Teraz jest wtorek, 25 września 2018, 19:03

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Minolta A2 i zdjęcia nocne 
Autor Wiadomość
Post Minolta A2 i zdjęcia nocne
Witam
Zamierzam nabyć aparat w okoliach 3 tyś zł. Po analizie wielu testów i opinii wybór chyba padł na Minoltę A2. Jedyna rzecz, która mnie jeszcze zastanawia i powstrzymuje przed zakupem, to opinie o kiepskiej jakości zdjęć nocnych robionych przez Minolty (czytałem posta o porównaniu A1 do G5 i G6).
Proszę odpowiedzieć mi na jedno pytanie:
jaka jest jakość zdjęć nocnych robionych przez A2?

Najlepiej, jak mielibyści jakieś fotki.
Pozdrawiam pomóżcie!!!

sobota, 13 listopada 2004, 15:04

sobota, 13 listopada 2004, 15:14
Moderator

Czy Wy sobie żartujecie? Ciężko poszukać? Przecież identyczne tematy już były. A fotki są w necie.

http://forum.swiatobrazu.pl/foto/search.php

sobota, 13 listopada 2004, 15:30
Było, ale o A1!

sobota, 13 listopada 2004, 15:54
Mam A2 i jestem bardzo zadowolony.
Będę dodawał kolejno następne fotki na tą stronę, do której linka dałem - teraz same z nocnej serii - mam ich około 10 - oczywiście jak w Kanie Galilejskiej - najlepsze będą na końcu :)
Fotki były robione w trybie RAW.

http://www.trekearth.com/members/Jaku/photos/

Jaku
GG 1457549

poniedziałek, 15 listopada 2004, 02:15

Gdybyśmy rozpatrywali problem A1/A2 tylko i wyłącznie w aspekcie zdięć nocnych, to można by powiedzieć, że pewnie są aparaty które lepiej sobie radzą w nocy. Ale A1/A2 nie odstają na tyle aby je dyskwalifikować. Poza tym są inne pory dnia, w których robimy zdięcia .... No i są inne "dziedziny" w których konkurencja jest z tyłu za A1/A2 ....

PS
Jeśli już miałbym zamienić A1 na inny aparat to tylko na lustrzankę .... inne kompakty nie wchodzą w grę ...

poniedziałek, 15 listopada 2004, 03:58
Moderator

Jeśli już miałbym zamienić A1 na inny aparat to tylko na lustrzankę .... inne kompakty nie wchodzą w grę ...

Jestem tego samego zdania. Ogólnie Minolta serii A, to jedyna hybryda, wyglądająca i pracująca jak lustrzanki.

Jaku napisał(a):
http://www.trekearth.com/members/Jaku/photos/

Bardzo ładne zdjęcia.

poniedziałek, 15 listopada 2004, 04:31

Jestem tego samego zdania. Ogólnie Minolta serii A, to jedyna hybryda, wyglądająca i pracująca jak lustrzanki.

true, true... :)

Jaku - jestem pod wrazeniem.
jak najbardziej pozytywnym :)

poniedziałek, 15 listopada 2004, 10:06
Mam pytanie o te widoczne ziarno na zdjęciach. Jest to efekt zamierzony, wyływający z obróbki, czy zaszumienia matrycy?

poniedziałek, 15 listopada 2004, 10:07

Mam pytanie o te widoczne ziarno na zdjęciach. Jest to efekt zamierzony, wyływający z obróbki, czy zaszumienia matrycy?

Zamierzony przez firmę Minolta :lol:
Muszę przyznać, że w dzień fotki bardzo bardzo ładne ale nocne to już mało udane.

poniedziałek, 15 listopada 2004, 12:27

Zamierzony przez firmę Minolta :lol:
Muszę przyznać, że w dzień fotki bardzo bardzo ładne ale nocne to już mało udane.

Myślę, że do wygłaszania takich opinii byłbyś uprawniony, gdybyś posiadał Minoltę i znał ją z praktyki a nie z obiegowych opinii ...

Ja nie posiadam Canona więc na tematy związane z Canonami się nie wymądrzam .... Czasami wypowiadam się porównując aparaty na podstawie danych technicznych, przykładowych fotek ot wszystko .... a upierdliwe powtarzanie ze Minolty "szumią" jest na dłuższą metę bez sensu.
Minolty szumią tak samo jak i inne aparaty, a pomiary "szumów" np. na stronie "http://dpreview.com" pokazują że poziom szumów w minolcie A1 jest mniejszy od zamieszczonej tam konkurencji http://www.dpreview.com/reviews/minolta ... page16.asp
i tam twój G5 szumi jak diabli w porównaniu z A1. Ale to opinia "dpreview" i nie cytuję jej w każdym poscie minolta v. canon bo to nie ma sensu, bo na fotkach i tak takich róznic nie widać. A jeśli komuś nie podobają się fotki minolty z ziarnem szumu to może bez problemu je odszumić zewnętrznym oprogramowaniem, A to że Canon zapakował do aparatu soft odszumiający i koloryzujący rzeczywistość to już inna bajka - ja mam wybór (pozostawić lub zmienić) Ty nie masz takiego wyboru bo twój canon decyduje o tym za Ciebie.

I to by było na tyle ...

PS
a tu wyniki pomiarów dla A2
http://www.dpreview.com/reviews/konicam ... page15.asp
no i A2 też wypada w tym porównaniu najlepiej

poniedziałek, 15 listopada 2004, 14:12

@jacek2004 bez urazy ale Twoja wypowiedź mnie rozbawiła - bawią mnie ludzie co dadzą sobie ręce uciąc za swój aparat.
Ja mam G5 i nie mam zamiaru go chwalić czy wściekać się jak ktoś coś złego napisze na jego temat.
Uważasz, że G5 jest gorszy od A1 - ok Twoja sprawa - mi to wisi.
Opinie na temat Minolty mam wyrobione na podstawie zdjęć jakie widziałem w necie i opini kilku uzytkowników tego aparatu na forum oraz na podstawie znajomych ze Świnoujskiej Grupy Fotograficznej co używają Minolt i sami powiedzieli, że po użytkowaniu w Minoltach natryca jak się nagrzeje to zaczyna mocniej szumieć.
:lol: :lol: :lol:

poniedziałek, 15 listopada 2004, 14:40

Wcale nie uważam, że minolty to słabe aparaty!! Ja np. właśnie zakupiłem EOS 300D do nocnych fotek bo ma małe szumy. Ale wcale go nie chwalę - w podstawowej wersji ma kitowy obiektyw ale co tam mam go i sie cieszę!
W fotkach ze strony http://www.trekearth.com/members/Jaku/photos/ jest szum ale można go usunąć Neat Image - ale i tak są ładne!! Każdy aparat ma swoje plusy i minusy i jest to nieco śmieszne, że obrażamy się czy też denerwujemy, że ktoś na na aparat, który lubimy i mamy najedzie i go zbeszta z błotem!! Jeszcze do nie dawna tak bardzo byłem za 300D, że jak czytałem coś złego o nim to się denerwowałem ale już mi przeszło i sądzę, że to jest bardzo dziecinne.
Wnioski z tego takie, że każdy ma to co ma i niech się z tego cieszy i wie, że jego aparat ma + i - i nic na to nie poradzi!! :-)

Pozdrawiam wszystkich Minoltowców; Canonowców; Kodakowców; Nkonowców; HPkowców itd.. itp..

poniedziałek, 15 listopada 2004, 16:04

Minolta A2 jest w ogólno przyjętej opinii kiepskim aparatem, a nad wyraz kiepsko radzi sobie w nocy. Zdjęcia są w ciemnych partiach niedoświetlone i kadr wyraźnie gubi ostrość.

http://www.negatyw.org

poniedziałek, 15 listopada 2004, 16:47

@jacek2004 bez urazy ale Twoja wypowiedź mnie rozbawiła - bawią mnie ludzie co dadzą sobie ręce uciąc za swój aparat.
Ja mam G5 i nie mam zamiaru go chwalić czy wściekać się jak ktoś coś złego napisze na jego temat.
Uważasz, że G5 jest gorszy od A1 - ok Twoja sprawa - mi to wisi.
Opinie na temat Minolty mam wyrobione na podstawie zdjęć jakie widziałem w necie i opini kilku uzytkowników tego aparatu na forum oraz na podstawie znajomych ze Świnoujskiej Grupy Fotograficznej co używają Minolt i sami powiedzieli, że po użytkowaniu w Minoltach natryca jak się nagrzeje to zaczyna mocniej szumieć.
:lol: :lol: :lol:

A mnie bawi jak ktoś zabiera głos nie mając wystarczającej wiedzy.
Nie bronię aparatu, który posiadam, tylko posiadacz aparatu dostrzega niekompetencję u osób wypowiadających się na temat jego aparatu i to go wkurza.
Więc taka moja prosta rada - jeśli nigdy nie miałeś jakiegoś aparatu w rękach to bardzo ostrożnie wypowiadaj się na jego temat. A tu jakby zapytać kogoś o wadę A1 lub A2 to każdy powtarza obiegowe opinie - "szumi" . Owszem szumi ale nie bardziej od innych. A wyciąga się ciągle kwestię szumów bo do niczego innego nie można mieć zastrzeżeń.

poniedziałek, 15 listopada 2004, 18:43
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona