Teraz jest niedziela, 23 września 2018, 09:24

Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 UWAGA! Trefne Minolty Z3 !! 
Autor Wiadomość

Post UWAGA! Trefne Minolty Z3 !!
Witam serdecznie.

Ostatnio jak to przed świętami wzmożona sprzedaż aparatów. Producenci też spieszą się , żeby jak najwicej "puścić" towaru. Ale Minolta i kontrola końcowa w jej fabrykach to jakaś niedorzeczność.

W ostatnim tygodniu odnotowałem 5 sztuk wadliwych NOWYCH Minolt Z3. :!: :!:

Przed wysyłką pobieżnie sprawdzam aparaty (uważajcie, niektórzy sprzedawcy wysyłkowi tego nie robią uważając , że nowy sprzęt = sprawny sprzęt, a nie do końca to jest prawda) i w pięciu sztukach ujawniły się następujące usterki:

1. poziome paski przy ISO 50
2. nie chciała wejść karta SD
3. nie było podglądu na LCD
4. nie uruchamiał się
5. przy przełączeniu na wizjer aparat wariował - raz wizjer/raz LCD na przemian

Tak więc apeluję u uważne sprawdzanie aparatów przed kupnem.

http://www.negatyw.org

wtorek, 21 grudnia 2004, 17:13

----------------------------------
http://www.ziemni.risp.pl/ - Polecam luknac

wtorek, 21 grudnia 2004, 20:32
a nie jest to sławny problem z filmware bo z tego co pamiętam
to właśnie na tego typu żeczy ma pomagać zmiana.

wtorek, 21 grudnia 2004, 21:15

a nie jest to sławny problem z filmware bo z tego co pamiętam
to właśnie na tego typu żeczy ma pomagać zmiana.

(firmware, rzeczy)

Nie jest to problem Firmware'u. 2 mechaniczne, 3 elektroniczne usterki.

http://www.negatyw.org

wtorek, 21 grudnia 2004, 22:37

To juz jest paranoja. Jak tak dalej pojdzie, to Minolta straci pozycje w czolowce... co prawda, to jej sprawa - tyle ze robia aparaty DLA NAS. Szkoda slow... (sami widzicie jakie sa najnowsze modele, w porownaniu z poprzednimi)

wtorek, 21 grudnia 2004, 22:48

moim zdaniem polityka minolty sprowadza sie lekkiego zbicia z tropu tanszych (choc i tak drogich) modeli, na rzecz tych z najwyzszej polki; konkretny przyklad.
byla sobie minolta a1. nastepnie pojawilo sie minolcie a2; ogolnie roznilo te aparaty troche, jednak szlo to w podobnym kierunku.
teraz puscili a200, z ktorej duuuuzo wycieli, tak ze oczy tych ambitniejszych zwracaja sie ku nowej gwiezdzie na niebie - oczywiscie d7d.
nie jestem za spiskowa teria dziejow, ale cos w tym raczej jest... :|

wtorek, 21 grudnia 2004, 23:14
Obserwując forum i ogólnie opinie na temat sprzętu foto możnaby zaryzykować stwierdzenie, że fuzja firm Konica-Minolta nie wyszła żadnej na dobre jeśli chodzi o jakość produktów. :( Nowe zetki a również słyszałem o wadliwych partiach aparatów z serii "G" pozostawiają wiele do życzenia. Co ciekawe są to głównie wady mechaniczne, więc chyba łatwe do wychwycenia...
Wiem, że niektóre aparaty Z10 sprzedawane "legalnie" w polskich sklepach mają tabliczkę "Made in Japan" a niektóre "Made in China". :x Cichy- a jak to wygląda w przypadku Z3?

środa, 22 grudnia 2004, 09:37

Panowie pomimo ze mam aparat z konkurencyjnej firmy stane w obronie Minolta-Konica. Kilkaset wadliwych aparatow wiosny nie czyni. Przy tak masowej produkcji to wrecz nieuniknione. Redukujac koszty,chcac sprostac popytowi firma decyduje sie na obnizenie kontroli jakosci co wplywa jednoznacznie na efekty koncowe. Po to jest gwarancja zeby taki uszkodzony sprzet wymienic.Oczywiscie wiaze sie to z niezadowoleniem klienta jednak biorac pod uwage ilosc sprzedanych aparatow i tak sporadyczne informacje o wadliwych seriach nalezy traktowac ze zrozumieniem. Inaczej jezeli forma robi 10 tys aparatow rocznie a inaczej jak to robi miesiecznie. To nie konstrukcja z jednym ukladem scalonym nie zapominajmy. Niedobrze jest wtedy kiedy powiedzmy 5-10% sprzedanego sprzetu ma wady "wrodzone" to sygnal ze cos sie dzieje zle z firma. Jezeli jednak honoruja gwarancje... Mala cena wiaze sie z wieksza wyrozumialoscia :)
Przeciez zawsze mozna siegnac po aparat "doskonalszy" pytanie czy lepszy i o ile drozszy.... :P
Pozdrawiam

środa, 22 grudnia 2004, 11:37

No właśnie minolta z3.. Nie wiem czy te niesprawne modele są taaakie sporadyczne, bo niestety poszukując aparatu dla siebie wielokrotnie trafiałam na wypowiedzi użytkowników, że mieli pecha trafić na taki aparat :cry: A czytając wypowiedzi użytkowników np. Olympusa 765 czy Kodaka DX 7590 nie spotkałam się z tym.. O czym to świadczy? Pomimo wielu zalet Minolty ja osobiście właśnie nie zdecydowałam się jej kupić.. może jestem zbyt przezorna? :lol: W czwatrek dostane zamówionego przeze mnie Kondaka DX7590.. mam nadzieję, że będzie z nim wszystko ok.. :roll:

Serdecznie pozdrawiam :)

środa, 22 grudnia 2004, 12:32
Post wadliwa minolta z3
Niestety, ja rowniez trafilam na wadliwa minolte z3 i juz nigdy wiecej nie kupie nic tej marki, Wam radze to samo...

poniedziałek, 3 stycznia 2005, 22:44
Moderator

poniedziałek, 3 stycznia 2005, 22:59

No tak. Minolty ogólnie są tragiczne!

To chyba ironia :wink:
Ja mam swoją Z1 i jest spoko, znajomy przy kasie kupił Z3 jakis miesiąc temu i tez jest ok.

Minolta Z1 + parę "dupereli"

poniedziałek, 3 stycznia 2005, 23:18
Moderator

Ja mam swoją Z1 i jest spoko,

Wiesz, moja już spadała z łóżka, turlała się po podłodze, została przypalona, ogólnie w ogóle na nią nie uważam i... Działa tak od 13 miesięcy. Ale prawda taka, że liczy się zdanie ogółu, a nie nas, czyli jednostek ;).

wtorek, 4 stycznia 2005, 12:12
Ciekawa ukryta wada - nie uruchamia się!!!

wtorek, 4 stycznia 2005, 12:25
Stwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ]