Teraz jest piątek, 20 kwietnia 2018, 04:53

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
 Z3 - zdjęcia do niczego - proszę o pomoc / poradę 
Autor Wiadomość

Post Z3 - zdjęcia do niczego - proszę o pomoc / poradę
Od kilku dni mam Z3, niestety moje szczęście prysło po pierwszych próbach zdjęć (głównie z lampą, w pomieszczeniu + sztuczne oświetlenie). W trybie auto odwzorowanie kolorów jest tragiczne, wszystko jest zielonkawe. Oczywiście próbowałam innych ustawień, nie tylko auto, zmieniałam balans bieli etc., nie mam ani jednego dobrego (pod tym względem zdjęcia)!

Jestem w szoku, przedtem bawiłam się pożyczonym canonem A75 i na trybie auto wychodziły śliczne fotki - pod względem kolorystycznym o niebo lepsze od tego, co robi Z3 (warunki te same, to samo wnętrze, światło etc.)

Czy powinnam reklamować aparat? Trochę się boję, bo kupowałam przez internet, ale tak się nie da, wywaliłam ostatnie pieniądze na "super" aparat (w tym zasięgu cenowym) i jestem załamana... :cry: :cry: :cry:

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

I witam na forum, to mój debiut :oops:

czwartek, 16 grudnia 2004, 01:27

Najprawdopodobniej trzeba ustawić balans bieli na tzw. białą kartkę. W ustawieniach manualnych można tak zrobić aby zielonkawy kolorek przesunąć w kierunku cieplejszych barw.

A dla pewności czy aparat jest dobry, zrób fotki w dzień (najlepiej jak sieci słoneczko) na automacie i jeśli wtedy kolory nie bedą ok to znaczy że aparat jest uszkodzony.

czwartek, 16 grudnia 2004, 12:19

wywaliłam ostatnie pieniądze na "super" aparat (w tym zasięgu cenowym) i jestem załamana...

Ciężka sprawa tak na odległość coś porodzić jak nie ma możliwości pobawienia się aparatem.
Za to co napisze to mi się oberwie - ale w cenie Z3 jest wiele lepszych aparatów (przynajmniej tak mi sie wydaje)
Minolty zawsze miały problemy w robieniu zdjęć w słabym świetle.

czwartek, 16 grudnia 2004, 12:24

jacek2004 ma racje to cos z balansem bieli. Ustaw balans bieli na biala kartke to powinno pomoc. Jak masz pytania pisz. Aha i witam na forum :)

----------------------------------
http://www.ziemni.risp.pl/ - Polecam luknac

czwartek, 16 grudnia 2004, 12:31

Ustaw balans bieli na biala kartke to powinno pomoc.

:lol: :lol: :lol:
użytkownicy Minolty Z3 pamiętajcie że należy zawsze mieć przy sobie białą kartke.
:lol: :lol: :lol:

czwartek, 16 grudnia 2004, 12:39

Mam jeszcze pytanie - jeśli ręcznie ustawię balans bieli, to czy to ustawienie będzie działało na programie automatycznym? Bo to z tym programem mam problem... Na mój rozum na automacie aparat powinien działać jak "małpa", ale robić poprawne zdjęcia.

czwartek, 16 grudnia 2004, 12:42

Na mój rozum na automacie aparat powinien działać jak "małpa", ale robić poprawne zdjęcia.

bo powinien - jak to jest w większości aparatów

czwartek, 16 grudnia 2004, 13:26

Jana ustawianie balansu bieli na kartkę a później robienie fotek z fleszem to pomyłka. Masz ustawienia balansu
- światła dziennego
- zachmurzonego nieba
- światła żarówek
- światła jarzeniówek
- flesza
W ustawieniach balansu bieli wybierz ustawienie na flesz i wszystko powinno być ok. Pamiętaj że zasięg lampy jest do 4 metrów przy automatycznym ustawieniu czułości. Tło może być niedoświetlone błyskiem flesza natomiast może padać na nie mocne światło np jarzeniówki i masz wtedy przekłamania kolorów.
Następna moja rada jest taka, nie rób zdjęć w trybie auto.
Aparat wtedy może ustawić większe iso w ciemniejszych warunkach może to powodować szumy.

Aha zapomniałem dodać, wstaw foty tutaj abyśmy mogli zobaczyć co jest nie tak.

czwartek, 16 grudnia 2004, 13:59

sorry ale Twoje uwagi nic nie wnoszą do tematu i są nie na miejscu, więc mógłbyś sobie darować.

czwartek, 16 grudnia 2004, 14:10

A tak na wesoło, to myślę, że nie najlepiej działający program AUTO w minoltach jest bardzo dobrym pomysłem, bo zmusza użytkowników do myslenia, używania nastaw manualnych - dokładnie tak jak to powinno być w prawdziwej fotografii.

Ale niestety postęp idzie do przodu i teraz przeciętny użytkownik aparatu poprzestaje na programie AUTOMATYCZNYM, i zezwala na myslenie aparatowi zamiast pozwolić rozwijać się własnym zwojom. Serdeczne pozdrowienia dla AUTOMATYKÓW.

czwartek, 16 grudnia 2004, 14:18

Ustawienia balansu bieli na flesz niestety niczego nie dały. Zaraz spróbuję wstawić kilka fotek (tylko musze zobaczyc jak to zrobić).

Ja sama nie lubię trybu auto, ale czasem to najszybszy sposób, poza tym nie zawsze ja robię zdjęcia. No i czemu miałabym rezygnować z jakiegoś programu? Przecież powinnam móc korzystać ze wszystkiego...

czwartek, 16 grudnia 2004, 14:18

Jacku, nie będę mojej 50-cio letniej matki uczyła ustawień manualnych...

czwartek, 16 grudnia 2004, 14:22

Jana, spróbój na Trybie P, jest on w zasadzie taki jak AUTO z tym że można dokonać pewnych korekt. Bo prawdopodobnie tryb AUTO "olewa" to że ustawiłaś ISO 100, WB na flash itp. i wszystko ustawia sam. W tyrbie P ustawienia są pamiętane nawet po wyłączeniu i włączeniu aparatu, a w AUTO ustawia sie wszystko na ustawienia fabryczne.

czwartek, 16 grudnia 2004, 14:25

OK, w trybie auto ustawienia fabryczne - więc jeśli w tej Z3 są do... niczego, to ja jej nie chcę. Bo w takiej małpie jak canon A75 wszystko grało... A teraz nie mogę robić szybkich zdjęć, bo mi aparat głupieje i mam takie jazdy:

http://upload.miau.pl/37871.jpg
http://upload.miau.pl/37873.jpg

czwartek, 16 grudnia 2004, 14:37

M,
sorry ale Twoje uwagi nic nie wnoszą do tematu i są nie na miejscu, więc mógłbyś sobie darować.

nie moge - sorry ale propozycje bieganie po domu z kartką mnie rozbawiło i to strasznie :lol: :lol: :lol: :lol:

czwartek, 16 grudnia 2004, 14:39
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona