Teraz jest niedziela, 19 stycznia 2020, 21:06

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Konica Minolta Z3 - tragedia?! 
Autor Wiadomość
Więc co byście polecili? Potrzebuję aparat z dobrym zoomem (10-12) i w przystępnej cenie. Zarówno do pstrykania jak i do zdjęci do przemyślenia.

poniedziałek, 17 stycznia 2005, 23:53
dodam, ze zastanawiałam się nad kodakiem 6490 oraz minoltą z2-z3. udalo sie wam jednak namieszac mi dokladnie:) pomozcie:)

poniedziałek, 17 stycznia 2005, 23:57

Więc co byście polecili? Potrzebuję aparat z dobrym zoomem (10-12) i w przystępnej cenie. Zarówno do pstrykania jak i do zdjęci do przemyślenia.

Ja polecam Fuji S5500

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

wtorek, 18 stycznia 2005, 12:10
Właśnie mam od niedawna S5500 i nie wiem czy polecać... :?
Aberracja chromatyczna (czy jak to się tam nazywa) jest duża - może na taki obiektyw poprostu trafiłem. Aparat robi zdjęcia na auto przy słabym świetle (z lampą)w przedziale 200-250 ISO - a tam są znaczne szumy.
Poza tym szumy w FujiS5500 są jakieś inne - przypominają mak porozrzucany po zdjęciu (w innych aparatach to raczej fioletowe (róznokolorowe) odbłyski). Program do conwersji RAW(raf)-->Tiff zatraca informacje o czułości w jakiiej było robione zdjęcie....
i tyle - choć ogólnie aparat mi się podoba :) - wykonanie jest znakomite, osłona na obiektyw i zaślepka nadają profesjonalnego wyglądu :D
Łatwo też się go obsługuje - i ergonomia jest też w porządku.

piątek, 21 stycznia 2005, 10:06
Polecam Fuji S5500 jest super za tą cenę około 1500zł. :D

piątek, 21 stycznia 2005, 10:33

Aparat robi zdjęcia na auto przy słabym świetle (z lampą)w przedziale 200-250 ISO - a tam są znaczne szumy.

ISO można wymusić nawet na automacie, polecam lekturę manuala. Poza tym, nie 250 - Fuji nie posiada takiej czułości - tylko 400. A znajdź mi aparat za tę cenę, który na 200 - 400 szumi mniej.

"kszychu już ktoœ ci wczeœniej napisał, ze nawet jak kupisz sprzet w polsce (np właœnie nikona) i potem koza ci zje instrukcję to nowej po polsku od dystrybutora nie dostaniesz i wtedy te 400zł masz jak znalazł" /jacek2004/

piątek, 21 stycznia 2005, 10:52
Mam 2 zdjęcia gdzie we właściwościach jest ISO250 !! robione na pełnym automacie. - nie wiem jak to wyjaśnić - sprawdź u siebie na dysku czy przypadkiem takich nie masz.
Jeśli chodzi o szumy to na Iso64 w Raw'ie też je widać a to juz mnie rozczarowało. Takie ciemne upierdliwe grudki widoczne w zbliżeniach - na innych aparatach chyba takich nie ma...
ps. ale ja się nie znam - także :wink: (narazie się nie znam :D )

piątek, 21 stycznia 2005, 12:54

Racja, na automatycznym ISo tak jest. NIgdy tego nie używałem (zawsze ustawiam iso ręcznie), więc tego nie zauważyłem. Tobie też radzę użyć ręcznych ustawień, zmniejszą ci się szumy.

poniedziałek, 24 stycznia 2005, 11:14
Fajny program jest do obróbki raw'ów min dla fuji s5500
Mozna zrobić korekcję abrewacji chromatycznej - b. fajne :)
S7raw się nazywa - darmowy jest :P

sobota, 29 stycznia 2005, 23:28
mam chęć kupić Minolte Z3 ,czy jest to dobry aparat i prosty w obsłódze? :?:

środa, 2 lutego 2005, 12:47
Jest tak prosty jak ty zwłaszcza w obsłódze :mrgreen:

środa, 2 lutego 2005, 13:02

mam chęć kupić Minolte Z3 ,czy jest to dobry aparat i prosty w obsłódze? :?:

Człowieku, czytać nie umiesz? Jak nie umiesz to kupuj, dla Cibie będzie dobry!

środa, 2 lutego 2005, 13:03

ja kupowalem w fotoexpert.pl - szybko i profesjonalnie, polecam.

czwartek, 3 lutego 2005, 01:58
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2