Teraz jest czwartek, 26 kwietnia 2018, 02:13

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 S414 czy Z10 ? 
Autor Wiadomość

Post S414 czy Z10 ?
Witam. Jestem początkującym i mam zamiar kupić moją 1 cyfrówkę. Mam dylemat czy kupić S414 czy Z10. Chcę się pobawić trochę makro, zoomem no i żeby robiło fajne fotki? No i czy moglibyście zrobić małe porównanie ty aparatów. Który robi lepsze fotki, który jest mniejszy, ma lepsze makro, który się bardziej opyla kupić itp. Dzięki za pomoc

piątek, 10 grudnia 2004, 10:23

Bardzo lubię Z10, ale myślę że S414 będzie robić lepsze zdjęcia - technicznie jest bardziej zaawansowana:

-Przetworniki AD 12bit (Z10 10bit)
-Zoom optyczny mniejszy (tylko 4x) ale optyka lepsza - przy mniejszym zakresie ogniskowej tyle samo soczewek (11 w 9 grupach) w tym 2 asferyczne tak jak w Z10 ale dodatkowo jedna AD
-Matryca 4M i większa fizycznie - Z10 1/2.5, S414 1/1.8
-Większy bufor 32MB
-Zapis w formacie bezstratnym TIFF
-Pomiar wielosegmentowy: S414 270 segmentów, Z10 256 seg.

Wady:
-Gorsza migawka 1/1000 (Z10 1/2000 i czas B do 30s, a w S414 do 15s.)
-Mniejszy zoom
-Gorsze makro
-Okrojony manual
-Jeszcze gorsza przysłona - tylko dwa kroki!!!

Nie sprawdzałem żadnych testów tak tylko na szybko zerknąłem na specyfikacje.

piątek, 10 grudnia 2004, 11:41

Ja miałem s 414 i Z1 - różnica w jakości zdjęć jest znaczna- s414 robi o wiele ostrzejsze zdjęcia, lepiej dobiera balans bieli i rzadko zdarza się, że zdjęcie po prostu nie wyjdzie(5/100). Do tego AF działa lepiej niż w Z1(wolniej ale lepiej, zwłaszcza przy gorszym świetle).
Poza tym s414 jest bardzo prądożerna(na Z1 robiłem na tych samych akumlatorach 2-3 razy więcej zdjęć) i dość wolna.
Nie wiem na ile Ci się to porównanie przyda - w końcu Z1 i Z10 to różne aparaty :lol: :lol:
Jak chcesz to mogę Ci wysłac parę orginalnych fotek z jednego i drugiego.
Osobiście wybrałbym s414.
Pozdrawiam

piątek, 10 grudnia 2004, 12:58

A ja uważam - że niezaleznie który znich wybierze będzie zadowolony - w każdym zawsze coś jest czege nie ma drugi :) Poza tym - pamiątajcie - jak to wszystcy powtarzają - że nie sam aparat robi zdjęcia !!!!!! Nawet D70 - możes zwalić zdjęcia i beda gorse od Z10 czy A75 :>

piątek, 10 grudnia 2004, 13:41

No, jakbyś mógł to mój melj:drajwer.lukasz@interia.pl.

PS. Dzięki za szybkie odpowiedzi, chyba wezmę S414, tymbardziej że jest stówkę tańsza.

piątek, 10 grudnia 2004, 14:40

marb napisał(a):

No, jakbyś mógł to mój melj:drajwer.lukasz@interia.pl.

PS. Dzięki za szybkie odpowiedzi, chyba wezmę S414, tymbardziej że jest stówkę tańsza. A jak jest w wielkością obu aparatów? Który zgrabniejszy, który lepiej leży w dłoni? Da się je w torbie na szyi nosić :lol: :?: Mógłbyś też zapodać zdjęcie z max zoomem obu cyfraków? Chcę porównać zoom 4x i 8x. Pozdro

piątek, 10 grudnia 2004, 14:42

A skocz sobie do MM - i tam Ci dadzą i jeden i drugi jak mają to sam sie przekonasz który lepiej leży w dłoni - ponieważ to o co pytasz jest troszkę uzależnione od gustu - a o gustach sie nie dyskutuje - mi lepiej Z10 - a komuś 414 - to ma być Twój aparat i Ty masz sie z nim dobrze czuc i Tobie ma dobrze leżeć w ręku !!!
Chcesz zdjęcia z max 4 i max 8 zoom - ale aby dokłądnie oba porównać trzeba by zrobić zdjęcia tych samych obiektów z tego samego miejsca i wtedy masz miarodajne info jak to dokłądnie wygląda.

piątek, 10 grudnia 2004, 14:49

A skocz sobie do MM - i tam Ci dadzą i jeden i drugi jak mają to sam sie przekonasz który lepiej leży w dłoni - ponieważ to o co pytasz jest troszkę uzależnione od gustu - a o gustach sie nie dyskutuje - mi lepiej Z10 - a komuś 414 - to ma być Twój aparat i Ty masz sie z nim dobrze czuc i Tobie ma dobrze leżeć w ręku !!!
Chcesz zdjęcia z max 4 i max 8 zoom - ale aby dokłądnie oba porównać trzeba by zrobić zdjęcia tych samych obiektów z tego samego miejsca i wtedy masz miarodajne info jak to dokłądnie wygląda.

Ale chce porównać jaka jest różnica między tymi zoomami.

piątek, 10 grudnia 2004, 15:26

drajwer - no jeśli ktoś bedzie miał oba modele i zrobi nimi te same zdjęcia to na max 4 i max 8 beziesz miał porównanie - ale jak nikt nie będzie miał to na pewno w Twoim mieście jest chyba jakis sklep z aparatami - idź tam i popros abys mógł zobaczyc je z bliska i nawet bez karty możesz zobaczyć jak działają. MM, FotoJokery itp.. dobrze zagadasz i sam sie o tym przekonasz jak jest różnica - poza tym max4 a max8 - jest różnica - pytanie jeszcze tylko takie czy np w 414 można dołożyc jakąś soczewke aby np. zwiększyć zoom ?? Cos w stylu telekonwerterka itp. poza tym jak chcesz zobaczyc ich zdjęcia jak wyglądają i jak mają Macro i zoomy to może ta strona Ci pomoże:
** http://www.dcresource.com/reviews/minol ... 14-review/
oraz ta: http://www.dcresource.com/reviews/minol ... ndex.shtml
może jeszcze ta: http://www.imaging-resource.com/PRODS/Z10/Z10A.HTM
Możesz poszukac tam sobie zdjęć i porównać z S414 - masz tam tego troszke - myslę że to powinno wystarczyć.
Pozdro

piątek, 10 grudnia 2004, 15:49
Nie bierz 414. Autofokus się często myli w tym aparacie. Niby łapie ostrość a potem się okazuje, że niekoniecznie. Mam złe doświadczenia z tym aparatem

piątek, 10 grudnia 2004, 16:00

Nie bierz 414. Autofokus się często myli w tym aparacie. Niby łapie ostrość a potem się okazuje, że niekoniecznie. Mam złe doświadczenia z tym aparatem

Witam.
Mnie sie to przydarzało nader rzadko w s414 - o wiele częściej w Z1.
Pozdrawiam

piątek, 10 grudnia 2004, 16:49
mnie tez sie jakos to w s414 nie zdarza zbyt czesto to calkiem niezly aparat biorac pod uwage ze juz nie najnowszy jedyne co sie idzie przyczepic to ze aku wcina szybko

pozd

piątek, 10 grudnia 2004, 19:42

Nie doświadczyłem problemów z S414, jeśli chodzi o łapanie ostrości. To fajny aparacik, tylko ma koszmarną obsługę. To był pierwszy aparat w życiu, w którym nie potrafiłem ustawić przesłony (oczywiście mówię tu tylko o aparatach, w których się w ogóle dawało). :oops: To fajny aparat, tak jak Zetka. Trochę inne przeznaczenie - poszukaj tematów S1 vs. A95, Z1 vs. A75, itp. a dowiesz się, co lepiej wybrać - UZ czy nie-UZ.

piątek, 10 grudnia 2004, 23:41
Witam. Jestem prawie zdecydowany za zakup Minolty S414. Ale słyszałem że ma niepełnego manuala, tzn jakieś ograniczone ustawienia przesłony. Czy to jest poważne ogranioczenie?

PS. Czy ktoś kto ma aparat z zoomem 10X mógłby mi przesłać 2 fotki tego samego, daleko położonego obiektu, np. człowieka na ulicy - jedna bez zoomu, a druga z 10-krotnym zoomem. Chcę wiedzieć poprostu jak duży jest zoom 10x. Pozdro

sobota, 11 grudnia 2004, 21:53

Zoom 10x odpowiada wycięciu z fotki 1/100, to znaczy 1/10 na wysokość i 1/10 na szerokość. Weź dowolne zdjęcie i zrób to sam :)

niedziela, 12 grudnia 2004, 13:26
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona