Teraz jest sobota, 22 września 2018, 06:05

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Dynax 7 D vs. Nikon D70 - mały test 
Autor Wiadomość

Post Dynax 7 D vs. Nikon D70 - mały test
Witam, na stronie http://www.cdrom.pl/modules/news/article.php?storyid=56 pojawiło się porównanie tych dwu aparatów. Na pierwszy rzut oka widać wyraźnie, że zdjęcia z Minolty mają słabą ostrość, co było widać już na fotkach samplowych kiedyśtam gdzieś umieszczonych. Nikon wypada w tym polu lepiej. Zaletą D7D jest niewątpliwie zakres czulości 100-3200 , przy czym autor testu zauważa nieco mniejszy poziom szumów z Nikona, ale zadziwiająco niski poziom w Minolcie przy ISO 3200. No nic, czekamy dalej...

http://www.negatyw.org

piątek, 26 listopada 2004, 10:40
i co Cichy... spokojniej spałeś w związku z tym ? Długo ci zajęło szukanie ?

piątek, 26 listopada 2004, 19:39

Post Re: Dynax 7 D vs. Nikon D70 - mały test
Cichy napisał(a):
... Na pierwszy rzut oka widać wyraźnie, że zdjęcia z Minolty mają słabą ostrość, co było widać już na fotkach samplowych kiedyśtam gdzieś umieszczonych. Nikon wypada w tym polu lepiej...

Obejrzałem zdjęcia przy ISO 1600 (tylko i wyłącznie te) i pozwolę sobie mieć odmienne zdanie. Bardziej ostre wydaje mi się zdjęcie z Minolty. Szczególnie dobrze to widać na górnych cyfrach na planszy.

piątek, 26 listopada 2004, 19:58

W sumie ja najbardziej przygladalem sie zdjeciom przy ISO 200 , bo taka czulosc najbardziej mnei interesuje. Oto cropy:

http://www.icpnet.pl/~jakub_c/test/porownanie.jpg

piątek, 26 listopada 2004, 20:53

przy 1600 napis na szyjce buteli z nikona jest wyrażniejszy.
Myślę że d70 to najlepszy aparat za tą kasę mozna miec body za 3990 w sklepie, do tego 50mm f1:1,8 i mozna robić sliczne portreciki :)

piątek, 26 listopada 2004, 21:33
Post Re: Dynax 7 D vs. Nikon D70 - mały test
Cichy napisał(a):
Na pierwszy rzut oka widać wyraźnie, że zdjęcia z Minolty mają słabą ostrość, .

Cichy jedyne co widać to totalną blage w kolorze Nikona ;)))

piątek, 26 listopada 2004, 21:46

To fakt, kolory w Nikonie są blade. Nie podnosiłem tego wcześniej bo uwazałem to za oczywistość :D

piątek, 26 listopada 2004, 22:12
Moderator

Na pierwszy rzut oka widać wyraźnie, że zdjęcia z Minolty mają słabą ostrość

Tego wcale tak bardzo wyraźnie nie widać. Ale widać. Za to chyba lepsze kolory, co już wspomnieli poprzednicy.

piątek, 26 listopada 2004, 22:30

Jednak ciągle nie rozwiązuje to dylematu, jak zachowuje się nowa Minolcia w normalnych warunkach. Zresztą porównanie przy różnych obiektywach (i to jeszcze nie kitowych) nie jest najlepszym pomysłem na ocenę lustrzanki. Czekam, aż pojawi się w sklepach.

piątek, 26 listopada 2004, 22:43

Też dlatego właśnie napisałem, że czekamy dalej .. :)

A jeśli chodzi o kolory nikona, to jest masa sposobów, żeby to zmienić, np. wybór Ia sRGB, Adobe RGB, IIIa sRGB no i oczywiście balans kolorów i nasycenie. Bawiąc się tymi ustawieniami udało mi się uzyskać podobne kolorsy, co w Canonie :) A na ustawieniach standardowych faktycznie blado - Nikonowcy mówią, że naturalniej :lol:

sobota, 27 listopada 2004, 01:11
Ja tam wiele na syfrówkach sie nie wyznaje, D70 to zapewne zacna puszka, doszukiwanie się w tabelkach z danymi jakiegoś wyższego przesłania to bzdura. Ja wiem że człowiek w swej 'podnaturze' posiada ten bakcyl współzawodnictwa (zwłaszcza w Polsce), ale w przypadku dziedziny która jest fotografia to raczej szkodzi niż pomaga. Jak mali chłopcy prześcigamy sie w parametrach nowych puszek, a ja pytam "po co?" .

Czy samo posiadanie tego czy innego korpusu (systemu) od razu pozwoli komuś na wykonanie 'lepszej' foty niż 'konkurent'? Panowie ja wiem że tomiło łechta jak sie ma cos na 'topie' ale chyba nie o to chodzi abyśmy sie stali ofiarami marketingu, my mamy się rozwijać w sensie odbioru i przekazu jaki nam przyswieca !!!! Oczywiście pod warunkiem że nie traktujemy fotografi li tylko jako podniesienie własnego ego, bo z tym to raczej nalezy sie udac do psychologa !!

Na koniec dodam, trzymałem wczoraj w rekach D7D, jako że zwyczajny jestem do D7 w samej obsłudze nie widze zadnego szoku bo na prawdę ciezko juz komuś bedzie przebic ergonomie D7.

Za krotko miałem 7D w rece aby coś wiecej powiedzieć o samej pracy, lustro jest cichsze jak w D7 ale dzwięk mniej przyjemny (taki metaliczny).
Predkość AF porównywalna z D7 ale ....., no właśnie w Hali Ludowej było dość ciemno tak więc to mogło rzutować na sprawe (oraz to że w D7 są dwa tryby szybkości AF, szybki - na prawde szyki ale mniej dokładny przy słabym oswietleniu) i wolniejszy - faktycznie wolniejszy ale pewniejszy przy małej ilości swiatła.

Najmilej zaskoczył mnie AS to na prawde dziła !!! Z zestawem 400x1.4 = 560mm można było cyknąć fotke (o akceptowalnej ostrosci) przy czasach 1/60-1/30 co przy ekwiwalencie 840mm chyba powala z nóg!!!!
jak na sobotni poranek to tyle ;)

sobota, 27 listopada 2004, 09:34

Ma ktoś w ogole tego dynaxa?? Ja mam samą puchę w domu, nie mam pod to jakiego szkła podpiąć żeby potestować :P Duże toto i kanciaste, no ale może ładne zdjęcia robi, bo o to przecież się rozchodzi... No kurka, ma ktoś z Posen jakąś lufę do Minety? Chciałbym sobie po swojemu przetestować :P

niedziela, 19 grudnia 2004, 00:41

niedziela, 19 grudnia 2004, 12:00
Duże toto i kanciaste, no ale może ładne zdjęcia robi, bo o to przecież się rozchodzi... No kurka, ma ktoś z Posen jakąś lufę do Minety?

Duże? Jakby był wielkości D5 to pewnie ....... ;)
Kanciaste? Sugerujesz ze powinien byc podobny bardziej do Syreny 105? ;)
Od razu lufe chcesz podpinać? Chociaż widząc 'smoka' w Twoim zestawie nie powinienem się dziwić ;)))
Ostrzegam kolege, lepiej odłuż te puszke bo zaczną się wyrzuty sumienia ;))))
pozdr

niedziela, 19 grudnia 2004, 12:05

Sprzedana na szczęscie :) Ja nie pozyczam aparatów tylko je kupuję :D

niedziela, 19 grudnia 2004, 18:23
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona