Teraz jest sobota, 22 września 2018, 01:47

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Obrzydzcie mi jeden z aparatów: Minolta A2 lub Oly 5060 
Autor Wiadomość
Post Obrzydzcie mi jeden z aparatów: Minolta A2 lub Oly 5060
Czesc. Poniewaz juz sie zdecydowałem do wyboru jednej z tych dwóch maszyn proszę obrzydzcie mi jeden z nich. Mówię oczywiście o Minolcie A2 i Olympusie 5060.
PS. po święcie, czyli w piątek idę do sklepu i kupuję jeden z nich. Obiecuję też, że po kilku dniach zabawy z tym, którego kupię walnę wam taki artykuł, że nikt nie będzie miał wątpliwości co do zalet i wad jednego z nich. Ułatwcie mi wybór.
TYLKO BARDZO PROSZĘ - nie wymyślajcie mi żadnych innych modeli, bo dośc mam bólu głowy z powodu wybierania aparatu. A przecież nie na tym się życie kończy. No nie?!
Pozdrawiam!

czwartek, 11 listopada 2004, 00:34
Moderator

Ale co mamy napisać? To już było wiele razy! Jeśli chcesz mieć większe możliwości, lepszą ergonomię, więcej ustawień bezpośrednio z poziomu obudowy, doskonały wizjer (najlepszy), większy zakres zoomu, stabilizację obrazu i wiele innych, no i normalny wygląd, to bierz Minoltę. W przeciwnym wypadku Olka.

PS. Jeśli się zdecydujesz na A2, to czekam z niecierpliwością na artykuł, bo sam na nią zbieram.

czwartek, 11 listopada 2004, 00:38
Obicuję artykuł i to nie jeden. Ja wiem, że to już było, ale teraz mają dla mnie znaczenie nawet niuanse, a chciałbym dobrze wybrac.
Jak narazie przechylasz mój wybór w stronę Minolty. iekawe czym to się skończy???
Pozdrawiam i odliczam godziny do zakupu sprzętu - zostało jakieś 36 godzin.

czwartek, 11 listopada 2004, 00:46
Moderator

Zakończę może w ten sposób. Olympus na pewno ma lepszy automat i może rzadziej się myli. Jego fotki mogą być MINIMALNIE lepsze. JA używam Minolty Z1. Potrafię nią dużo zrobić. Znajomy przesiadł się z Z1 na A1 i nie może wyjść z podziwu - według niego to rewelacyjny aparat. Określił to jako "niebo a ziemia".

Dla mnie NAJWAŻNIEJSZĄ rzeczą w aparacie jest przyjemność z jego używania. Chcę, aby aparat dobrze wyglądał, aby dobrze leżał w dłoni, był wykonany z dobrych materiałów. Preferuję zabawę manualną, jak w starych lustrzankach, a jedynie Minolta na to pozwala, dzięki pierścieniom na obiektywie i ogromnej ilości bajerów na obudowie. Nawet jeśli ma minimalnie gorszą jakość zdjęć (czego się normalnie nie zauważy), to i tak dla mnie wybór jest oczywisty.

PS. Porównujesz aparaty z różnych półek cenowych. Minolta jest zdecydowanie droższa od Olka.

czwartek, 11 listopada 2004, 00:58
Jak dla mnie te aparaty różnią się o 300 zł. Olympus kosztuje mnie 2500 a Minolta 2800. Nowe, kupione w sklepie. Wiec przy tych ponad dwóch tysiącach złotych, te 300 nie stanowi już żadnej różnicy.
A porównuję je dlatego, ponieważ oprócz cen (jak dla mnie) oba mają dobre opinie i pomimo tego, że podpisuję się pod tym co napisałeś o NAJWAŻNIEJSZYCH cechach aparatu - jakby nie było najważniejsza jest jakośc zdjęc. Dlatego pytam!

czwartek, 11 listopada 2004, 01:11
A pytam również dlatego, ponieważ dużo czytam i tu chyba tkwi błąd. Wpadam np na test aparatów w Chip Foto-Video i widzę coś następującego: "..., występuje aberracja chromatyczna (w A1 była prawie niezauważalna), występują szumy (większe niż w A1), szwankuje jeszcze balans bieli! Po czym aparat otrzymuje lepszą ilośc punktów za jakośc zdję niż Canon 300D czy Oly C-8080.
I jak tu nie pytac!
Pozdrawiam

czwartek, 11 listopada 2004, 01:19

czwartek, 11 listopada 2004, 01:46
Stary ja chyba zwariuję!

czwartek, 11 listopada 2004, 01:50
Moderator

To weź Minoltę A1. I tutaj już raczej na pewno się nie zawiedziesz.

PS. Nie zauważysz bez lupy różnic w jakości zdjęć pomiędzy tymi aparatami.

czwartek, 11 listopada 2004, 02:07

- szeroki kat
- dobra redukcja szomow (acz nie bezbledna)
- kolorowiutkie zdjecia (ladne, bardzo ladne i mile do ogladania, aczkolwiek, czasem nie zawsze zgodne z realiami)
- wizjer obrotowy dookola we wszytkich wymiarach
- dosyc dobra jasnosc obiektywu
czego nie daje:
- zoom (maly)

to co daje Ci minolta a1
- szeroki kat
- prawdziwe odwzorowanie kolorow
- wizjer gora dol
- regulowany view finder
- dobra jasnosc o biektywu
- zoom
- bezprzewodowa synchronizacja z lampami blyskowymi
- wszystko na wierzchu (tzn do menu zagladasz na prawde zadko; wszytsko na pokretlach i przelacznikach na obudowie aparatu - rewelacyjne rozwiazanie)
- dedykowana bateria
- "kwiatek" na slonce
- ...
czego nie daje:
- dobrej reduckji szomow (tzn, w ogole szumy redukuje, zdjecia w dzien - super; nocne rozne; aczkolwiek raw i odszumianie o poziom wyzej niz kompresja daje wysmienite efekty /rys. 1/. iso ustalic od poczatku na 100)

roznice pomiedzy a1 i a2 sa w takim tez temacie w dziale minolt.
wniosek ogolney - do a2 nie ma sensu doplacac.

rys.1
Obrazek

czwartek, 11 listopada 2004, 10:16
1. Wspaniały wizjer elektroniczny - mozliwosc uzywania life histogram - nie lubie wizjerow optycznych w kompaktach - nic nie widac. W A1/A2 nawet w ciemnosci wizjer przałącza sie w tryb czarnobiały i nieco rozświetla obraz - to działa.
2. Nieco większy zoom - 200mm
3. Zoom i manualna ostrosc na pierścieniu
4. Pełno przycisków do zmiany ustawień - super komfort - nic nie trzeba ruszac w menu.
5. 8 Mega Piksleli tez sie przyda - ale niestety jest to okupione aberacjami i szumem - ale mozna z tym żyć
6. Solidna obudowa
7. w dzień zdiecia super
8. w nocy trochę gorzej - ale jak sie nad nimi popracuje to tez jest ok - na odbitkach 10x15 i tak nic nie widac.

pozdrowienia

PS
Nie chciałeś innych sugestii ale a2 powinienes porównywać z oly 8080 - ale to tylko na marginesie

czwartek, 11 listopada 2004, 13:53
Powyzej zapomialem sie zalogowac. Jacek2004.

czwartek, 11 listopada 2004, 13:55

A ja wybrałbym Oly'ego. A1 trochę mnie denerwuje tym zaszumieniem, widocznym przy gorszych war. oświetleniowych. Poza tym lubię "kolorowiutkie" zdjęcia.

ALE OLY MA JEDNĄ WIELKĄ WADĘ: ZOOM MA ELEKTRONICZNY - MNIEJ DOKŁADNY NIŻ MECHANICZNY ZNANY Z LUSTRZANEK I A1

czwartek, 11 listopada 2004, 15:47
Słyszy się wiele o awaryjności 5060 - nie wiem ile w tym prawdy. O A2 słyszy się różne często skrajne opinie.
Masz problem!

czwartek, 11 listopada 2004, 17:01
Ja mam 5060 i twierdzę, widząc przykładowe zdjęcia w necie, że Oly robi ostrzejsze zdjęcia o bardziej naturalnyh kolorach. A zdjęcia na śniegu biją na głowę A2.

czwartek, 11 listopada 2004, 17:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona