczy - torba, statyw, pamięć, drugi komplet akumulatorów, lampa błyskowa?

piątek, 5 listopada 2004, 23:21

tak naprawdę to uzywam tylko tulejki z uv-i to tylko dla zabezpieczenia obiektywu-rzeby mi sie jakię paprochy nie dostały do środka. Polaryzacyjny-bardzo fajna sprawa-ale na razie nie mam gdzie uzyć-więc nie kupuję:) Co do jakosci kinga-jak dla mnie-amatora-wystarczy. Wszystkim moim znajomym poleciłem zakupić tulejke z uv do zetek-i nkt nie narzeka a kazdy cuje sie bezpieczniej:)

no wlasnie w sumie bardziej ten pierwszy mnie skłania ...

Cytuj:
Wiesz teoretycznie do czego służy filtr UV i boisz się, że nie będziesz potrafił go wykorzystać??? Osobiście jestem przeciwny kupowaniu filtrów dla samego ich kupowania. Ogólnie rzecz biorąc z filtrów korzysta się mało kiedy. Sam czasami używam polaryzacyjnego, UV (w górach), skylighta, z kolorowych prawie, że nie (zresztą przydają się do fotografii B&W, której ostatnio zbytnio nie uskuteczniam, zresztą średnice filtrów pasują mi tylko na stare obiektywy M42). Korzystanie z filtrów nie jest wyznacznikiem bycia dobrym fotografem, czy czegoś takiego. Dobre filtry to poważna inwestycja. Czy konieczna? Moim zdaniem nie.

Właśnie o to chodzi że dość sporo jeżdże w góry , dużo biegam po zamkach itp i dlatego pomyślałem o tym ...

moje zdjecia - http://www.duronek.prv.pl

Cytuj:
Może są inne ważniejsze rzeczy - torba, statyw, pamięć, drugi komplet akumulatorów, lampa błyskowa?

Torbe mam , statywy mam ( pożyczone na próbe , ale jutro jade po własne ), pamięc mam 2x256mb , aku 4x800 , 4x 1300 , 4x2300 wiec czego wiecej mi potrzeba jak nie zestawu ochronnego :-)

piątek, 5 listopada 2004, 23:26

I do tego ma przede wszystkim słuzyć, czy uv czy nawet słaby sky, a jesli raz na jakis czas pobawisz sie polarem czy powiększaczem , które to w pakietach się pojawiły na allegro, to mózg sie z tego powodu nie przegrzeje, a zdjęcie moze ciekawe wyjdzie, chocby i przypadkiem...:)
POZDROWIENIA

czwartek, 2 grudnia 2004, 00:02

A ja mam taki maly OT.. przypomnijcie mi: ktora wersja Minolty jest PODOBNO lepsza... koreanska czy japonska? I dlaczego?

Wiem ze byl ten temat poruszany, ale nie ma pojecia jak wyszukac.... JAKIE slowa kluczowe? :>

Prosze tylko o mala odpowiedz...
Pozdrawiam.

środa, 8 grudnia 2004, 18:36

Japonska... dobrze mowie? A jest jakas roznica w cenach?

sobota, 11 grudnia 2004, 20:48
Koreańskie są nowsze, a prawdopodobnie to w japońskich były te problemy z lusterkiem wizjera. Teraz w sprzedaży są chyba tylko Made In Korea

sobota, 11 grudnia 2004, 22:46

Czasu coraz mniej mam przed wyjazdem w gory na Sylwka, a decyzji wciaz nie umiem podjac co do zestawu filtrow. Pytalem juz na innym forum, ale rowniez za wielu informacji nie uzyskalem.

Caly czas mysle o Soligor -ale z braku informacji na ten temat nie jestem przekonany (ceny zadowalajace). W alternatywie mam jeszcze King Marumi oraz Hoya (choc ostatnio ceny mnie powalily -300 zl za polara).
Moze napiszecie jakich wy uzywacie i co o nich sadzicie, czy widoczne sa zmiany na lepsze, albo na gorsze -bo i tak niestety bywa.
Wiem ze rozne filrmy maja tez rozne modele wiec milo jakbyscie podali rowniez i to.

dzieki wielkie i pozdro dla fanow Minolty, wszczegolnosci ..... ;)

Minolta Z2, SD SanDisk 256MB, King: UV,CPL, Velbon DX-888, Samsonite, 12x Camelion-2300mAh

poniedziałek, 13 grudnia 2004, 17:35

Post do shadoowa
gdziesik wyczytałem, że różnica miedzy japońską a koreańska jest taka tylko, że w wydaniu koreańskim wyswietlacz jest przykryty szybką szklaną, a japońska była plexi. Ja mam szybkę. Co do różnicy w cenie , mnie wiadomo, że nie było nigdy żadnej. Pozdrawiam

poniedziałek, 13 grudnia 2004, 17:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ]