Teraz jest poniedziałek, 10 grudnia 2018, 08:36

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
 Autofocus w Z2 a słabe oświetlenie. Patent ;) 
Autor Wiadomość

Post Autofocus w Z2 a słabe oświetlenie. Patent ;)
Witam
Wszyscy mówią że Minolta Dimage Z2 (podobnie Z1,Z10,Z3) ma problemy z autofocusem w zamkniętych pomieszczeniach.
Potwierdzam.
Ale albo mój aparat jest trochę inny, albo znalazłem częściowe rozwiązanie tego problemu.
Chodzi o to że jeśli ustawimy zoom w pozycji 0x (bez zoomu), to wtedy autofocus łapie praktycznie w 100% wszystkie obiekty. Obojętnie jaki tryb pomiaru światła jest włączony, byle tylko obiekt znajdował się w ramce [] [ ] . a przy okazji może być naprawdę ciemno.
Jak już złapie ostrość; a chyba łapie, bo robi to wtedy bardzo szybko (bez zastanawiania się), puszczamy spust migawki i przybliżamy obiekt na zoomie. Gdy już mamy obiekt w takim powiększeniu jakim chcemy, zmieniamy autofocus na manual focus.(ja mam zmiane focusa pod klawiszem funkcyjnym).
A wtedy pstryk i gotowe
Jest tylko jedno ale. Gdy zmieniam zoom to czasami obraz na lcd nie jest ostry, szczególnie jak od razu daje max zoom optyczny, wtedy cofam trochę zoom i jest ok.
Ciekawe czy na waszych aparatach jest to samo. Może dla naszych zetek jest to jakaś szansa. Wiem, wiem jest przecież manual focus ale to o czym mówię jest trochę szybsze.
Ciekawe, może ten patent działa nie tylko w zetkach a w innych cyfrówkach bez AF assist.
Pozdrawiam
Jurek

czwartek, 2 grudnia 2004, 12:22

czwartek, 2 grudnia 2004, 15:36

Zapomniałem dodać że śledzenie ostrości powinno być wyłączone, a autofocus w trybie AF-S bo wtedy widać na co ostrzy gdy się niedociśnie spustu migawki.
Jurek

czwartek, 2 grudnia 2004, 15:59
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ]