Teraz jest wtorek, 18 grudnia 2018, 15:17

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Konica Minolta Z3 - tragedia?! 
Autor Wiadomość
Post Konica Minolta Z3 - tragedia?!
Witajcie!

Od jakiegoś czasu wertuje wasze forum w poszukiwaniu wskazówek, rad i ciekawostek :) ( oczywiście nie tylko…!) Bardzo mi się podoba wasze forum :) jestem ciekawa co powiecie..

Przyznam, że mój pierwszy typ to była Konika Minolta Z3. Skupiłam więc się na niej wyszukując w necie oceny, opinie, śledząc dyskusje. Niestety wśród wielu opinii przeważały tez opinie negatywne… http://www.-/1-aparaty_cy ... image_z3.0, http://foto.recenzja.pl/1069/,
dlatego cienko wypada w ocenach… Poza tym oglądałam fotki i przyznam, że nie za bardzo mi się podobają… w porównaniu do Kodaka DX7590 nad którym się właśnie zastanawiam wypadają gorzej… Myślałam też o Olympusie C765, ale chyba wybiorę Kodaka ( z całym szacunkiem dla Vendeura , który zdecydowanie poleca Minolty…). Wybaczcie alem się tyle naczytała o tym jak to minolty się szybko psują, maja problemy z oprogramowaniem, zacinają się… po prostu nie chce ryzykować. A może to wszystko jest jakimś nieporozumieniem? Np. Kolega ma Minolte Z3 od 3 miesięcy i nie stwierdził żadnych tego typu problemów…

Trochę , żałuje tej Minolty bo ma sporo bardzo fajnych możliwości i zalet ( m.in. tanie karty, szybkość, wszystko można ustawić ręcznie, 4 mln pieli, zoom 12, a macro z 1 cm, antysheik i wiele innych) jednak z wad to najbardziej ta możliwość psucia się i zacinania… malutki LCD, obudowa wydająca się na mało trwałą…, wrażenie niezbyt wygodnego leżenia w reku… i kiepskie fotki w nieoświetlonych pomieszczeniach i nocą)

Nie wiem co o tym już myśleć :(

Kodak też ma swoje wady tj. niemożność ustawiania ręcznego ostrości, wolniejsze łapanie ostrości, mniejsze mackro – od 12 cm ( choć czytałam że już od 5 cm łapie- to prawda? ) brak nart na lampę…

Powiedzcie co myślicie o tym zestawianiu, na razie przychylam się najbardziej do Kodaka, ale może powinnam wziąć pod uwagę jeszcze inny model cyfrówki? Jakie jeszcze właściwości powinnam wziąć pod uwagę… Dodam , że to będzie mój drugi cyfrzak, ale nadal jestm amatorką w tej kwestii. Ważna jest dla mnie wielofunkcyjność apartu, tak aby auto było sprawne ( spójmy prawdzie w oczy, są sytuacje w których nie ma czasu na dumanie i ustawianie aparatu, a chciałoby się aby fotka była chociaż średnio dobrej jakości :) ) ale chciałabym nareszcie pobawić się poważniej aparatem – poprzedni aparat nie dawał mi takich możliwości :((

Serdecznie pozdrawiam i liczę, że nie zostawicie mój list bez odpowiedzi!

poniedziałek, 20 grudnia 2004, 18:57

Ja bym jeszcze sie zastanowil nad panasonikiem Fz3. Moze byc lepszym wyborem od kodaka. Ma zoom 12x , stabilizacje , nie ma niestety manual focusa i ma 3mpix. Ale i tak jest warty zainteresowania. Recenzja tu:

http://www.dpreview.com/reviews/panasonicfz3/

poniedziałek, 20 grudnia 2004, 19:07

amatroka12345 zainteresuj się modelami panasonica fz10, fz15.
Pozdrawiam

poniedziałek, 20 grudnia 2004, 20:28

Cytuj:
obudowa wydająca się na mało trwałą…, wrażenie niezbyt wygodnego leżenia w reku

Zastanawiam się czy twierdzisz to na podstawie obrazka, czy może trzymałaś ją w ręku :) . Posiadam co prawda Minolte Z10, ale mają one bardzo podobne obudowy. Według mnie obudowy te są bardzo ergonomiczne, aparat dobrze i pewnie trzyma w ręku. To fakt że mogła by być z lepszego materiału :)

Może powinnaś zastanowić się nad Z10'tką??
To też mój drugi cyfrak(hehe... jeżeli pierwszy zasługiwał na takie miano :wink: ). Gdzieś nawet czytałem że to nowsza, choć okrojona (np.brak antishake), konstrukcja niż Z2 i Z3. Jestem z niego zadowolony. Ma dość rozbudowany tryb manualny. Niektórzy czepiają się trybu automatycznego, ale jak dla mnie spełnia swoje zadanie. Co do zacinania się mechanizmu przesłony wizjera to chyba w Z10'tkach musieli coś poprawić (jeszcze nigdy mi sie nie zacieła). Według mnie cena/jakość - bdb. Jak dla początkującego (czyli dla mnie) w sam raz.

PS. Widziałem w MM w promocji jakiegoś Pentax'a z superextra zoom'em 10x opto i 10x cyfra 3.2Mpx.

Pozdrawiam!!

poniedziałek, 20 grudnia 2004, 21:41

Całe forum zna moje beznadziejne zdanie o Panasonicach, więc nie będę kontynuował tego tematu - jak ktoś chce - może poczytać.
Nie ukrywam, że Z3 nie jest aparatem prostym - tutaj przed zdjęciem trzeba pomyśleć i poustawiać - nie da się inaczej. Natomiast jeśli chodzi o stronę jakościowo-możliwościową, to pod pierwszym względem prezentuje dobre w tej klasie możliwości, pod drugim jest jednym z najlepszych aparatów. Awaryjność Minolt to przede wszystkim przełącznik wizjer/LCD, który był w Z1/Z2, a którego w Z3 już nie ma. Przy cenie poniżej 1500zł to moim zdaniem dobry wybór.
Natomiast Kodak - samego DX7590, jeszcze nie testowałem, ale "osiągi" jego poprzednika raczej nie wróżą mu dobrze.
Jeżeli chcesz zajmować się bardziej pstrykaniem niż świadomym robieniem zdjęć możesz też poszukać Olka C-750 - to bardzo dobry UZ.

poniedziałek, 20 grudnia 2004, 22:47
polecam subiektywnie kodaka dx7590. najlepiej, jak go gdzies sprawdzisz w swoich rekach przed zakupem. bardzo ladne zdjecia wychodza - takze na papierze z laboratorium. karte SD 128 kupisz juz za 69 zlotych. narty na lampe w minolcie chyba tylko (nie znam) z lampami minolty? w kodaku masz port na wezyk - duzo wieksze mozliwosci wyboru lampy. gerelanie naprawde mily sprzet - ale oczywiscie zalezy od preferencji. o ostatnicj panasonicach wiele dobrego sie mowi - no ale np. szumy wieksze wychodza (wedlug recenzji i porownan). powodzenia :)

poniedziałek, 20 grudnia 2004, 22:47

TomekK w z3 nie zacina się kurtyna lcd ale sprzęt potrafi się skutecznie zawiesic-zaciąć że tylko pomaga serwis.
Olek c-750 też dobry!

poniedziałek, 20 grudnia 2004, 22:55

ciekawe skąd te informacje o zawieszającym się Z3 bo chyba nie z autopsji

http://gawronnek.pl

wtorek, 21 grudnia 2004, 00:16
Strasznie dziękuje za wszystkie wypowiedzi :D . Mam już niezły mentlki w głowie. W ręku miałam wszystkie modele, przy czy kodak mi najlepiej lezał :) Na Minolcie mocniej widać ślady zmaltretowania po ogólnej dostępności w Media Markt :cry: ale też ogólnie wydaje ni się mniej solidna, nie to żebym miała od razu żucać moim aparacikiem :wink: ale zawsze to chyba też ważne?

Godzinę temu tata podją męską decyzje po przedstawieniu mu wszystkich za i przeciw wybrał Kodaka, więc jezeli do jutra nie przyjdzie mi nic nowego do głowy... bedzie kodak, a ja się nawet cieszę! Czuję, że to nie będzie mój ostatni cyfrzak.

A tak apropos, jaki sklep internetowy wy mi polecicie? :?: Miałam zamiar kupić w fotoexpert, ale nie kupowałam jeszce przez neta? Co radzićie, gdzie kupujecie, albo chociaż jakie sklepy omijać szerokim łukiem?

Pozdrawiam :)

wtorek, 21 grudnia 2004, 00:26
ciekawe skąd te informacje o zawieszającym się Z3 bo chyba nie z autopsji
oczywiście, że nie z autopsji, dopiero zamierzam kupić aparat, ale o tych rzeczach czytałam : http://www.-/1-aparaty_cy ... image_z3.0

wtorek, 21 grudnia 2004, 00:32

owszem przed wgraniem nowego firmware zdażały sie takie przypadki ale odkąd mam 1.02e a to juz ze 3 miesiące nic takiego nie ma miejsca

http://gawronnek.pl

wtorek, 21 grudnia 2004, 09:03

Amatorka nie jestem ekspertem ale wydaje mi sie ze Olympus c765 bedzie trafniejszym wyborem niz wspomniany Kodak. Nie wiem czy rozwazalas tez kupno Canona S1 ... Ja jak mialbym kupowac taniego UZ to wybieram bym tylko miedzy tymi dwoma. To bardzo dobre aparaty ktore maja wielu uzytkownikow (miedzy innymi tutaj na forum).

----------------------------------
http://www.ziemni.risp.pl/ - Polecam luknac

wtorek, 21 grudnia 2004, 11:17

po tym co zobaczyłem
http://www.dpreview.com/reviews/kodakdx7590/page6.asp
Z resztą znajomy muślał o kodaku, podobał mu się, bawił się nim u kolegi... Ale ostatecznie kupił fz10 ....i cytuje "całe szczęście że nie kupiłem kodaka"
S1 i olki też są spoko

piątek, 24 grudnia 2004, 16:26
witam.. abstrachując od polecania konkretnego modelu aparatu, to jeżeli się decydowac na jakiś, to należy go kupić w sklepie/punkcie w którym nie ma problemów z ewentualna reklamacją/naprawą gwarancyjną... sam mam minolte z1 (odpukać) od pół roku z kawałkiem i nie napotkałem się na żadne problemy techniczne (obudowa również spisała się jak należy - szczegółów nie podaję bo by nikt nie chciał jej w przyszłości ode mnie odkupić :D ) .. ale zdażają się egzemplarze/serie wadliwe i wtedy serwis -> wymiana na nowy i po sprawie... dlatego ważnym jest gdzie się kupuje... to tyle.. ale swoją drogą to minolta... :twisted: haha -nie chciałby nikt kupić? bo apetyt mi urósł :D

sobota, 25 grudnia 2004, 01:34

Post Re: Konica Minolta Z3 - tragedia?!
amatroka12345 napisał(a):
Kodak też ma swoje wady tj. niemożność ustawiania ręcznego ostrości, wolniejsze łapanie ostrości, mniejsze mackro – od 12 cm ( choć czytałam że już od 5 cm łapie- to prawda? ) brak nart na lampę…

No brak nart do lampy i mozliwosci recznego ustawiania ostrosci to juz naprawde bardzo powazne wady

sobota, 25 grudnia 2004, 15:19
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona