Teraz jest poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 09:41

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 "MORALNY..." 
Autor Wiadomość

Post "MORALNY..."
Pisze tego posta przy "zdrowych" zmysłach! Mam kase, chce kupić A2! Czytałem o niej, widziałem, tylko nie waliłem masy przeróżnych zdjęć.
Miło trzyma się w ręku dużo kasy, fajnie kupuje się nową elektronike, ale...

Jest ta cholerna moralna rozterka!! I to spora, bo można kupic tańszy aparat, jeszcze coś i wogóle można za tę cenę (a2+cf II 1Gb + aku + hama uv,polar) duzo rzeczy zrobić. Zastanawiam się nad słusznością wydania tej kasy.

Nakręcony i przekonany jestem do a2. Odpowiada mi. Ale czy można w co innego ulokować kwote przeznaczoną na nią?

Apeluje do Wszsytkich, wszystkie odp. na post mile widziane, bo w przyszłym tygodniu chce ją zamówić. GROSMAN - NAJTANIEJ NA DZIEŃ DZISIEJSZY I PEWNIE NA DŁUŻEJ +24 miechy gwarancji.

Męczy mnie kac moralno-finansowy. Chce dobry aparat, upatrzyłem ale w sumie tyle kasy... Qrde, oszołomienie, chociaż dzisiaj przez chwil kilka bawiłem się Nikonem SQ i podkręciłem się na totalny manual! Może odpowiedziałem sobie na to pytanie...?

piątek, 10 grudnia 2004, 00:01

Jako członek forum piszę: kupuj, będziesz miał szanse na jeszcze lepsze fotki :wink:
Jako przyszły ekonomista piszę: nie warto pakować kilku kafli w aparat, który prawdopodobnie po kilku miesiącach Ci się znudzi i postanowisz kupić inny, nowszy, droższy... no ale z drugiej strony zwiększysz wpływy do budżetu państwa z podatków pośrednich... za co postkomuniści będą wdzięczni :wink:
Ciężki dylemat masz... przyznaję. Ale jeśli masz i pieniądze i chęci...

CANON POWERSHOT S1 IS... i dobrze jest! / do albumu mojego zapraszam :)

piątek, 10 grudnia 2004, 00:21
Ja mam swojego 5060 dopiero 9 miesięcy i też już myślę na co by go zamienić, też myślałem o 8080 lub E1 . To jakaś choroba!. Nie ma ktoś lekarstwa na to? Pozdrawiam olympijczyków. choć na tym forym jesteśmy chyba niezbyt mile widziani. Wal

piątek, 10 grudnia 2004, 00:49

Piotrooh widzisz, to nie jest tak, że kupuje ten aparat bo chce go za rok czy dwa zmieniać. Nie wykluczam, że i może owszem ale to naprawde pomyślny, finansowy wiatr musiałby w moje żagle dmuchnąć :)
A2 chociaż nie nowinka, to nadal funkcjami i jakością plasuje się w czołówce 8Mpixli mimo tych wszystkich opinii o nim. Ale problem to nie zmiana za chwile na nowszy, tylko opcjonalny wybór na "lata". Nie kusi mnie żeby co rusz zmieniać na coś nowszego a bardziej cieszy mnie trafny i jakościowy wybór na dłuższy czas :)

Założę w ten sposób : 2 DNI KACA A PÓŹNIEJ WSZYSTKO MINIE :x :)

piątek, 10 grudnia 2004, 12:53

Z wydawaniem duzej kasy zawsze sa zwiazane rozterki moralne, obojetnie czy to sie kupuje aparat, czy cokolwiek innego. Wplyw ma na to jeszcze niepewna sytuacja wiekszosci polakow, pytania typu dzisiaj mam kase ale nie wiadomo czy jutro itp. sa na porzadku dziennym. Dopiero zadowolenie z nabytego produktu pozwoli zapomniec o moralnym kacu i cieszyc sie w pelni z dokonanego zakupu. w moim przypadku tez bylo tak samo, a kupowalem juz duzo drogich rzeczy i zawsze jest tak samo, na szczescie jeszcze nigdy nie musialem pozniej zalowac podjetych decyzji i Tobie zycze tego samego, zrobisz tym aparatem wspaniale zdjecia, wiele sie nauczysz i bedzie super, takie jest moje zdanie.

piątek, 10 grudnia 2004, 14:06

2 DNI KACA A PÓŹNIEJ WSZYSTKO MINIE

No właśnie - kup, zalej, zapomnij, strzelaj fotki dobrą maszyną :D
To może być piękne uczucie... budzisz się w strasznym stanie, nic nie pamiętasz a obok leży ona... A2 - tylko nie wiesz skąd ona się wzięła :wink:
heh chyba miło mieć takie problemy.

CANON POWERSHOT S1 IS... i dobrze jest! / do albumu mojego zapraszam :)

piątek, 10 grudnia 2004, 14:53

heh chyba miło mieć takie problemy.
niestety spłacać trzeba, to nie takie siup ale zakup rekompensuje zło ;)

Jak to mądrzy mawiają : ONE KOZIE DEATH ;) ehehe

Lepszy aparat niż kase na chulanke przewalić :) Chociaż fajny zestaw kina domowego Yamahy widziałem za 2,4 koła ;)

Ma ktoś pomysł na inwestycje w granicach kwoty A2 ? Masa kuponów lotto odpada, bo oni na mnie spiskują... Pewnie nie tylko na mnie :x

piątek, 10 grudnia 2004, 16:02

piątek, 10 grudnia 2004, 19:12

żyje i lubie kolorowo:) Ale za pewną kwote mozna mieć mase kolorów :)

Przełamałem obawy :) W przyszłym tygodniu są nówki z poznania za niecałe 2800 plus 2 lata gwarancji! :)

piątek, 10 grudnia 2004, 20:14

A co zdecydowalo o wyzszosci A2 nad A1? - tak z ciekawosci (2 to tez dobry model:) )

piątek, 10 grudnia 2004, 20:56

shadoow wizjer! 3D AF, możliwość wybrania dowolnego pkt-u ostrości i ponoć lepsza optyka od A1 ;) ehehhehehe [joke :) ]

piątek, 10 grudnia 2004, 21:07

Pozdrawiam olympijczyków. choć na tym forym jesteśmy chyba niezbyt mile widziani. Wal

A to czemu? Niczego takiego nie zauważyłem.

piątek, 10 grudnia 2004, 21:51
BeHQ 2 tygodnie temu miałem ten sam problem. Zastanawiałem się czy wydać tyle kasy na kolejną elektroniczną zabawkę (po kamerze DV, kinie domowym, kompie itd.) Dziś wiem, że A2 dla mnie to dobry wybór. Chodzi przede wszystkim o zadowolenie z używania sprzętu, a tu A2 nie zawodzi. Nie odczuwam dyskomfortu po przejściu z analogowej lustrzanki, za to możliwości sprzętu są imponujące. Należy je tylko najpierw poznać. Na tym i innych forach krąży wiele BŁĘDNYCH opinii na temat A2. Polecam najpierw zapoznanie się z możliwościami prezentowanymi w tym dokumencie http://www.pbase.com/mtf_foto_studies/mtf_faq.
Owszem można kupić lepszy lub gorszy aparat, ale sprzęt ma być dopasowany do potrzeb i oczekiwań. Wiem, że A2 wystarczy mi na dłużej i pozwoli poznać możliwości cyfrowej fotografii. Niewiele droższy jest EOS300D, ale po dokupieniu dodatkowych obiektywów, akcesoriów nie wygląda to już tak różowo.
2. Jak ciężko wydać ci na raz tyle forsy to wez sprzęt na raty. Będziesz już robił zdjęcia i powoli spłacał. A jak spłacisz, to A2 w produkcji już nie będzie tylko A3 ;-)
Pozdrawiam
Searching

poniedziałek, 13 grudnia 2004, 10:08

3D AF, możliwość wybrania dowolnego pkt-u ostrości

Chyba tylko wizjer, bo pozostałe rzeczy są w A1. Ale teraz gdybym miał kupować to też kupiłbym A2 (chyba ze względu na wizjer i ISO 50, mo i te 8Mega można nieźle pokadrować)

poniedziałek, 13 grudnia 2004, 10:30

i ISO 50

z tego co mi wiadomo to najniższe ma 64. Czyżby błąd w fiszkach?

poniedziałek, 13 grudnia 2004, 18:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona